Sisukord
Kultuur
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (7) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (34) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kristallselge debüüt

1 min lugemist
Haldi Välimäe- Raba EP FOTO: Kuvatõmmis

Haldi Välimäe

Raba EP

Mortimer Snerd

Hinne: 4

Ei taha kuidagi üldistada ega kedagi solvata või kui, siis natuke, aga ajal, kus arvatakse, et muusikatööstus on meestekeskne äri ja andekatel naistel ei ole meestega võrdsed võimalused ning ainus lahendus on sellele vastu astuda järjekordse jätkusuutliku valdkonnaülese europrojektiga, kipub põsk vaikselt tõmblema. Või kui tegeletakse veidrate eurolauluvalemite, koduvillaselt glamuursete telesaadete või muude jaburate pseudoprobleemidega.

Ja siis tuleb 16-aastane Järvamaalt pärit Viljandis õppiv koolitüdruk, sõbralik, siiras, karismaatiline ja andekas. Tuleb ja on. Ei teeskle, ei pooseta. Teab, et sõnal on vägi ja noodil võim. Plaat ilmus Vaiko Epliku plaadifirma all ja on salvestatud Epliku stuudios. Eplik on muide Haldi üks suurimaid eeskujusid. Jälle üks näide, kuidas tasub endasse uskuda.

Tema esimene pääsuke ei kõla nagu Vaiko Epliku singli B-pool. Eplik on ise suurepärane muusik, aga ka väga delikaatne talendikütt, kes jättis noore ande selliseks, nagu ta parasjagu on, ning keskendus hetkeseisu fikseerimisele. «Raba» on autorilaul selle parimas tähenduses. Vokaal, kitarr, klaver ja harmoonium. Kõike parasjagu. Emotsioone ja meloodiat, pühendumist ja rõõmu, õrnust ja jõulisust. Haldi ei tõtta end raamistama ei stiililiselt ega maailmavaateliselt, kuid on paljutõotav ja väga teretulnud näide uuest generatsioonist.

Tema nii CD-l kui ka vinüülil ilmunud debüüdi efekt on umbes samasugune, nagu avataks umbses ja täissuitsetatud toas korraga aken ning sissetulvav briis paneb vakatama tühise loba, puhub minema liisunud šampanjaleha, rääsunud parfüümipilved ja kullatud õled.

Seotud lood
21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto