Edasi 1981. aastal: ENSV Ülemnõukogu kümnenda koosseisu kolmas istungjärk

Nõukogudeaegne propagandaplakat. FOTO: Internet

Eile, 11. juunil toimus Tallinnas ENSV Ülemnõukogu 10. koosseisu kolmas istungjärk. See leidis aset päevil, mil kogu nõukogude rahvas on tohutu vaimustusega alustanud võitlust NLKP XXVI kongressi otsuste elluviimise eest. Rahvasaadikud on vabariigi linnadest ja rajoonidest kaasa toonud töökollektiivide loova meeleolu ja iga töötaja püüde anda kogu oma jõud kodumaa hüvanguks, partei grandioossete suuniste eduka elluviimise nimel.

Kell 10 hommikul asusid loožides oma kohtadele seltsimehed K. Vaino, J. Käbin, V. Klauson, K. Lebedev, N. Johanson, V. Käo, O. Merimaa, R. Ristlaan, A. Rüütel, A.-B. Upsi, I. Toome ja D. Visnapuu, ENSV Ülemnõukogu Presiidiumi esimehe asetäitja M. Vannas, ENSV Ministrite Nõukogu esimehe asetäitjad A. Green, B. Saul, A. Tregubov ja H. Veldi, ENSV Ülemnõukogu Presiidiumi sekretär V. Vaht ning ENSV Ülemnõukogu Presiidiumi liikmed.

Istungjärgu avas Eesti NSV Ülemnõukogu juhataja rahvasaadik J. Suurhans.

Istungjärk võttis vastu otsuse «Eesti NSV rahvasaadikute nõukogude ülesannetest NLKP XXVI kongressi otsuste valguses» ning «Eesti NSV seadused Atmosfääriõhu kaitse kohta» ja «Loomariigi kaitse ja kasutamise kohta».

12.06.1981

10.06.2017 13.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto