Sisukord
Kultuur
Tänane leht
09.06.2017
Eesti Rohkem välistöölisi Eestisse ei mahu (9) Siberi tudengid otsisid üles oma Sise-Eesti (1) Kontserdi «Soome 100» Tallinnas avavad kahe maa presidendid Merepäevad on jälle kõvasti kasvanud Tüli muuseumis viib Eestist teadlase ja 1,5 miljonit eurot (1) Etnobotaanik: direktor lubas hävitada mu karjääri (5) Majandus Graafik: Eestis on metsarohkusega sajandi parim seis (7) Euroopa Keskpank kardab endiselt madalat inflatsiooni (1) Vene «kosmosemonarh» tahab andmed seadustest kõrgemale viia (2) Välismaa Jaapan võitleb dementsusega kaasnevate hädadega Comey süüdistas Trumpi valetamises Corbyn tuleb koju! KOHALIK VAADE. Läti keelas terroririski vähendamiseks taristuobjektide jäädvustamise Arvamus Gert Kiiler: kuidas ma libauudisega tahtmatult inimesi lollitasin (3) Kristi Malmberg: maksuvõssa eksinud Eesti vajab visionääri (21) Henrik Roonemaa: dinosaurus ei taha iPadi Juhtkiri: Super Mario teated taksojuht Matile Mihkel Mutt: üks hullemaid nähtusi on «omadusteta kunstnik», kes tekitab poliitilist meediakära (14) Postimees 1939. aastal: suurriikide kokkulepe puudutab ka Baltimaade rippumatust (1) Jüri Ratas ja Juha Sipilä: Eesti ja Soome – edukad saja-aastased (1) Ilmar Raag: kes on õige moslem? (36) Kultuur Ja tuba on jälle koristamata Tallinn Art Weeki korraldaja Andra Orn: «Eesti väiksusel on omad võlud.» Sport Kontaveidi eakaaslane Ostapenko tegi Läti tennise ajalugu Üle poole miljardi euro väärtuses kvaliteeti vs väike Eesti (3) Belgia vutistaarid pelgavad veidi Eestit Kamp šeike mängib Kataris võrkpalliga veidrat mängu Talts, Kangur ja Vene andsid Sokule jah-sõna, ent küsimärke jagub Ralf Aron jagab elu edaspidigi (üli)kooli ja vormelikarjääri vahel Tallinn Kontserdi «Soome 100» Tallinnas avavad kahe maa presidendid Merepäevad on jälle kõvasti kasvanud AK Ilmar Raag: kes on õige moslem? (36) Tartu Kirjandusmuuseumist vallandatud teadlane: direktor lubas hävitada mu karjääri (3) Reformierakonna valimislubadus maksab 25–30 miljonit eurot Toitlustaja keedab suvel hulga rohkem suppi ja jagab tasuta laiali Lastefondi aasta vabatahtlik: olen iga päev tänulik, et mul on terved lapsed Tudeng tegi kummarduse oma kunagisele koolile Lõputööd ühendavad surma sünniga Uue kergliiklustee servas ootab spetsiaalane jooksurada Stalinlikust Siberist külge jäänud lugemisnälg sunnib ajalehed alles hoidma Linn teeb ideekorje tulemusel rohkem koerteväljakuid Martin Hallik: toetus aitaks akadeemilise Tartu kasvama panna Henri Kaselo: Eesti oma Veneetsia Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lõputööd ühendavad surma sünniga

1 min lugemist

Tartu kõrgema kunstikooli lõputööde kaitsmiseks välja pandud teoseid saab vaadata veel viis nädalat.

Eelmisel nädalal kaitsesid lõputöid Tartu ülikooli maalieriala lõpetajad. Selle nädala esmaspäeval astusid komisjoni ette Tartu kõrgema kunstikooli tänavuse lennu esimesed tudengid.

Kas on tunda mingit üldist muudatust, kui kõrvutada mulluseid lõpetajaid tänavustega? Rektor Vallo Nuusti hinnangul on erinevused tipptööde ja natuke nõrgemate vahel seekord suuremad, kui olid möödunud aastal. «Sel aastal on väga head tööd ikka tõesti väga head,» ütles ta.

Rektor kiitis paljude lõpetajate puhul nende kirjalikku tööd. «Ja see väljendub kindlasti nende praktilises tegevuses,» ütles ta. «On näha, et need kaks poolt on orgaaniliselt seotud. Kui keegi on piisavalt uurinud materjale, allikaid ja teooriaid ning kõik selle mõtestanud, väljendub see ka galeriis seina peal.»

Lõputööde enamik on välja pandud Riia mäele Nooruse galeriisse (Riia 11) ja diagonaalis üle ristmiku asuva vitriinakendega hoone (Riia 10) esimesele korrusele. Vaatajate ees on tudengite loomepalangu tulemusi laias valikus – alates mantlitest ja jalanõudest kuni skulptuuride ja maalideni. Temaatikat jätkub surmast sünnini, noorusest vanaduseni.

Galeriis hakkavad eriti silma need lõputööd, mida fotograafiatudengid kaitsesid kolmapäeval. 

«Foto on praeguses kunstipildis lihtsalt meedium number üks vastupidi sellele, mis ta oli kümme aastat tagasi, kus teda ei olnud kunstipildis ollagi,» ütles professor Peeter Linnap. «See töö on nüüd lõpuks vilja kandnud, natukene hiljem küll, kui me oskasime loota ja arvata.»

Avalik kaitsmine jätkub Nooruse galeriis 12., 13. ja 14. juunil. Lõputööde näitust «Lend 2017» saab sealsamas ja Riia 10 hoones vaadata 15. juulini, valminud on asjakohane 132-leheküljeline trükis. 

Töödest on valiku teinud Tartu Postimehe reporter ja fotograaf. 

Seotud lood
08.06.2017 10.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto