P, 22.05.2022

KOHALIK VAADE. Läti keelas terroririski vähendamiseks taristuobjektide jäädvustamise

Raivis Vilūns
, Diena ajakirjanik
KOHALIK VAADE. Läti keelas terroririski vähendamiseks taristuobjektide jäädvustamise
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Möödunud aastal kinnipeetud lätlane Aleksandrs Krasnopjorovs oli Läti Raudtee osakonnajuht, kelle vastutuse alla kuulus raudteede korrashoid Riiast ligi 50 kilomeetri kaugusel asuvas Jelgava linnas.
Möödunud aastal kinnipeetud lätlane Aleksandrs Krasnopjorovs oli Läti Raudtee osakonnajuht, kelle vastutuse alla kuulus raudteede korrashoid Riiast ligi 50 kilomeetri kaugusel asuvas Jelgava linnas. Foto: INTS KALNINS/REUTERS/Scanpix

Läti valitsus leppis teisipäeval kokku seadusemuudatustes, millega keelatakse pildistada ja filmida kriitilise tähtsusega taristuobjekte, sealhulgas raudteid, haiglaid ja valitsushooneid, samuti neid sodida.

Otsus võeti vastu hoolimata asjaolust, et paljud neist objektidest asuvad keset linna ning turistidel on kombeks nende taustal selfisid teha. Rääkimata sellest, et need kohad on salvestatud ka Google Mapsi kaardirakendusse. 

Läti julgeolekuasutuste soovitusel vastu võetud otsus on osa siseministeeriumi laiemast kavast vähendada terrorirünnaku riski kriitilise tähtsusega taristuobjektidel.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
AK
Tartu Postimees
Tagasi üles