Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
02.06.2017
Eesti Kaljulaid Vene telekanalile: Venemaa tahab Eestile fašisti silti kleepida (3) Opositsiooni katse Sesterit umbusaldada kukkus läbi (9) Muuseumisõbra tiitli saab Rein Veidemann Presidendi ametitunnus oleks peaaegu Eestisse jõudnud (9) Kontorirotid jooksevad riskinoorte hüvanguks Tartu taevas lendab asju Majandus Inimarengu aruanne: ettevõtjad hakkavad tootmist Eestist ära viima Viljandimaa veinitalunik pani püsti hipsterimajakesed Mõis: Ühistupank on naljanumber, mida ei ole ega tule Ericssonile on saabumas äratus (1) Välismaa Sõda Süürias inspireerib filmitegijaid Filipiinid pistavad rinda islamivõitlejatega Ekspert: Põhja-Korea kaitseb tuumarelvaga end Liibüa saatuse eest (4) Põhjamaade riigipead tähistasid põhjanaabrite juures juubeliaastat KOHALIK VAADE. Leedu hakkab alkoholitarbimist karmide võtetega piirama (6) Arvamus Urve Palo: e-valimistel pole häda midagi (30) Karmo Tüür: meile on kuulutatud sõda (36) Juhtkiri: Savisaare mõttetu pank (6) Urmas Viilma: kristlased on Eesti suurim vähemusgrupp, keda riik ei tohi eirata (51) Edasi 1979. aastal: dušš kosmoses Andrus Karnau: kiire majanduskasvu juures rahandusministri umbusaldamine on kummaline (4) Evelyn Kaldoja: Chanel N°3 Kultuur Õpetajate õpetaja lahkumine (1) Uute tantsijate tulek Sport Spordi lühiuudised Konstantin Vassiljev trillervooru eel: kui juhtub midagi erilist, võidame tiitli Hiina Taipei ja Tuneesia: kes on Eesti salapärased vastased Maailmaliigas? Kes tõuseb Serena valvsa pilgu all troonile? Tallinn Kontorirotid jooksevad riskinoorte hüvanguks Tartu Nõo rahva tahe jõudis ministriteni Populaarse Uue Õue asemel võtab tänavu koha sisse Magasini tänava Suvila Bussifirma läks Tartu linnaliinide hanke pärast kohtusse Tartu võmmid laulavad kui linnukesed (1) Kergejõustiklased näitavad Tamme staadionil vormi Tartu linna üldplaneering kui unistuste sünnitusmaja ja surnuaed (4) Konkursi korras lasteaeda tööle. Püüdmatu unelm? Imat Suumann ületab Tartut maalides aegruumi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kergejõustiklased näitavad Tamme staadionil vormi

2 min lugemist
Mullustel Gustav Sule mälestusvõistlustel kujunes väga põnevaks odaviskajate Tanel Laanmäe ja Magnus Kirdi pingeline duell. Pildil näitab klassi Magnus Kirt, kes pidi siiski hõbemedaliga leppima. FOTO: Sille Annuk

Omaaegse tippodaviskaja ja üheksakordse Eesti meistri Gustav Sule mälestuseks peetakse pühapäeval Tartus  kergejõustikuvõistlusi. Ürituse peakorraldaja Mati Lillialliku hinnangul on võistlused, eelkõige jooksualadel, tänu osalejaskonnale kõrgetasemelised. Seda enam, et mitmel alal on need ka meeskondliku EMi katsevõistlused.

Kiired jooksjad ja odaduell

Ehkki lõplik osalejate nimekiri selgub täna õhtuks – osad võivad veel loobuda ja mõned lisanduda, paistab registreerunute hulgas silma jooksjate kõrge tase, leidis Lilliallik. Saja meetri jooksus näiteks ukrainlane Vladislav Tšepurnõi, kelle rekordaeg on 10.40. Talle püüavad vastu saada Läti ja Valgevene sportlased ning eestlane Timo Tiismaa, kelle isiklik rekord on 10.57.

100 meetrit pikemal võistlusmaal on favoriit Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi esindaja, oma parimas jooksus aja 21.30 välja jooksnud Jakob Goroško, kellele pakuvad kindlasti konkurentsi klubikaaslane Markus Ellisaar ja mitmed külalisvõistlejad.

Möödunud aastal pakkusid meeleoluka duelli Tõrvast pärit odaviskajad Tanel Laanmäe ja Magnus Kirt. Kui võistlus algas pigem tagasihoidlike tulemustega, siis ühel hetkel pakkus nende kahe mehe mõõduvõtt vägagi häid tulemusi.

Lõpuks võitis Tanel Laanmäe, püstitades isikliku rekordi 85.04. Magnus Kirt sai hõbeda tulemusega 84.47.

«Eks odaviskes ongi vaja motivaatorit, mis paneks pingutama,» tõdes Lilliallik. Nii on lootust, et kahe mehe duell toob taas kaugeid odakaari ning maailmameistrivõistluste norm (83 meetrit) saab mõlemal täidetud. Peaaegu normiväärne tulemus on Kirdil tänavu ka juba kirjas.

Treeningul sooritatu põhjal on spekuleeritud lausa Eesti rekordi üle, aga seda näitab juba võistluste käik. Kahe mehe duelli sekkub ehk ka Sakala spordiklubist Erki Leppik, kes oma parimas võistluses on 80 meetrit täis visanud.

Kindlasti ootab kodupublik 18-aastase tartlase Hans-Christian Hausenbergi etteastet. Tema on sel korral üles antud üksnes kaugushüppes. «Aga konkurendid tulevad talle tugevad,» kinnitas Lilliallik. Näiteks 7,98 hüpanud Kristian Bäck Soomest või isikliku rekordiga 7.76 Dairis Rinčs Lätist. Hausenbergilt võib oodata tulemust 7,60, aga heades oludes miks mitte ka rohkem.

Naiste kaugushüppes tuleb starti võimsa isikliku rekordiga (6,86) lätlanna Lauma Griva.

Kettakuulsused eemal

Gustav Sule võistlused on alati kokku toonud Eestile palju kuulsust toonud kettaheite parimad. Hiljuti rinnalihast vigastanud Gerd Kanter alles taastub ning seetõttu on tema loobumine mõistetav.

Miks jääb aga võistlustelt eemale mullu suvel Rio olümpiamängudel Gerd Kanterit edestanud Martin Kupper, soovitas Lilliallik küsida tema mänedžerilt Aivar Karotammelt.

Eile Tartu Postimehel Karotammega telefonitsi ühendust saada ei õnnestunud. Väidetavalt võtab Kupper osa ühest teisest võistlusest.

Niisiis peab Rootsi ja Valgevene võistlejate vastu Eesti au kaitsma Kert Piirimäe. Märt Iisraeli osavõtt pole veel välistatud, sest nagu märkis Lilliallik, ei ole lõplik osalejate nimekiri selgunud.

Ta avaldas arvamust, et kuus kuni kaheksa kettaheitjat tuleb lõpuks Tamme staadionile siiski välja.

Seotud lood
01.06.2017 03.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto