Sisukord
Arter
Postimees
10.06.2017
Eesti Ministeeriumi ukseesine on surnukehi täis (6) Õhus on pinget (3) Politsei hakkab uurima Niine nahakliiniku tegevust (1) Isepäine kompromissikunstnik (8) Eesti kuulsaim ninasarvik Matemaatika kiuste kuldse lõpuni Narva medalistid: raske oli algklassis, mitte gümnaasiumis Valija reastas parteide patud ja voorused (9) Kontrollimata näpuvurrid ohustavad lapsi 15 aastat koduigatsust Välismaa Saksamaal valmis keelatud raamatutest tempel Konservatiivide teine lask endale jalga Corbyn tõstis leiboristid tuhast Naisõiguslane islamistidest: mida moraliseerivamad, seda väärastunumad Arvamus Juhtkiri: May tahtis Brexiti-valimisi, aga välja kukkus… (3) Marti Aavik: ajame talendid Eestist minema! (17) Peeter Raudsik: ebamugavad küsimused terroristide kohta (38) Postimees 1997. aastal: Norra valitsus: Balti riigid ei ole NATOsse astumiseks valmis Õhus on pinget (3) Tagasivaade: Veljo Tormis Kalevalaseura auliikmeks Corbyn tõstis leiboristid tuhast Eesti kuulsaim ninasarvik Isepäine kompromissikunstnik (8) Jelena Skulskaja veste: mille eest võeti Arbatil kinni Hamlet? EKI keelekool: Vabadus! Wabadus? Kultuur Nädala plaat. Haavatav, aus ja jäägitu Aja auk. DM teeb S&Mi Kristallselge debüüt Sport Vehklejad said ROKilt kingituse Katari rahakoondisest Eestile vastast polnud Mart Soidro: miks sportlastest ei saa häid kirjanikke? Lahing Sardiinias: viis meest – ka Tänak – 10 sekundi sees Kas naine sobib meestega võrdsetel tingimustel kihutama? Tarbija Kontrollimata näpuvurrid ohustavad lapsi Suur ostukorvi võrdlus: hinnaerinevus poodides ulatub peaaegu 10 euroni (5) AK Vikerkaar loeb. Ained, mis vabastavad inimese vastutusest iseenda ees Jooksja, kes on korraga nii tagaajaja kui tagaaetav Paralleelmaailmades toimuv ulmeseiklus vaegtähelepanu all kannatavale lugejale Juhtkiri: May tahtis Brexiti-valimisi, aga välja kukkus… (3) Luuletaja Heiberg ja vedurijuht Rääbis (1) Marie Heibergi jõudmine koju Eesti kultuuri täheatlas: Eesti suur narratiiv Teater ei ole parem kui ülejäänud maailm (1) Peeter Raudsik: ebamugavad küsimused terroristide kohta (38) Lühilainel ümber maakera Aja auk. DM teeb S&Mi Nädala plaat. Haavatav, aus ja jäägitu Kristallselge debüüt Arter Vaata võrdlust! Soome ja Eesti ajalugu ja aated, inimesed ja asjad Kiili turjal mööda lahte Mehed Sahara väravast: tegelikult oleme pärit ühest isast ja emast (1) Soloha Balti jaama turul kostitab lihtsalt ja maitsvalt Horoskoop SEIKLUSVIDEO! Mis tunne on olla eriüksuslane? Proovime uut moodi võita! Ari Vatanen: inimene ei õpi võitmisest, vaid ainult tagasilöökidest Erakordne rahva spartakiaad Valust loodud ilu Soome pidu tänavatoiduga Ilona Leib: Puhkamise pinge Ühine ja tegus kogukonnaaed Sõiduproov: Volvo XC60. Rootsi laud, peakoka eri (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erakordne rahva spartakiaad

5 min lugemist
  • See on võistlus, mille sarnast ei peeta kusagil mujal maailmas.
  • See on võistlus, mille mõtles välja Võrumaa mees, kui viibis Bosnias missioonil.
  • See on võistlus, kus on keelatud kergejõustiklaste erivarustus - naelikud.
  • See on võistlus, kus absoluutselt iga lõpetaja saab unikaalse auhinna.
Marje Nurk (vasakul) sprintimas mullusel Jaanus Kala viievõistlusel Antslas 60 meetri jooksus võidukalt finiši poole. Nurk võitis tol korral naiste neljavõistluse juba viiendat korda. FOTO: Igor Tseskidov

Võrumaa mees Jaanus Kala tuli 1990ndail Bosnias missioonil mõttele korraldada omanimeline võistlus alal, mida kusagil mujal ei harrastata. Ja ennäe – sellest sai traditsioon. Isegi tavalised inimesed, üldse mitte sportlased, tulevad sinna suurima heameelega.

Tellijale Tellijale

Endine peaministri nõunik, «Pealtnägija» ja Postimehe ajakirjanik Rasmus Kagge, nüüdne suhtekorraldaja, ärkas ilusal juunihommikul Võrumaal Antslas selle peale, et aia taga mürtsus muusika ja valjuhääldist kõlas kõva jutt. Ta oli sõitnud külla oma heale sõbrale, tollal Saksa Autos turundusjuhina töötavale Reigo Kuivjõgile, kes nüüd juhib Tartus loomemajanduskeskust. Õhtul, nagu Kagge kümne aasta tagust aega mäletab, olid nad aias tšillinud, ja nagu Kuivjõgi lisab, olid ühtlasi haudunud plaani seada hommikul sammud Antsla staadionile. Kogu Antsla väikelinn, kust on pärit tutvustamist mittevajavad Vahur Kersna, Andrus Värnik ja Vilja Toomast (endine Savisaar), oli täis kuulutusi, mis kutsusid kõiki just sinna. Just sealt, staadionilt, suvehommikul reibas muusika kostuski.

Kagge ei olnud päris selleks valmis, mis teda ees ootas. Punase kitsa söerajaga staadion oli lõbusat rahvast puupüsti täis. «Uskumatu rahvaste spartakiaad!» imestas ta.

09.06.2017 12.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto