Sisukord
Eesti
Tänane leht
06.06.2017
Eesti Tallinna linn ja Eesti riik ei suuda Peterburi tee kordategemises kokku leppida Kas vanasti oli rohi rohelisem? (1) Lennujaam uueneb: tibusammul aina Tartu poole (2) Edgar Savisaare tervis lubab kohtupidamist (1) ERRi hittsaadete juhid vahetuvad (7) Pirital merelt võidetud ala võib vajuma hakata (9) Kas koha valitsuses kaotavad Sester, Reinsalu ja Tsahkna? (2) Majandus Hekoteki põlengu kahju ulatub 1,5 miljoni euroni Porsche tehases on robotite kõrval au sees käsitöö Veskimägi: osa ettevõtteid ei elaks kohest alampalga tõusu üle (3) Välismaa Türgi seisab keeruliste valikute ees Türgi asepeaminister: EL peaks olema meiega solidaarsem Londoni elanik: terror valimisi ei mõjuta NATO liitlaste enamik seisab tippkohtumisele Istanbulis vastu (1) Video: Londoni ründaja esines dokfilmis Arvamus Madis Tilga: miks Trumpi reaktsiooniline kliimaotsus võib olla hea? (10) Toomas Sildam: let’s make Europe great again!* Olev Remsu: suur siiditee ja väike Rail Baltic (3) Karmo Tüür: Venemaa 2035 – irratsionaalsed kobarsoovid (10) Juhtkiri: lääs peab end kaitsma agressiivse islamistliku ideoloogia eest (9) Perno Postimees 1862. aastal: Krimmi reisijad Urmas Klaas: sinimustvalgem Eesti (1) Kultuur Suveteater: igatsus rituaalse ruumi järele? Vana ja uue võitlus balleti proovisaalis Suvelavastused, mida peaks nägema Sport Eesti pole Dream Team ehk kogu aeg ei saagi võita Ultrasportlane Rait Ratasepp: söön Šveitsis kaheksa ööpäevaga ära 48 päeva toidukoguse Hiina impordib Eestist suusatarkust Tartu Sünnituselt naasnud peret ootas ees must maa Tõnu Ints: vaatame, kas minust saab kesktormaja või väravavaht Pätikamp kihutab maasturiga ringi ning kõmmutab relvast seda, mis parasjagu ette jääb (14) Südalinna naerukajakas nutab ... ja naerab (1) Koolide valupunktid: autode vahel ukerdavad õpilased ja puuduvad kõnniteed Vaegnägija saab tantsupeost rõõmu tunda kõrva ja sõrmega Portreteeritud ei ole seni veel nurisenud Teistpidi lõuna – seltsiks pika varrega «asi» ja kaks kriimuvaba lappi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kas vanasti oli rohi rohelisem?

2 min lugemist

Tänasest Postimehest saab lugeda palju natuke kummalisevõitu autorite lugusid. 

Mis ühendab Tartu linnapead, europarlamendi saadikut, riigikogu liiget, erinevaid nõunikke, Õhtulehe ajakirjanikku, PR-büroo omanikku, «EV 100» koordinaatorit?

Vastust ära arvata ei ole tegelikult liiga keeruline – loomulikult Postimees. Nii lugejad kui tegijad ise kipuvad möödunud aegu meenutades tõdema, et vanasti oli rohi rohelisem, lood sügavamad, ajaleht parem ja üleüldsegi. Ning aeg-ajalt on õhku visatud mõte, et vaat kui paneks kunagised parimad ajakirjanikud nüüd lehte tegema.

Ajaratast tagasi ei pööra, minevikuga võistelda pole mõtet. Küll aga tõime tänase Postimehe veergudele kümme väga teenekat autorit, kes vähemasti Postimehes enam juba aastaid uudiseid ei kirjuta. Ja panime nad vastamisi iga reporteri igahommikuse õudusunenäoga – valge paberiga.

Kõik said hommikul ülesande kirjutada valmis üks korralik lugu, mis ka lehte kõlbab panna. See tundub lihtne ülesanne ainult kogenematule ajakirjanikule. Õnneks ei olnud aeg vanade meistrite sulge rooste lasknud. Urmas Paet klõbistas oma loo valmis mobiilis. Uuriva ajakirjanduse guru Rasmus Kagge ja Tartu linnapea Urmas Klaas ei raisanud ka üldse aega – hilislõunaks oli lugu valmis ja laud tühi. Seevastu tandemina töötanud Andri Maimets ja Küllike Rooväli higistasid oma Tallinna lennujaama puudutava loo kallal ka veel kella kuue ajal. «Kell on nii palju!» hüüatas Maimets, kui lugu ei olnud ka pärast tähtaega veel valminud. «Seda tööd iga päev küll teha ei tahaks!»

Aga hakkama nad said. Sellepärast leiabki leheveergudelt Urmas Paeti, Urmas Klaasi, Rasmus Kagge, Marko Mihkelsoni, Küllike Roovälja, Margus Kasterpalu, Andri Maimetsa, Veiko Visnapuu ja Toomas Sildami lood. Globaalsele maailmale kohaselt saatis Sildam oma loo Hamburgist.

Meie toimetajate sõela need lood läbisid, nüüd on teie, lugejate, otsustada.

Postimehes nad enam ei tööta, aga Postimees on endiselt nendega. Homme on aga juba uus päev ja uued uudised. Ja rohi läheb iga kevad roheliseks.

Seotud lood
    05.06.2017 07.06.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto