K, 18.05.2022

Mälumäng

Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. Täna saanuks 95-aastaseks korvpalliprofessor Ilmar Kullam. «Isa vennad olid kõik pikad mehed, aga meie isa pikk kasv ei paistnud välja, sest lapsepõlve põdurus vajutas ta küüru,» on teeneline korvpallur oma pikkuse kohta arvanud. Kui pikk oli Ilmar Kullam, kes pidi võistkondades keskmängija rollis olema?

2. Tartu Ülikooli raamatukogu on veel mõnda aega suletud, nii tuleb tartlastel käia Oskar Lutsu nimelises linnaraamatukogus, kui vajadus tekib. Rahvakirjanik Lutsu nime kannab see 1913. aastal asutatud raamatukogu alates 1987. aastast. Enne seda kandis ta 34 aastat ühe teise tuntud kirjaniku nime. Kelle?

3. Leonard Norman Cohen oli helilooja, kes kirjutas tavaliselt ise sõnad oma lugudele. Suureks erandiks on lugu «So, we’ll go no more a-roving», millele ta valis sõnadeks ühe kuulsa poeedi salmid. Kes oli see poeet, kelle sõnade tõttu selline erand juhtus?

4. Herman Watzinger, Knut Magne Haugland, Bengt Emmerik Danielsson, Eric Bryn Hesselberg, Torstein Pettersen Raaby. Kui lisame neile nimedele veel ühe, kõige tuntuma, siis saame ühe 1947. aastal ajalukku läinud kollektiivi. Mis kollektiiv see oli?

5. Kui reastada Ameerika Ühendriikide osariigid tähestiku järgi, siis milline on neist esimene ja milline viimane?

Vastused:

1. 191 sentimeetrit.

2. Nikolai Gogoli.

3. George Gordon Noel Byron.

4. Balsapuust parve Kon-Tiki meeskond, parvega sõideti Peruu sadamalinnast Callaost Raroia atollile Tuamotu saarestikus. Loetelust puudub Thor Heyerdahl.

5. Alabama ja Wyoming.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles