Sisukord
Uudised
Tänane leht
05.06.2017
Eesti Saksa aeg. Kultuur ja vastupanu Ma kasvasin Mart Kadastiku laua all Oluline on, mis suunas minna Arheoloogid kaevavad rahanappuse kiuste Süveneda tuleb kiiresti, raisk! (1) Usaldus (2) Ajakirjanik kasvab kokku trükikojaga Postimehe lugejate meenutused ja sünnipäevasoovid Miks ma siin olen? Maadevahetusafääri pikad varjud (2) Majandus Jüri Mõis: Eestis on selge majandusbuum Kriitikute arvates ilustavad puidutehase rajajad tegelikkust Pikem eluiga teeb paratamatuks meditsiinirevolutsiooni Välismaa Terror tabas britte kolmandat korda kolme kuu jooksul (1) Briti lähevad siiski sel nädalal valima Purjus mees korraldas Tveri oblastis veresauna Inimesed olid šokis, nutsid ja oksendasid Arvamus Kaire Uusen: eesti keel näitab taandumise märke (23) Lauri Hussar: suurem kui ajaleht (4) Jürgen Ligi: vabariik või kaardipõrgu? (21) Eero Epner: omadusteta meeste pealetung (31) Kultuur Säutsupääsuke – e-Eesti rahvuslind (1) Peeter Simm arvustab hipifilmi: põgenemine (1) Meie igapäevast kalambuuri anna meile tänapäev... (1) Ükskord hipi – alati hipi Sport Konstantin Vassiljevile Poolas dramaatiline hõbe Raju Rammstein aitas Magnus Kirdi MMile Vollekoondis tegi oma elu raskeks Madridi Real ja Cristiano Ronaldo – võitmise maailmameistrid Nadal on tagasi oma paremate päevade tasemel Tartu Vigurlendur tükib ema keelust hoolimata taevasse Tartu Postimehe uus peatoimetaja: lugeja, sa oled oodatud Paadi päästmine tõi tänu asemel tüli Uueneval Vaksali tänaval võivad ratturid sõiduteel pedaalida Jõgeva põgenemistuba epileptikutele ei sobi Nõo aleviku välimust rikastab hiiglaslik seinamaaling Pahandus võis päädida rihmutamisega rühma ees Meelelahutus Koomiks Sudoku

Paadi päästmine tõi tänu asemel tüli

2 min lugemist
Tundmatud isikud kruvisid mai lõpus maha Emajõe aeruklubi sildi ja sodisid selle üle. FOTO: Emajõe aeruklubi

Kahe jõepõhja uppunud paadi ülesleidmise lugu päädis spordiklubide pingeliste suhete tõttu hoopis politseisse avalduse esitamisega.

Läinud aasta sügisel uppus Emajõkke Eesti aerutamisföderatsiooni lastepaat. Umbes samas kohas sõudebaasi ja lodjakoja vahel läks tänavu kevadel põhja Emajõe aeruklubile kuuluv süst. Kuigi uppumiskoht oli võrdlemisi täpselt teada, ei viinud otsingud tulemuseni.

Emajõe läbipaistmatust veest väikest alust otsida on hullem kui heinakuhjast nõela – toimetada saab ainult käsikaudu. Õnneks on tänapäeval aga seadmed, mis võimaldavad eeltöö teha pinnalt. Niisiis enne, kui klubi Maremark sukeldujad paate välja tooma läksid, olid nende kontuurid ja asukoht määratud kajaloodiga. Päästetöid korraldas sõudmise ja aerutamise klubi (SAK) Tartu.

Kaks versiooni

Siitmaalt lähevad Tartu linnale kuuluvat sõudebaasi haldava SAK Tartu ning baasis allkasutajana tegutseva Emajõe aeruklubi versioonid juhtunust suuresti lahku.

Aeruklubi treener Aavo Faber kahtlustas suuremale ringile, seejuures linnavalitsusele saadetud kirjas, et toimuvat üritati nende klubi eest varjata ja nendele kuuluvat paati taheti omastada.

Tema kahtlusi õhutab see, et kuigi ta käis paatide väljatoomise hommikul sõudebaasis, ei öelnud talle keegi plaanitava kohta sõnagi. Ning teiseks, et kui paadisillale oli nende paat välja toodud, kostis juhuslikult toimuvale peale sattunud aeruklubi treeneri kõrvu fraas, et leidvara kuulub leidjale.

Aeruklubi treeneri sõnul teadsid kõik, et leitud paat on nende oma, sest selliseid on viimastel aastatel jõkke uppunud vähe ja need on kõik teada.

Peale selle kahtlustab Faber, et SAKi liige Kevin Kriisa tahtis nende lastesüsta omastada, sest tundis selle vastu kummaliselt suurt huvi.

Aeruklubi treener Jaan Vaiksaar, kes oli alarmeeriva kõne peale leitud paadi juurde kiirustanud ja seda porist pesema hakanud, mäletab Kriisa küsimust: «Mida sina siin teed?»

Aeruklubi treener Margus Mauer ütles selle kohta, et tegelikult oli kõigile asjaosalistele teada, et kõnealune paat oli aeruklubi oma, pealegi uus. Asi on selles, et sääraseid treeningupaate on viimastel aastatel jõkke uppunud vähe ja need on kõik teada.

Vandaal redeliga?

SAK Tartu spordijuht Rait Merisaar selgitas, et mingit varjamist siiski ei olnud, sukeldumisklubi tuli paate välja tooma siis, kui neile sobis, ja täpne aeg ei olnud varem teada.

Kriisa omakorda ütles, et tema ei mäleta tsitaati leidvara kohta, küll aga vestlust Vaiksaarega. Kuid asjaolud olid tema sõnul hoopis teised, nimelt soovinud sukeldujad paadist pilti teha sellisena, nagu see välja toodi. Sestap jälgis Kriisa paati ka siis, kui see oli juba ellingusse viidud.

SAKi inimesed ei jäta torkamata, et hoopis aeruklubi inimesed on nüüd paadi teadmata kuhu ära viinud. Vaiksaare selgitus polnud siiski põnev: paadi rooliseade vajas remonti ja paat viidi seepärast ära töökotta.

Paadi leidmise looga seostas Faber vahejuhtumit nende spordiklubi sildiga päev hiljem. Nimelt kruvisid tundmatud isikud sildi maha ja kirjutasid sellele musta aerosoolvärviga «Mitte keegi ei armasta». Juhtumi kohta on politseile tehtud avaldus ja politsei uurib seda kui väärtegu, sest silt pole väärtuslik.

Faber ütles, et süüdlane ei saanud olla juhuslik huligaan, sest sildi mahavõtmiseks läks vaja redelit ja kruvikeerajat.

Faber palus oma kirjas linnavalitsusel võimalust mööda panustada linna spordibaasis normaalseks treenimiseks tarviliku olustiku kujundamisse.

Spordivaldkonna abilinnapea Tiia Teppan ütles, et linnal ei ole selle juhtumi taustal siiski kuigivõrd võimalik sõudebaasis midagi muuta. Teist sõudebaasi linnal pakkuda pole. Ta meenutas, et arutusel on olnud sõudebaasi haldamise andmine sihtasutusele Tartu Sport, kuid sellest ei võidaks keegi.

SAKi poolelt vaadatuna on ka üks etteheide: paadi leidmise eest oleks võinud neile vähemalt aitäh öelda.

Seotud lood
03.06.2017 06.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto