Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
02.06.2017
Eesti Kaljulaid Vene telekanalile: Venemaa tahab Eestile fašisti silti kleepida (3) Opositsiooni katse Sesterit umbusaldada kukkus läbi (9) Muuseumisõbra tiitli saab Rein Veidemann Presidendi ametitunnus oleks peaaegu Eestisse jõudnud (9) Kontorirotid jooksevad riskinoorte hüvanguks Tartu taevas lendab asju Majandus Inimarengu aruanne: ettevõtjad hakkavad tootmist Eestist ära viima Viljandimaa veinitalunik pani püsti hipsterimajakesed Mõis: Ühistupank on naljanumber, mida ei ole ega tule Ericssonile on saabumas äratus (1) Välismaa Sõda Süürias inspireerib filmitegijaid Filipiinid pistavad rinda islamivõitlejatega Ekspert: Põhja-Korea kaitseb tuumarelvaga end Liibüa saatuse eest (4) Põhjamaade riigipead tähistasid põhjanaabrite juures juubeliaastat KOHALIK VAADE. Leedu hakkab alkoholitarbimist karmide võtetega piirama (6) Arvamus Urve Palo: e-valimistel pole häda midagi (30) Karmo Tüür: meile on kuulutatud sõda (34) Juhtkiri: Savisaare mõttetu pank (6) Urmas Viilma: kristlased on Eesti suurim vähemusgrupp, keda riik ei tohi eirata (51) Edasi 1979. aastal: dušš kosmoses Andrus Karnau: kiire majanduskasvu juures rahandusministri umbusaldamine on kummaline (4) Evelyn Kaldoja: Chanel N°3 Kultuur Õpetajate õpetaja lahkumine (1) Uute tantsijate tulek Sport Spordi lühiuudised Konstantin Vassiljev trillervooru eel: kui juhtub midagi erilist, võidame tiitli Hiina Taipei ja Tuneesia: kes on Eesti salapärased vastased Maailmaliigas? Kes tõuseb Serena valvsa pilgu all troonile? Tallinn Kontorirotid jooksevad riskinoorte hüvanguks Tartu Nõo rahva tahe jõudis ministriteni Populaarse Uue Õue asemel võtab tänavu koha sisse Magasini tänava Suvila Bussifirma läks Tartu linnaliinide hanke pärast kohtusse Tartu võmmid laulavad kui linnukesed (1) Kergejõustiklased näitavad Tamme staadionil vormi Tartu linna üldplaneering kui unistuste sünnitusmaja ja surnuaed (4) Konkursi korras lasteaeda tööle. Püüdmatu unelm? Imat Suumann ületab Tartut maalides aegruumi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Bussifirma läks Tartu linnaliinide hanke pärast kohtusse

1 min lugemist
Tulevikus vuravad Tartus ringi vaid sellise kujundusega bussid. FOTO: Eero Vabamägi

Bussifirma MRP Linna Liinid jätkab vaidlust Tartu linna otsuse üle jätta nad järgmise kümne aasta liiniveohankelt kõrvale. Tartu linna seisukoha järgi ei vastanud bussifirma pakkumus hanketingimustele, sest pakkuma pidi aasta hinna, kuid pakutud oli poole aasta hind

Pakkumuste esitamise tähtaeg oli juba veebruaris, kuid seni ei ole linn vaidluste tõttu võitjat välja kuulutanud.

Riigihangete vaidlustuskomisjon jättis mai alguses MRP juhtumis õiguse Tartule ja bussifirma kaebuse rahuldamata. Nüüd läks MRP selle otsuse peale halduskohtusse.

«Alguses esitati kaebus valesse kohtusse, Tallinna halduskohtusse, aga kohus muutis kohtualluvuse õigeks,» ütles Tartu linnasekretär Jüri Mölder. «Saab öelda, et on edasi kaevatud, aga linna seisukoht selles küsimuses ei ole karvavõrdki muutunud. Tegemist on selles suhtes mõttetu kaebusega, et kaebaja ei saa saavutada eesmärki, mida taotleb.»

Mölder märkis, et isegi kui öelda, et MRP lähenemine hankedokumentides kirjapandule on õige, tooks see kaasa kõikide teiste pakkumuste ümberarvestamise ja MRP koht paremusjärjestuses ei muutuks. «Mis see huvi on, jääb segaseks,» lausus ta.

Mölder lisas, et kuivõrd MRP Linna Liinid kohtult esialgset õiguskaitset taotlenud ei ole, saaks linn hankemenetlusega edasi minna. 

Täpsemat ajakava saab aga küsida linnamajanduse osakonnalt.

Linnamajanduse osakonna juhataja Rein Haak ütles, et pärast juristidega nõupidamist tahab osakond järgmisel nädalal linnavalitsuse istungil arutada, milline pakkumus bussihankel edukaks tunnistada. Selle tulemust on tema sõnul veel vara ennustada.

Tartu bussihankel osales kaheksa firmat. Linnavalitsus ei kvalifitseerinud Läti ettevõtet Liepājas Autobusu Parks, misjärel jäi sõelale seitse ettevõtet. MRP Linna Liinide pakkumuse on linn tunnistanud nõuetele mittevastavaks. Seega on sõelal kuus pakkumust.

MRP Linna Liinide pakutud poole aasta hind on neli miljonit eurot, kõige odavam aasta kohta tehtud pakkumus on Go Busil, selle suurus on 6,6 miljonit eurot.

Seotud lood
01.06.2017 03.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto