Sisukord
Eesti
Postimees
25.02.2020
Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (6) Eesti Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli (1) Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (13) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit (1) Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (2) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (6) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku

Klandorf: asi on väga räpaseks läinud

2 min lugemist
Kalle Klandorf Tallinna linnavalitsuse ees. FOTO: Erik Prozes / Postimees

Jäätmemajanduses käib turu pärast võitlus, kus vahendeid ei valita, ütles eilset protestiaktsiooni kommenteerides Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.

«Eelmisel neljapäeval, kui olin just jäätmemajandusega tegelema hakanud ja parajasti majast väljas meie ettevõtteid külastamas, helistati mulle ühest jäätmefirmast (mille nime ma täna veel ei nimeta). Sekretär võttis kõne vastu ja ütles, et mind pole majas. Palusin tal edasi öelda, et kuna ma tegelen asjaga alles esimest päeva ja pean veel süvenema, pole ma kohe valmis nendega rääkima, aga võtan nendega peatselt ise ühendust. Kui sekretär sellesse firmasse tagasi helistas, öeldi talle: kui Klandorf meiega rääkima ei hakka, siis juhtub temaga nii, nagu juhtus Sarapuuga!

Aga ma vilistan selliste ähvarduste peale, minuga ei tasu sellist tsirkust teha! Ma olen hullemaidki pätte näinud kui nemad!

Peaaegu kohe pärast seda ilmus välja Prügi-Uber. Võib-olla on asi minu politseitaustas, aga ma ei suuda uskuda, et tavalised Nõmme inimesed tulevad kokku ja hakkavad talgute korras linnavalitsuse ette prügi tooma. Mul tekivad kohe igasugused kahtlused. Ma tahan öelda, et kas mängud on väga räpaseks läinud ehk poliitikud ja jäätmefirmad kasutavad oma huvides kriminaalkurjategijaid või on Eesti ühiskonnas midagi väga sügavalt viltu.

Ühele nendest, kes üleeile uhkelt ajalehes poseeris ja eile linnavalitsuse ees askeldas, mõisteti Soomes kuritegude eest kümne kuu pikkune vanglakaristus kokku üheksa kuriteo eest. Sealhulgas relvaseaduse rikkumine, vägivald, kehaline väärkohtlemine (kolm episoodi), ähvardamine (neli episoodi) ja kahju tekitamine. Mulle tundub, et keegi kasutab seda inimest ära. Niisugused kambad on ohtlikud ja kui ajakirjandus neid soosib ja ülistab, siis nad saavad ainult tuult tiibadesse.

Olen ka ise kontrollinud jäätmeveo kohta esitatud kaebusi. Üks kodanik, kel vanust üle 80 aasta, kurdab, et tal on kolm korda jäätmed vedamata jäänud. Kaebaja oli jäätmekeskusele öelnud, et jätab hoovivärava lahti, nii et prügiauto saab sisse sõita. Ta on kolm korda lubanud, et värav on lahti, aga iga kord on värav lukus olnud. Prügiauto on kolm korda seal käinud, aga pole konteinerini pääsenud.

Teine kodanik kirjutab: «Teatan, et kaks ja pool kuud on prügi ära vedamata. Graafikut pole saadetud, ühendust pole võetud, olen valmis prügi vedama Vabaduse väljakule.» Kontrollisin ja selgus, et kodanik ei ole sõlminud lepingut Jäätmekeskusega. Ta arvab, et meie peame jäätmed ilma lepinguta ära vedama ja muu pole tema asi.

Ma ei väidagi, et meil on kõik asjad korras. Meile on ette heidetud, et meil on BWMiga suuline leping. Olen kriitikutega täiesti nõus, et avalikul sektoril, olgu see siis kohalik omavalitsus või riik, ei saa olla ühegi eraettevõttega suulist lepingut. See oli viga, mis saab parandatud.

Jäätmetemaatikasse süüvides selgub muidki asju, mis on tegemata või tuleks teistmoodi teha. Tegelen järgemööda kõigega.»

Seotud lood
22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto