Sisukord
Kaup ja teenus
Postimees
10.06.2017
Eesti Ministeeriumi ukseesine on surnukehi täis (6) Õhus on pinget (3) Politsei hakkab uurima Niine nahakliiniku tegevust (1) Isepäine kompromissikunstnik (8) Eesti kuulsaim ninasarvik Matemaatika kiuste kuldse lõpuni Narva medalistid: raske oli algklassis, mitte gümnaasiumis Valija reastas parteide patud ja voorused (9) Kontrollimata näpuvurrid ohustavad lapsi 15 aastat koduigatsust Välismaa Saksamaal valmis keelatud raamatutest tempel Konservatiivide teine lask endale jalga Corbyn tõstis leiboristid tuhast Naisõiguslane islamistidest: mida moraliseerivamad, seda väärastunumad Arvamus Juhtkiri: May tahtis Brexiti-valimisi, aga välja kukkus… (3) Marti Aavik: ajame talendid Eestist minema! (17) Peeter Raudsik: ebamugavad küsimused terroristide kohta (38) Postimees 1997. aastal: Norra valitsus: Balti riigid ei ole NATOsse astumiseks valmis Õhus on pinget (3) Tagasivaade: Veljo Tormis Kalevalaseura auliikmeks Corbyn tõstis leiboristid tuhast Eesti kuulsaim ninasarvik Isepäine kompromissikunstnik (8) Jelena Skulskaja veste: mille eest võeti Arbatil kinni Hamlet? EKI keelekool: Vabadus! Wabadus? Kultuur Nädala plaat. Haavatav, aus ja jäägitu Aja auk. DM teeb S&Mi Kristallselge debüüt Sport Vehklejad said ROKilt kingituse Katari rahakoondisest Eestile vastast polnud Mart Soidro: miks sportlastest ei saa häid kirjanikke? Lahing Sardiinias: viis meest – ka Tänak – 10 sekundi sees Kas naine sobib meestega võrdsetel tingimustel kihutama? Tarbija Kontrollimata näpuvurrid ohustavad lapsi Suur ostukorvi võrdlus: hinnaerinevus poodides ulatub peaaegu 10 euroni (5) AK Vikerkaar loeb. Ained, mis vabastavad inimese vastutusest iseenda ees Jooksja, kes on korraga nii tagaajaja kui tagaaetav Paralleelmaailmades toimuv ulmeseiklus vaegtähelepanu all kannatavale lugejale Juhtkiri: May tahtis Brexiti-valimisi, aga välja kukkus… (3) Luuletaja Heiberg ja vedurijuht Rääbis (1) Marie Heibergi jõudmine koju Eesti kultuuri täheatlas: Eesti suur narratiiv Teater ei ole parem kui ülejäänud maailm (1) Peeter Raudsik: ebamugavad küsimused terroristide kohta (38) Lühilainel ümber maakera Aja auk. DM teeb S&Mi Nädala plaat. Haavatav, aus ja jäägitu Kristallselge debüüt Arter Vaata võrdlust! Soome ja Eesti ajalugu ja aated, inimesed ja asjad Kiili turjal mööda lahte Mehed Sahara väravast: tegelikult oleme pärit ühest isast ja emast (1) Soloha Balti jaama turul kostitab lihtsalt ja maitsvalt Horoskoop SEIKLUSVIDEO! Mis tunne on olla eriüksuslane? Proovime uut moodi võita! Ari Vatanen: inimene ei õpi võitmisest, vaid ainult tagasilöökidest Erakordne rahva spartakiaad Valust loodud ilu Soome pidu tänavatoiduga Ilona Leib: Puhkamise pinge Ühine ja tegus kogukonnaaed Sõiduproov: Volvo XC60. Rootsi laud, peakoka eri (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suur ostukorvi võrdlus: hinnaerinevus poodides ulatub peaaegu 10 euroni

2 min lugemist
Augustikuu ostukorv osutus kalleimaks Selveris. FOTO: Tairo Lutter

Juunikuises ostukorvi hinnavõrdluses on endiselt kõige kallim Selver, soodsaimad on Prisma ja Grossi kauplused ning ülejäänud poeketid tegutsevad omasoodu nende vahel.

Sellekuisesse ostukorvi lisasime mitu suvisema hõnguga hooajatoodet, mida sel perioodil rohkem tarbitakse – arbuus, murelid, jäätis ja õllele lisaks ka siider.

Kui värskeid maasikaid veel igas poeketis ei müüda, siis varajased kartulid olid kõikjal saadaval. Kodumaist kartulit siiski veel pakkuda pole ja valiku peab tegema Hispaania (Coop), Maroko (Grossi, Rimi, Selver), Itaalia (Prisma) ja Kreeka (Maxima) omade vahel. Soodsaima varajase kartuli leiab Prismast, kalleima üllatuseks Grossi poest, teistes kauplustes on hinnaklass samalaadne, jäädes 78–79 sendi juurde. Selveris oli kartulikilo hind alla hinnatud tavahinnast, milleks oli muidu 1,19 eurot.

Varajastele kartulitele kehtis ka paraku ainuke tavapärane soodushind Selveri ostukorvis, mis tagas poele kolmandat kuud järjest kalleima kaupluse tiitli. Mõned üksikud kaubad olid Selveris Partnerkaardi omanikele pisut soodsamad, kuid suurt hinnaerinevust Partnerkaarti kasutades ei tulnud, kokku saab sellega hoida vaid 60 senti.

Kalliduselt teiseks kujunes Rimist pärit ostukorv, mis maikuus oli tänu kampaaniahindadele neljandal kohal. Mõlemat poodi iseloomustab teistest veidi kallim puu- ja juurviljade (tomatid, kurgid, murelid, banaanid jm) ning lihatoodete hind.

Üllatuslikult on hinnaerinevus Grossi ja Prisma kaupluste vahel kahanenud väga väikseks, jäädes vaid 40 sendi juurde. Madalama ostukorvi kogumaksumuse võlgnevad need kauplused näiteks soodsale kohvihinnale, aga ka näiteks broilerifileele, mille kilohind jääb Grossi poodides ja Prismas ainukesena alla viie euro.

Ka värsked puu- ja juurviljad saab Prisma ja Grossi kauplustest soodsamalt kätte, kuid tuleb tõdeda, et nende kvaliteet ei pruugi kallimate poodidega päris võrdne olla. Kallima hinnaga on enamasti esimese või teise kvaliteediklassi puuvili, madalamaga kolmanda klassi oma. Teistega võrreldes pakub kõige rohkem soodushindu Maxima, ent paraku ei muutnud see konkreetse ostukorvi koostamisel neid kuigi soodsaks ja Maxima ostukorv ületab 50 euro piiri. Seesugune tendents kehtib ka Coopi kaupluse puhul.

Võrreldes maikuuga on peaaegu igas poes kallinenud näiteks apelsinide ja kodumaise kurgi hind. Kurgikilo hind on alanenud vaid Maximas, kuid seal oli see möödunud kuul ka kõige kallim – 3,5 eurot.

Märkimisväärselt soodsamaks on muutunud kobartomatite hind, mis kuu aega tagasi oli peaaegu kõigis poodides pisut üle kahe euro, maikuus aga napilt ühe euro kandis ehk kohati üle poole soodsam.

Suured hinnaerinevused on aga murelite puhul, mille kilohind ulatub 3,99 eurost Prismas kuni 7,99 euroni Rimis. Kuna murelite hooaeg alles algas, on lähikuudel ilmselt loota ka nende kilohinna märgatavat alanemist. Teise hooajalise vilja, arbuusi hind näitab juba praegu langemise märke ja mitu poodi pakub sellele ka soodushinda.

Seotud lood
09.06.2017 12.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto