Sisukord
Arvamus
Tänane leht
06.06.2017
Eesti Tallinna linn ja Eesti riik ei suuda Peterburi tee kordategemises kokku leppida Kas vanasti oli rohi rohelisem? (1) Lennujaam uueneb: tibusammul aina Tartu poole (2) Edgar Savisaare tervis lubab kohtupidamist (1) ERRi hittsaadete juhid vahetuvad (7) Pirital merelt võidetud ala võib vajuma hakata (9) Kas koha valitsuses kaotavad Sester, Reinsalu ja Tsahkna? (2) Majandus Hekoteki põlengu kahju ulatub 1,5 miljoni euroni Porsche tehases on robotite kõrval au sees käsitöö Veskimägi: osa ettevõtteid ei elaks kohest alampalga tõusu üle (3) Välismaa Türgi seisab keeruliste valikute ees Türgi asepeaminister: EL peaks olema meiega solidaarsem Londoni elanik: terror valimisi ei mõjuta NATO liitlaste enamik seisab tippkohtumisele Istanbulis vastu (1) Video: Londoni ründaja esines dokfilmis Arvamus Madis Tilga: miks Trumpi reaktsiooniline kliimaotsus võib olla hea? (10) Toomas Sildam: let’s make Europe great again!* Olev Remsu: suur siiditee ja väike Rail Baltic (3) Karmo Tüür: Venemaa 2035 – irratsionaalsed kobarsoovid (10) Juhtkiri: lääs peab end kaitsma agressiivse islamistliku ideoloogia eest (9) Perno Postimees 1862. aastal: Krimmi reisijad Urmas Klaas: sinimustvalgem Eesti (1) Kultuur Suveteater: igatsus rituaalse ruumi järele? Vana ja uue võitlus balleti proovisaalis Suvelavastused, mida peaks nägema Sport Eesti pole Dream Team ehk kogu aeg ei saagi võita Ultrasportlane Rait Ratasepp: söön Šveitsis kaheksa ööpäevaga ära 48 päeva toidukoguse Hiina impordib Eestist suusatarkust Tartu Sünnituselt naasnud peret ootas ees must maa Tõnu Ints: vaatame, kas minust saab kesktormaja või väravavaht Pätikamp kihutab maasturiga ringi ning kõmmutab relvast seda, mis parasjagu ette jääb (14) Südalinna naerukajakas nutab ... ja naerab (1) Koolide valupunktid: autode vahel ukerdavad õpilased ja puuduvad kõnniteed Vaegnägija saab tantsupeost rõõmu tunda kõrva ja sõrmega Portreteeritud ei ole seni veel nurisenud Teistpidi lõuna – seltsiks pika varrega «asi» ja kaks kriimuvaba lappi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Toomas Sildam: let’s make Europe great again!*

1 min lugemist
Toomas Sildam FOTO: Peeter Langovits / Postimees / Scanpix

Päev enne eilset, kui Postimehe endised tegijad kogunesid Tallinna Maakri tänaval oma ajalehte taas suuremaks tegema, said Hamburgi lähedal Wentorfis kokku ühe suguseltsi inimesed ja sõpruskonna tuumik, et tähistada hea mehe juubelit. Tulijaid oli Chicagost Kaironi ning sünnipäevalapse kiitmise kõrval ei räägitud ilmast, vaid poliitikast.

Kõrvalmaja aknast paistis suurelt teleriekraanilt BBC otsepilt uue terrorirünnaku alla langenud Londonist ja sünnipäeva kodupeol kõneldi hirmutavast maailmast – mitte müüridest, küll aga paremast politseist. Üks ettevõtja oli käinud nii Peterburis kui ka Moskvas ning arvas, et ilusad linnad küll, kuid Putini Venemaad pole võimalik mõista. Teine ärimees muretses, kuidas mõjutab Baltimaade rinderiigi kuvand välisinvestorite otsuseid. Ühendriikidest saabunud noor mees palus Vana Maailma ees vabandust USA viimaste presidendivalimiste tulemuse pärast.

USA, kes hoidis läbi kogu külma sõja Lääne-Saksamaa vabadust ja keda Wentorfis kogunenud sõpruskond alati poolehoiuga mõistis, oli kuhugi kõrvale vajunud. Lahkunud.

Mitte päriselt, sest peagi kõlasid Donald Trumpilt kaaperdatud loosungid.

«Europa first!»

«Let’s make Europa great again!»

Millised värskendavad sõnad meie veidi segadusse sattunud Euroopas.

Riigikogu sotsiaaldemokraatliku fraktsiooni nõunik Toomas Sildam töötas 19962006 Postimehes reporteri, toimetaja ja uudiste toimetuse juhatajana.

Seotud lood
    05.06.2017 07.06.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto