Sisukord
Sport
Postimees
08.06.2017
Eesti Tere, helistan Postimehe toimetusest... Eesti – riik, kus vaesed käivad haigena tööl (12) Paruni matus peatas Valgas liikluse (1) Kõige närusem aeg Tallinna loomaaias sündis esimest korda ninasarvik Majandus LNG küttis Eesti ja Leedu suhted kuumaks (2) Keskpankurid arutlevad Tallinnas rahatrüki lõpetamise üle (3) Välismaa Ema ja Itaalia võimude hoiatustest ei piisanud Trump sai Bilderbergilt hindeks «rahuldav» (1) Sakslased lahkuvad tüli järel Türgi sõjaväebaasist Suurbritannias valitseb teadmatus homse ees (3) Arvamus Aarne Mäe: Grossi kopter (2) Tuul Sepp: gluteenitalumatus on osaliselt reklaamitrikk (3) Postimees 1932. aastal: verised käed saatkonnas Jaak Jõerüüt: loosungite hukutav mõju (31) Mart Raudsaar: luuavarrest pauku ei tule (7) Juhtkiri: ametnike suurõppus – eestlased teevad ära (1) Kultuur Stiljagad, biitlid, balalaikad, valged maikad Sport Et Cleveland võidaks, peab Irving end leidma Mika Salo: Audrust vormel 1-te on ainult mõni samm! Novak Djokovic kaotas Pariisis Margus Kiiver: Sardiinias maksab (rehvide) vastupidavus Sergio Ramose juhtumi valguses: sulid saavad lõpuks ikka karistada Vollekoondise treener: füüsis peab vastu, vaim peab ka pidama Tartu Lapsevanemate hoolsus läheb riigile topelt maksma (2) Loodusfestival ootab öiseid uitajaid Miina Härma koolis läheb iga aastaga aina kitsamaks Varjupaiga loomadel hoiavad silma peal kohevad sulepallid Sulgpallihallile ihuvad hammast kaks klubi Valmival Elva kunstmuruväljakul saab palli lüüa vaid valgel ajal (1) Kokku said tšello, klaver ja viiul ning tekkis keemia Meelelahutus Koomiks Sudoku

Valmival Elva kunstmuruväljakul saab palli lüüa vaid valgel ajal

2 min lugemist
Elva valmiva kunstmuru-väljaku ümber on paigutatud küll pallivõrgupostid, ent valgustus-maste seal praegu ei ole. FOTO: Kristjan Teedema

Kaks aastat tagasi haaras FC Elva jalgpalliklubi härjal sarvist ning hakkas ette valmistama Elva gümnaasiumi kõrval asunud vana ja ajale jalgu jäänud kunstmuruväljaku rekonstrueerimist. Pärast mitmeid väljakupõhjaga seotud tagasilööke on asjad nüüdseks nii kaugel, et lähinädalatel saab plats kaetud kunstmuruga ning kohalikud vutipoisid võivad hakata seal pallile valu andma. Paraku on uuel väljakul üks tõsine puudus: see on valgustuseta ehk kiiresti pimenevatel sügisõhtutel on platsi kasutada pehmelt öeldes ebamugav.

FC Elva tegevjuht Marek Naaris nentis, et tõepoolest pole saadud valgustuse rajamiseks raha. Osa eeltöid on küll tehtud, ent valgustusmastide püstitamine ning kõik muu vajalik läheks maksma 86 000 eurot. 

Jaanuaris tehti ettevõtluse arendamise sihtasutuse (EAS) regionaalsesse programmi vastav taotlus, ent seda ei rahuldatud.

«Sügisel proovime uuesti, ei oska öelda, mis seal ei sobinud, omast arust tegime kõik õigesti,» laiutas Naaris käsi. «Võib-olla leiame mõne vanema väljaku, mida rekonstrueeritakse, äkki saame sealt vanad mastid tuua, läheks hind odavamaks,» lisas ta.

Hädavajalik väljak

Elva kunstmuruväljaku ehitamiseks võttis FC Elva ligi 300 000 eurot laenu, 100 000 euroga (ning laenu garantiikirjaga) toetas Eesti jalgpalliliit (EJL) ning tööde alguses eraldas Elva linnavolikogu puude mahavõtmiseks ja platsi aluspõhja ehituseks 50 000 eurot.

Klubi ja liidu panus on 400 000 eurot, samas kui linnal on see 50 000.

Klubi hingekirja kuulub üle poole tuhande jalgpalluri linnast ja ümberkaudsetest valdadest ning on selge, et kunstmuruväljakust tuntakse sealkandis kõvasti puudust.

«Praegu saame trenni teha vaid Verevi järve lähedal paikneval pärismuruga staadionil, kuid sellel on niisugune koormus, et õhtuti on seal korraga neli treeningugruppi,» ütles Naaris. 

Elementaarsed tingimused

Elva linnapea Eva Kams märkis jalgpallurite murest kuuldes, et linna poole pole klubi valgustusemurega pöördunud ning ta polnud kursis, et EASilt toetusraha ei saadud. Tänavune eelarve on linnal kinnitatud juba möödunud aasta detsembris ning selles valgustuse soetamisse panustamist ette ei nähta.

«Praegu seda meil päevakorras ei ole, aga ei saa ka väita, et linn kindlasti toetama ei hakka, võib-olla järgmise aasta eelarvesse saab planeerida mingi toetuse,» rääkis Kams. «Seda hakkavad kasutama ju linna lapsed, midagi ei saa välistada, alati tuleb küsida ning siis kaaluda ja arutleda.»

EJLi avalike suhete osakonna juht Mihkel Uiboleht märkis, et nad ei soovi omavalitsusi õpetada, kuidas asju teha, kuid on fakt, et antud juhul on jalgpalliklubi ja -liidu panus kokku 400 000 eurot, samas kui linnal on see 50 000.

«On igati normaalne, et omavalitsus hoolitseks selle eest, et nende spordi infrastruktuur oleks vähemalt rahuldaval tasemel. Me ei räägi siin mingist eelise loomisest jalgpallile, vaid lihtsalt elementaarsetest treeningutingimustest,» tõdes Uiboleht.

Seotud lood
07.06.2017 09.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto