Sisukord
Tallinn
Postimees
27.02.2020
Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis Eesti Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (1) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed (2) Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära Maria Šarapova jättis tennisega hüvasti Maa Elu Pooled hundid jäävad küttimata Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nõmmekate prügiprotest põhjustas pommipaanika

2 min lugemist

Eile hommikul protestiks Tallinna linnavalitsuse ette viidud nõmmekate prügikotid põhjustasid väikese segaduse, õhtune prügisaadetis aga tõi kaasa Vabaduse väljaku sulgemise ning prügikottidega pidi tegelema pommirühm.

Eile hommikul peatus Tallinna linnavalitsuse kõrval auto ning kaks meest hakkasid järelkärust suuri prügikotte tänavale tõstma. Tegemist oli Prügi-Uberiks nimetatud Nõmme elanike protestiaktsiooniga jäätmeveo viletsa korraldamise vastu.

Nõmmekad Tiit Kruusalu ja Elmo Ant lubasid Facebookis juba mõnda aega tagasi, et kui jäätmeveo kvaliteet linnaosas ei parane ning prügikonteinerid ikka üle ajavad, siis tuuakse ära vedamata prügi linnavalitsuse ette. Kruusalu üleskutse peale ilmus nõmmekate Facebooki lehele kümneid kaebusi Nõmme elanikelt. Seejärel andis mees linnavalitsejatele veel natuke aega olukorra parandamiseks, kuni lõpuks sai mõõt täis ja otsustati lubatud aktsioon teoks teha.

Kuna mehed andsid oma plaanist sotsiaalmeedias teada, siis ootas neid eile hommikul linnavalitsuse juures kaks autotäit munitsipaalpolitseinikke ja hulk ajakirjanikke. Kaks kotti tõsteti linnavalitsuse Roosikrantsi tänava poolse ukse ette. Mupo aga ei lasknud protestijatel ära sõita ning liiklust takistav auto jäi politsei tulekut ootama.

Politseid oodates esines Ant avaldusega. «Kui te nüüd aru ei hakka saama, siis järgneb tõenäoliselt see, et iga kodanik, kellel on südametunnistust ja julgust, tuleb ise, aga võimalik, et me korraldame ka tasuta transpordi, nii et tervete bussitäite viisi saab Nõmmelt hakata oma prügi tooma. Mis tähendab, et te ei saa lõpmatuseni kaitsta oma korrumpeerunud ja juba ammu peast haisvat kala ehk kogu linnavalitsust,» kuulutas prügitooja.

Politseinike saabudes lubati Antil auto teelt kõrvale tõmmata, sinistes ja rohelistes mundrites korravalvurid asusid juhtunut menetlema. Kruusalu käis politseiautos selgitusi jagamas ning lõpuks jäi asi nii, et asja menetleb siiski mupo.

Kruusalu näitas ka aktsiooni otseseks ajendiks olnud kirjavahetust, kus oli juttu Hiiu 20 elamu jäätmeveost. Elanike esindaja väitis, et sellelt aadressilt on jäetud jäätmed ära vedamata nii 23. kui 30. mail. Tallinna Jäätmekeskus aga vastas, et nende andmetel on 23. mail konteiner tühjendatud. Abilinnapea Kalle Klandorf laskis jäätmekeskuse töötajatel hiljem asja kontrollida ning sealt öeldi, et 23. mail on jäätmekonteiner tühjendatud, 30. mail ei olevatki tühjendust ette nähtud ning järgmine korraline tühjendus olevat 6. juunil.

Kruusalu sõnul on tegu linnavalitsuse järjekordse alatu valega. «Midagi ei ole ära veetud. Me tõime siia ainult pool jäätmetest, rohkem ei mahtunud autosse. Pool konteinerit on veel prügi täis,» ütles Kruusalu.

Linnavalitsus on ähvardanud prügitoojaid kuni 800 euro suuruse trahviga. «Küll Nõmme inimesed aitavad meil need trahvid ära maksta. Ja kui raha peaks rohkem laekuma, siis selle eest korraldame täiendava prügitranspordi,» lubas Kruusalu.

Keskpäeva paiku sõitis Roosikrantsi tänavale praegu Nõmmel jäätmeveoga tegeleva Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskuse auto ning autojuht viskas prügikotid masinasse.

Sellega polnud eilne prügikonflikt lõppenud. Pärastlõunal oli keegi toonud veel kaks prügikotti linnavalitsuse peaukse ette Vabaduse väljakul. Demineerijad, päästjad, politsei ja kiirabi said kell 16.06 teate, et Tallinna linnavalitsuse ette toodi kaks musta prügikotti.

Liiklus Vabaduse väljaku ümber pandi prügikottide tõttu kinni ja demineerijad asusid kindlaks tegema, mis on kottides. Vabaduse väljaku ümbrusse tekkisid suured liiklusummikud. Pommirobot tegi kotid lahti ning selgus, et need sisaldasid olmeprügi. See oli kirjas ka kottidele kleebitud selgitavatel siltidel, millel selgitati, et tegu on nõmmekate protestiga.

Mupo juhataja Aivar Toompere ütles Postimehele, et kahtlastest kottidest oli soovitanud hädaabinumbrile teatada Klandorf.

Seotud lood
26.02.2020 27.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto