Sisukord
Arter
Postimees
10.06.2017
Eesti Ministeeriumi ukseesine on surnukehi täis (6) Õhus on pinget (3) Politsei hakkab uurima Niine nahakliiniku tegevust (1) Isepäine kompromissikunstnik (8) Eesti kuulsaim ninasarvik Matemaatika kiuste kuldse lõpuni Narva medalistid: raske oli algklassis, mitte gümnaasiumis Valija reastas parteide patud ja voorused (9) Kontrollimata näpuvurrid ohustavad lapsi 15 aastat koduigatsust Välismaa Saksamaal valmis keelatud raamatutest tempel Konservatiivide teine lask endale jalga Corbyn tõstis leiboristid tuhast Naisõiguslane islamistidest: mida moraliseerivamad, seda väärastunumad Arvamus Juhtkiri: May tahtis Brexiti-valimisi, aga välja kukkus… (3) Marti Aavik: ajame talendid Eestist minema! (17) Peeter Raudsik: ebamugavad küsimused terroristide kohta (38) Postimees 1997. aastal: Norra valitsus: Balti riigid ei ole NATOsse astumiseks valmis Õhus on pinget (3) Tagasivaade: Veljo Tormis Kalevalaseura auliikmeks Corbyn tõstis leiboristid tuhast Eesti kuulsaim ninasarvik Isepäine kompromissikunstnik (8) Jelena Skulskaja veste: mille eest võeti Arbatil kinni Hamlet? EKI keelekool: Vabadus! Wabadus? Kultuur Nädala plaat. Haavatav, aus ja jäägitu Aja auk. DM teeb S&Mi Kristallselge debüüt Sport Vehklejad said ROKilt kingituse Katari rahakoondisest Eestile vastast polnud Mart Soidro: miks sportlastest ei saa häid kirjanikke? Lahing Sardiinias: viis meest – ka Tänak – 10 sekundi sees Kas naine sobib meestega võrdsetel tingimustel kihutama? Tarbija Kontrollimata näpuvurrid ohustavad lapsi Suur ostukorvi võrdlus: hinnaerinevus poodides ulatub peaaegu 10 euroni (5) AK Vikerkaar loeb. Ained, mis vabastavad inimese vastutusest iseenda ees Jooksja, kes on korraga nii tagaajaja kui tagaaetav Paralleelmaailmades toimuv ulmeseiklus vaegtähelepanu all kannatavale lugejale Juhtkiri: May tahtis Brexiti-valimisi, aga välja kukkus… (3) Luuletaja Heiberg ja vedurijuht Rääbis (1) Marie Heibergi jõudmine koju Eesti kultuuri täheatlas: Eesti suur narratiiv Teater ei ole parem kui ülejäänud maailm (1) Peeter Raudsik: ebamugavad küsimused terroristide kohta (38) Lühilainel ümber maakera Aja auk. DM teeb S&Mi Nädala plaat. Haavatav, aus ja jäägitu Kristallselge debüüt Arter Vaata võrdlust! Soome ja Eesti ajalugu ja aated, inimesed ja asjad Kiili turjal mööda lahte Mehed Sahara väravast: tegelikult oleme pärit ühest isast ja emast (1) Soloha Balti jaama turul kostitab lihtsalt ja maitsvalt Horoskoop SEIKLUSVIDEO! Mis tunne on olla eriüksuslane? Proovime uut moodi võita! Ari Vatanen: inimene ei õpi võitmisest, vaid ainult tagasilöökidest Erakordne rahva spartakiaad Valust loodud ilu Soome pidu tänavatoiduga Ilona Leib: Puhkamise pinge Ühine ja tegus kogukonnaaed Sõiduproov: Volvo XC60. Rootsi laud, peakoka eri (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kiili turjal mööda lahte

4 min lugemist
  • Sportlik trimaraan, mis pärjati 2016. aastal Euroopa aasta jahi tiitliga.
  • Dragonfly 25 Touring on sama hästi kui uppumatu. Ja väga-väga kiire.
Kiirus ja veel enam kiirendus on Dragonfly 25 leivanumber. FOTO: Georg Kõrre

Harva, kui miski oma nime sellise enesekindlusega välja teenib nagu näiliselt veepinna kohal kihutav Kiil – inglise keeles Dragonfly, keretähisega 25.

Tellijale Tellijale

Olen tulnud Kalevi jahtklubisse kaema esimese põlvkonna Dragonfly 25 nimekaimu ja kauget järglast Dragonfly 25 Touringut. Trimaraani futuristlikud jooned püüavad pilku juba enne ujuvkaile astumist, ent korraks tekib hämming: alus seisab ühekereliste jahtide vahel ja mahub sinna kui valatult. Selline kompaktsus saavutatakse Dragonfly unikaalse swing-wing-tehnoloogia abil, mis võimaldab ujukid väga kiiresti (alla minutiga) ja abivahendeid kasutamata külgedel kokku tõmmata, misjärel jääb paadi laiuseks üpris kõhn 2,3 meetrit.

Tegu on 2015. aastal Dragonfly mudelivalikusse lisandunud kiire ja sportliku trimaraaniga, mis pärjati 2016. aastal ka Euroopa aasta jahi tiitliga. Quorning Boatsile oli see muide kolmas sama tiitel koju tuua. Dragonfly 25 on perekonna pesamuna ja paigutub mudelirivi esimesse otsa. Number 25 nimetuses tähistab aluse pikkust jalgades ja meie mõõdustikus on see sõiduasendis 7,65 m, kui aga ujukid kokku tõmmata, siis 8,95 m. Dragonfly 25 on võimalik tellida nii Touringu kui ka Sporti varustusastmes.

09.06.2017 12.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto