Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
05.06.2017
Eesti Saksa aeg. Kultuur ja vastupanu Ma kasvasin Mart Kadastiku laua all Oluline on, mis suunas minna Arheoloogid kaevavad rahanappuse kiuste Süveneda tuleb kiiresti, raisk! (1) Usaldus (2) Ajakirjanik kasvab kokku trükikojaga Postimehe lugejate meenutused ja sünnipäevasoovid Miks ma siin olen? Maadevahetusafääri pikad varjud (2) Majandus Jüri Mõis: Eestis on selge majandusbuum Kriitikute arvates ilustavad puidutehase rajajad tegelikkust Pikem eluiga teeb paratamatuks meditsiinirevolutsiooni Välismaa Terror tabas britte kolmandat korda kolme kuu jooksul (1) Briti lähevad siiski sel nädalal valima Purjus mees korraldas Tveri oblastis veresauna Inimesed olid šokis, nutsid ja oksendasid Arvamus Kaire Uusen: eesti keel näitab taandumise märke (23) Lauri Hussar: suurem kui ajaleht (4) Jürgen Ligi: vabariik või kaardipõrgu? (21) Eero Epner: omadusteta meeste pealetung (31) Kultuur Säutsupääsuke – e-Eesti rahvuslind (1) Peeter Simm arvustab hipifilmi: põgenemine (1) Meie igapäevast kalambuuri anna meile tänapäev... (1) Ükskord hipi – alati hipi Sport Konstantin Vassiljevile Poolas dramaatiline hõbe Raju Rammstein aitas Magnus Kirdi MMile Vollekoondis tegi oma elu raskeks Madridi Real ja Cristiano Ronaldo – võitmise maailmameistrid Nadal on tagasi oma paremate päevade tasemel Tartu Vigurlendur tükib ema keelust hoolimata taevasse Tartu Postimehe uus peatoimetaja: lugeja, sa oled oodatud Paadi päästmine tõi tänu asemel tüli Uueneval Vaksali tänaval võivad ratturid sõiduteel pedaalida Jõgeva põgenemistuba epileptikutele ei sobi Nõo aleviku välimust rikastab hiiglaslik seinamaaling Pahandus võis päädida rihmutamisega rühma ees Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu Postimehe uus peatoimetaja: lugeja, sa oled oodatud

2 min lugemist
FOTO: Marko Saarm

1. juunil Tartu Postimehe peatoimetajana tööle asunud Rannar Raba julgustab tartlasi ja tartumaalasi oma ajalehte võtma hea sõbrana, kellele võib valehäbi tundmata teada anda nii oma muredest kui ka rõõmudest.

«Ehkki paljude mõjukate uudiste sünnini viib ajakirjaniku hea nina, on aeg ammu tõestanud, et parim ajakirjandus sünnib dialoogist lugeja ja lehetoimetuse vahel,» rääkis ta.

«Ajal, mil sotsiaalmeedia võidukäik on meie kõigi argise infovälja üüratuks venitanud, kannab ajakirjandus varasemast veelgi vastutusrikkamat rolli eri teemadesse süüvimises ning probleemide kaalutletult kajastamises. Mida enam lugejad meile seejuures abiks on, seda parem kokkuvõttes kõigile.»

Raba rõhutas, et Tartu Postimehe toimetuse postkastid ja telefonid on kõigile asistele pöördumistele valla: oodatud on nii vihjed, arvamuslood kui tagasiside juba kirjutatu kohta.

«Nii mõnigi kord võib esmapilgul tühisest infokillust sündida midagi suurt. Ajakirjanike ülesanne on tähendusrikkaid sündmusi ja arengut ära tunda ning mõtestatult edasi jutustada. Seda nii kohalikul tasandil kui laiemalt,» ütles Rannar Raba. «Teisisõnu püüab Tartu Postimees olla ühtaegu nii tugev maakonnaleht kui üle-eestiliste arutelude algataja.»

2003. aastal Tartu ülikooli ajakirjanduse eriala lõpetanud Raba on suurema osa ajast töötanud Viljandimaa päevalehes Sakala. Viimati kandis ta seal vanemtoimetaja ja majanduskülje koostaja ametivastutust.

Aastatel 2009–2011 laiendas Raba oma kogemuste pagasit Eesti pärimusmuusika keskuse avalike suhete juhina ning oli Viljandi pärimusmuusika festivali pressipealik. Samuti on ta läbi aastate aktiivselt tegelenud noorte meediakoolitusega.

Oodatud on nii vihjed, arvamuslood kui tagasiside juba kirjutatu kohta.

Kirjutajana on Rannar Raba seni üle-eestilist tähelepanu pälvinud mitmete teravate arvamuskirjutistega, aga ka mõjusate uudiste ning intervjuudega. Eesti ajalehtede liit on teda kahel korral valinud aasta ajakirjaniku auhinna ja mitmel korral teiste aastaauhindade nominendiks.

Tänavu võitis ta parima maakonnalehe uudise auhinna kirjutisega «Linnavalitsuse liige varjas seost vaidlusaluse elamuarendusega», mis kajastas kohaliku võimu ning kinnisvaraäri varjatud seoseid.

Muu hulgas oli Raba eelmisel aastal üks aktiivsemaid presidendivalimiste kajastajaid, samuti käsitles ta mitmes loos president Toomas Hendrik Ilvese kodutalu rahastamist puudutanud vastuolusid. Eesti Meedia kontsern nimetas tema kirjutise «Ajakirjaniku ärmatamine ehk Kuidas tükk tunnet helesinise Cadillaciga minema vuras» ettevõtte eelmise aasta parimaks arvamuslooks.

Vastne peatoimetaja avaldas veendumust, et Tartu ja Tartumaa annavad ka edaspidi oma ajalehele igapäevast ainest olulisteks kajastusteks.

«Tartu pole tähtis mitte üksnes selle tõttu, et ta on suuruselt Eesti teine linn ning võimas teaduskeskus, vaid ka seepärast, et tal on elujõuline tagamaa,» sedastas ta.

Ehkki inimeste tänapäevased meediatarbimise harjumused kohustavad kõiki väljaandeid üha enam rõhku panema elu peegeldamisele internetis, ei kavatse Tartu Postimees Raba kinnitusel oma paberlehte unarusse jätta. 

Seotud lood
03.06.2017 06.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto