Sisukord
Kultuur
Postimees
10.06.2017
Eesti Ministeeriumi ukseesine on surnukehi täis (6) Õhus on pinget (3) Politsei hakkab uurima Niine nahakliiniku tegevust (1) Isepäine kompromissikunstnik (8) Eesti kuulsaim ninasarvik Matemaatika kiuste kuldse lõpuni Narva medalistid: raske oli algklassis, mitte gümnaasiumis Valija reastas parteide patud ja voorused (9) Kontrollimata näpuvurrid ohustavad lapsi 15 aastat koduigatsust Välismaa Saksamaal valmis keelatud raamatutest tempel Konservatiivide teine lask endale jalga Corbyn tõstis leiboristid tuhast Naisõiguslane islamistidest: mida moraliseerivamad, seda väärastunumad Arvamus Juhtkiri: May tahtis Brexiti-valimisi, aga välja kukkus… (3) Marti Aavik: ajame talendid Eestist minema! (17) Peeter Raudsik: ebamugavad küsimused terroristide kohta (38) Postimees 1997. aastal: Norra valitsus: Balti riigid ei ole NATOsse astumiseks valmis Õhus on pinget (3) Tagasivaade: Veljo Tormis Kalevalaseura auliikmeks Corbyn tõstis leiboristid tuhast Eesti kuulsaim ninasarvik Isepäine kompromissikunstnik (8) Jelena Skulskaja veste: mille eest võeti Arbatil kinni Hamlet? EKI keelekool: Vabadus! Wabadus? Kultuur Nädala plaat. Haavatav, aus ja jäägitu Aja auk. DM teeb S&Mi Kristallselge debüüt Sport Vehklejad said ROKilt kingituse Katari rahakoondisest Eestile vastast polnud Mart Soidro: miks sportlastest ei saa häid kirjanikke? Lahing Sardiinias: viis meest – ka Tänak – 10 sekundi sees Kas naine sobib meestega võrdsetel tingimustel kihutama? Tarbija Kontrollimata näpuvurrid ohustavad lapsi Suur ostukorvi võrdlus: hinnaerinevus poodides ulatub peaaegu 10 euroni (5) AK Vikerkaar loeb. Ained, mis vabastavad inimese vastutusest iseenda ees Jooksja, kes on korraga nii tagaajaja kui tagaaetav Paralleelmaailmades toimuv ulmeseiklus vaegtähelepanu all kannatavale lugejale Juhtkiri: May tahtis Brexiti-valimisi, aga välja kukkus… (3) Luuletaja Heiberg ja vedurijuht Rääbis (1) Marie Heibergi jõudmine koju Eesti kultuuri täheatlas: Eesti suur narratiiv Teater ei ole parem kui ülejäänud maailm (1) Peeter Raudsik: ebamugavad küsimused terroristide kohta (38) Lühilainel ümber maakera Aja auk. DM teeb S&Mi Nädala plaat. Haavatav, aus ja jäägitu Kristallselge debüüt Arter Vaata võrdlust! Soome ja Eesti ajalugu ja aated, inimesed ja asjad Kiili turjal mööda lahte Mehed Sahara väravast: tegelikult oleme pärit ühest isast ja emast (1) Soloha Balti jaama turul kostitab lihtsalt ja maitsvalt Horoskoop SEIKLUSVIDEO! Mis tunne on olla eriüksuslane? Proovime uut moodi võita! Ari Vatanen: inimene ei õpi võitmisest, vaid ainult tagasilöökidest Erakordne rahva spartakiaad Valust loodud ilu Soome pidu tänavatoiduga Ilona Leib: Puhkamise pinge Ühine ja tegus kogukonnaaed Sõiduproov: Volvo XC60. Rootsi laud, peakoka eri (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kristallselge debüüt

1 min lugemist
Haldi Välimäe- Raba EP FOTO: Kuvatõmmis

Haldi Välimäe

Raba EP

Mortimer Snerd

Hinne: 4

Ei taha kuidagi üldistada ega kedagi solvata või kui, siis natuke, aga ajal, kus arvatakse, et muusikatööstus on meestekeskne äri ja andekatel naistel ei ole meestega võrdsed võimalused ning ainus lahendus on sellele vastu astuda järjekordse jätkusuutliku valdkonnaülese europrojektiga, kipub põsk vaikselt tõmblema. Või kui tegeletakse veidrate eurolauluvalemite, koduvillaselt glamuursete telesaadete või muude jaburate pseudoprobleemidega.

Ja siis tuleb 16-aastane Järvamaalt pärit Viljandis õppiv koolitüdruk, sõbralik, siiras, karismaatiline ja andekas. Tuleb ja on. Ei teeskle, ei pooseta. Teab, et sõnal on vägi ja noodil võim. Plaat ilmus Vaiko Epliku plaadifirma all ja on salvestatud Epliku stuudios. Eplik on muide Haldi üks suurimaid eeskujusid. Jälle üks näide, kuidas tasub endasse uskuda.

Tema esimene pääsuke ei kõla nagu Vaiko Epliku singli B-pool. Eplik on ise suurepärane muusik, aga ka väga delikaatne talendikütt, kes jättis noore ande selliseks, nagu ta parasjagu on, ning keskendus hetkeseisu fikseerimisele. «Raba» on autorilaul selle parimas tähenduses. Vokaal, kitarr, klaver ja harmoonium. Kõike parasjagu. Emotsioone ja meloodiat, pühendumist ja rõõmu, õrnust ja jõulisust. Haldi ei tõtta end raamistama ei stiililiselt ega maailmavaateliselt, kuid on paljutõotav ja väga teretulnud näide uuest generatsioonist.

Tema nii CD-l kui ka vinüülil ilmunud debüüdi efekt on umbes samasugune, nagu avataks umbses ja täissuitsetatud toas korraga aken ning sissetulvav briis paneb vakatama tühise loba, puhub minema liisunud šampanjaleha, rääsunud parfüümipilved ja kullatud õled.

Seotud lood
09.06.2017 12.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto