«Praegu käib intensiivne tehniline ettevalmistustöö ja oleme püüdnud lahendada põhimõttelisi probleeme,» ütles Püttsepp. «Näiteks, kas meil on üldse piisavalt levi.»
Esimesed tehnilised katsetused – edukad – on tehtud. Tegelikult on otseülekande pilti plaanis jagada mitte ainult rongkäigu peas olevale ekraanile, vaid veebi kaudu üle kogu ilma.
Pole vahet, kas vaataja on kodus, Saaremaal või New Yorgis.
Muide, New Yorgil on selle ideega omajagu pistmist. Algtõuke andis Times Square’ile paigaldatud suur leedekraan, mida Püttsepp ja teine Makerlabi eestvedaja Tarvo Metspalu kord silmitsema sattusid. Tolle ekraani juures olev kaamera pildistas juhuvalikul ekraani ees seisvaid inimesi, kuvas neid ekraanile ja joonistas neile südame ümber. Inimesed olid valmis ära vaatama pikad reklaamid, lootes end ekraanil näha.
Suur pildigalerii
Ka tartlaste ekraaniga tudengile on sisse ehitatud kaamera, mis teekonnal pildistab. Lauluväljakul hakkab aga ekraanilt nägema teekonnal tehtud fotosid, ka videost võetud stoppkaadreid ning pilte ekraani ees neid pilte vaatavatest peolistest.
Püttsepp täpsustas, et pildid läbivad kindluse mõttes eelvaliku, et keegi ei peaks end õnnetult tundma, kui näiteks ülesvõttel paistab nina nohune.
Tudengiga on rongkäigu ajal ametis päris arvukas seltskond. Vankril sõidab kaasa butafoor, kes hoolitseb kuju liigutuste eest. Kaasa sõidab ka tehnik. Eemal töötab IT-tugi.
Üks suur loominguline ülesanne on meeskonnal veel lahendada: milline hakkab olema laulupeotudengi teemaviide ehk hashtag. Pakkumised on oodatud.