Sisukord
Uudised
Tänane leht
09.06.2017
Eesti Rohkem välistöölisi Eestisse ei mahu (9) Siberi tudengid otsisid üles oma Sise-Eesti (1) Kontserdi «Soome 100» Tallinnas avavad kahe maa presidendid Merepäevad on jälle kõvasti kasvanud Tüli muuseumis viib Eestist teadlase ja 1,5 miljonit eurot (1) Etnobotaanik: direktor lubas hävitada mu karjääri (5) Majandus Graafik: Eestis on metsarohkusega sajandi parim seis (7) Euroopa Keskpank kardab endiselt madalat inflatsiooni (1) Vene «kosmosemonarh» tahab andmed seadustest kõrgemale viia (2) Välismaa Jaapan võitleb dementsusega kaasnevate hädadega Comey süüdistas Trumpi valetamises Corbyn tuleb koju! KOHALIK VAADE. Läti keelas terroririski vähendamiseks taristuobjektide jäädvustamise Arvamus Gert Kiiler: kuidas ma libauudisega tahtmatult inimesi lollitasin (3) Kristi Malmberg: maksuvõssa eksinud Eesti vajab visionääri (21) Henrik Roonemaa: dinosaurus ei taha iPadi Juhtkiri: Super Mario teated taksojuht Matile Mihkel Mutt: üks hullemaid nähtusi on «omadusteta kunstnik», kes tekitab poliitilist meediakära (14) Postimees 1939. aastal: suurriikide kokkulepe puudutab ka Baltimaade rippumatust (1) Jüri Ratas ja Juha Sipilä: Eesti ja Soome – edukad saja-aastased (1) Ilmar Raag: kes on õige moslem? (36) Kultuur Ja tuba on jälle koristamata Tallinn Art Weeki korraldaja Andra Orn: «Eesti väiksusel on omad võlud.» Sport Kontaveidi eakaaslane Ostapenko tegi Läti tennise ajalugu Üle poole miljardi euro väärtuses kvaliteeti vs väike Eesti (3) Belgia vutistaarid pelgavad veidi Eestit Kamp šeike mängib Kataris võrkpalliga veidrat mängu Talts, Kangur ja Vene andsid Sokule jah-sõna, ent küsimärke jagub Ralf Aron jagab elu edaspidigi (üli)kooli ja vormelikarjääri vahel Tallinn Kontserdi «Soome 100» Tallinnas avavad kahe maa presidendid Merepäevad on jälle kõvasti kasvanud AK Ilmar Raag: kes on õige moslem? (36) Tartu Kirjandusmuuseumist vallandatud teadlane: direktor lubas hävitada mu karjääri (3) Reformierakonna valimislubadus maksab 25–30 miljonit eurot Toitlustaja keedab suvel hulga rohkem suppi ja jagab tasuta laiali Lastefondi aasta vabatahtlik: olen iga päev tänulik, et mul on terved lapsed Tudeng tegi kummarduse oma kunagisele koolile Lõputööd ühendavad surma sünniga Uue kergliiklustee servas ootab spetsiaalane jooksurada Stalinlikust Siberist külge jäänud lugemisnälg sunnib ajalehed alles hoidma Linn teeb ideekorje tulemusel rohkem koerteväljakuid Martin Hallik: toetus aitaks akadeemilise Tartu kasvama panna Henri Kaselo: Eesti oma Veneetsia Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lastefondi aasta vabatahtlik: olen iga päev tänulik, et mul on terved lapsed

2 min lugemist
Hanna Plato plaanib lastefondis jätkata tööd ka järgmisel hooajal. Ta usub, et on nii kaua fondis vabatahtlik, kui see talle endale midagi annab ning ei teki tunnet, et teeb midagi automaatselt. FOTO: Kristjan Teedema

Kui mõne hobi on trennis käimine, siis teisele võiks selleks olla näiteks käsitöö. Tartu ülikooli kliinikumi lastefondi lõppeva hooaja aasta vabatahtlik tartlane Hanna Plato peab oma hobiks aga vabatahtlikku tööd, kus annab endast alati maksimumi. 

Hanna Plato (36) oli enne lastefondi minemist mõelnud organisatsiooniga liitumisele umbes viis aastat. Paar aastat tagasi oli kolme lapse ema elus palju muutusi. Üks nendest oli lahkumine töökohast, kus ta pärast Tartu ülikoolis proviisorieriala lõpetamist oli ametis olnud kümme aastat.

Paar aastat tagasi oli Hanna Plato elus palju muutusi. See oli üks põhjustest, miks ta vabatahtliku tööd tegema hakkas.

Kuna Plato ellu tuli 2015. aastal palju uut, leidis ta, et on aeg vabatahtlikku tööd alustada. «Kui läksin, mõtlesin kohe, et ei soovi olla lihtsalt nimi nimekirjas, vaid tahan reaalselt midagi teha ja panustada,» lausus ta.

Aasta vabatahtlikule oli tähtis tiitel suur üllatus. Tunnustusüritusele ta pereürituse tõttu esialgu minna ei plaaninud, kuigi vabatahtlike juht oli vihjanud, et Plato peaks kindlasti kohal olema. Ta ei saanud vihjest aru, sest oli täitnud hooajal juhiabi ülesandeid ja arvas, et tal tuleb aidata üritust organiseerida.

Töö ja pere kõrvalt

Lastefondi strateegiajuhi Küllike Saare sõnul on Plato fondi tegevusse panustanud väga palju oma vaba aega ja lisaks iseendale on kaasanud tegemistesse kogu oma pere. Saar peabki imetlusväärseks, et kolme lapse ema töö- ja pereinimesena leiab oma niigi tempoka igapäevaelu kõrvalt aega tegutseda veel haigete laste heaks.

Vabatahtlik töö võtab Hanna Platolt põhitöö ja pere kõrvalt täpselt nii palju, kui tal endal aega ja tahtmist on. Pere ja kodu on tema jaoks aga alati esimesel kohal. Töö vabatahtlikuna lastefondis, kus kogutakse haigetele lastele annetusi, on pannud teda tänu tundma selle eest, et tal on terved lapsed. «Varem ma ei mõelnud sellele. Nüüd mõtlen igal õhtul,» tõdes kolme lapse ema. 

Eesmärgist paremini

Kõige enam meeldib Platole suurtel üritustel annetusi koguda. Kui vabatahtlikuna paar tundi inimestelt annetusi koguda ja pärast avastada, et lühikese ajaga on tulnud kokku suur summa, tekitab see talle väga hea tunde. 

Vabatahtlikule meeldib enne üritusi seada eesmärk, kui suure summa annetusi võiks koguda. Teistele ta seda tavaliselt ei ütle. Suurt rõõmu teeb see, et alati läheb oodatust paremini. 

Paar aastat tagasi oli Platole veel üllatus, kui lahked ja sõbralikud on inimesed, kes annetavad. Enam see teda ei üllata, samuti ei pane ta negatiivseid kommentaare tähele, kuna see kaob kõik positiivsuse alla.  

Sügisel ootab lastefond taas uusi liikmeid. Plato soovitab fondiga ühineda, sest emotsioonid, mis pärast annetuste kogumist valdavad, on kirjeldamatud. Lisaks saab fondist palju uusi sõpru ja tuttavaid.

Seotud lood
08.06.2017 10.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto