Sisukord
Maailm
Tänane leht
12.06.2017
Eesti Algab kohus Edgar Savisaare üle Puhast narkourgast pole olemas Majandus Sõõrumaa võttis Paruski Tederilt üle Kaupmehed loevad napsumüügi kahjusid kokku Alibaba kasv jätkub hoogsalt (3) Välismaa AJA PEEGEL. Saksamaa katsed džihadistide armee loomisel kukkusid haledalt läbi Kirik, mida ümbritseb okastraat (1) Prantslased otsustavad president Macroni saatuse Briti valimisrulett tõi küsimärgi lahutuskõneluste kohale (1) Serbia ja Kosovo lõputud erimeelsused Põlissoomlaste juhivahetus kõigutab valitsust Arvamus Margus Mihkels: võõrasse kloostrisse oma seadustega ei ronita (33) Edasi 1981. aastal: ENSV Ülemnõukogu kümnenda koosseisu kolmas istungjärk Raivo Vetik: eestlased ja eestivenelased on lõimumise põhiküsimustes üksmeelsed (40) Juhtkiri: Ott Tänaku tähesõit Maarja Vaino: liialdamine viib lameduseni (4) Kultuur Sergei Lebedev: venelased ei taha ajalugu endale tunnistada (1) Keegi ei tea, millal temast saab põgenik… Sport Mõlder, Sikk, Vatanen ja Gross – kõik rõkkasid! Fotod: Tänaku ja Järveoja kohustuslik suplus Sardiinia vetes Kommentaar: Tänaku MM-tiitel pole võimatu, aga ees ootavad kaks üliolulist rallit Šoki äärelt Mehhikosse raskelt välja teenitud tasu järele (1) Kommentaar: Reimi plaani potentsiaal jäi rumala punase kaardi tõttu nägemata Ostapenko vaimustas tervet Lätit Tartu Kassiuputus: omanikud mõistavad oma terved lemmikud surma (1) Rattafännid tegid ise südalinna laenutuse (1) Lõuna-Eestis maasikad valmis. Marjad leiavad ostja soolasest hinnast hoolimata (2) Vaata milliseid lahendusi arhitektid Atlantise ümbruse taashoonestuseks pakuvad (5) Arvustus: segadused Jõmmuga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Põlissoomlaste juhivahetus kõigutab valitsust

1 min lugemist
Timo Soini (vasakul) ja Jussi Halla-aho üleeile Jyväsküläs parteikongressil. FOTO: JUSSI NUKARI/AFP/Scanpix

Soome erakond Põlissoomlased valis üleeile oma uueks liidriks Jussi Halla-aho, keda toetas Jyväsküläs toimunud parteikongressil 949 erakonna liiget. Soome Euroopa-, kultuuri- ja spordiminister Sampo Terho kogus teisena 629 häält.

Tellijale Tellijale

46-aastane Halla-aho on filosoofia doktor, kes on varem töötanud Soome parlamendisaadikuna ning valiti 2014. aastal Euroopa Parlamenti.

Erakonna esimehe kohal vahetab ta välja erakonda 20 aastat juhtinud välisminister Timo Soini, kes uuesti esimeheks ei kandideerinud. Kuigi Soini on avaldanud soovi jätkata välisministrina, ütles Halla-aho valimiskampaania ajal, et Soini jätkamist välisministrina ta lubada ei saa, kuna see õõnestaks uue parteijuhi autoriteeti.

10.06.2017 13.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto