Sisukord
Arvamus
Tänane leht
12.06.2017
Eesti Algab kohus Edgar Savisaare üle Puhast narkourgast pole olemas Majandus Sõõrumaa võttis Paruski Tederilt üle Kaupmehed loevad napsumüügi kahjusid kokku Alibaba kasv jätkub hoogsalt (3) Välismaa AJA PEEGEL. Saksamaa katsed džihadistide armee loomisel kukkusid haledalt läbi Kirik, mida ümbritseb okastraat (1) Prantslased otsustavad president Macroni saatuse Briti valimisrulett tõi küsimärgi lahutuskõneluste kohale (1) Serbia ja Kosovo lõputud erimeelsused Põlissoomlaste juhivahetus kõigutab valitsust Arvamus Margus Mihkels: võõrasse kloostrisse oma seadustega ei ronita (33) Edasi 1981. aastal: ENSV Ülemnõukogu kümnenda koosseisu kolmas istungjärk Raivo Vetik: eestlased ja eestivenelased on lõimumise põhiküsimustes üksmeelsed (40) Juhtkiri: Ott Tänaku tähesõit Maarja Vaino: liialdamine viib lameduseni (4) Kultuur Sergei Lebedev: venelased ei taha ajalugu endale tunnistada (1) Keegi ei tea, millal temast saab põgenik… Sport Mõlder, Sikk, Vatanen ja Gross – kõik rõkkasid! Fotod: Tänaku ja Järveoja kohustuslik suplus Sardiinia vetes Kommentaar: Tänaku MM-tiitel pole võimatu, aga ees ootavad kaks üliolulist rallit Šoki äärelt Mehhikosse raskelt välja teenitud tasu järele (1) Kommentaar: Reimi plaani potentsiaal jäi rumala punase kaardi tõttu nägemata Ostapenko vaimustas tervet Lätit Tartu Kassiuputus: omanikud mõistavad oma terved lemmikud surma (1) Rattafännid tegid ise südalinna laenutuse (1) Lõuna-Eestis maasikad valmis. Marjad leiavad ostja soolasest hinnast hoolimata (2) Vaata milliseid lahendusi arhitektid Atlantise ümbruse taashoonestuseks pakuvad (5) Arvustus: segadused Jõmmuga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juhtkiri: Ott Tänaku tähesõit

2 min lugemist
Ott Tänak on Sardiinias vinges hoos! FOTO: @World/M-Sport

Autoralli maailmameistrivõistluste sari on nüüdseks läbi teinud suuri muudatusi. Muutunud on nii reeglid, autod kui ka see, millises mahus ja kuidas seda sarja kajastatakse. Mis aga kõige tähtsam, autoralli maailmameistrivõistlustesse on pärast nelja võrdlemisi igavat ja etteennustatava tulemusega hooaega naasnud põnevus, sest puudub selge favoriit ning eesti mees Ott Tänak püsib ühes kaardilugeja Martin Järveojaga tippkonkurentsis. Eile sai temast teine eestlasest rallipiloot pärast Marko Märtinit, kes võinud pea kohale tõsta maailmameistrivõistluste etapi võidukarika.

Tänakul tuli seda võitu kaua oodata – see on juba tema kaheksas hooaeg WRC sarjas. Parem siiski hilja kui mitte kunagi. Maailmas ei leidu ilmselt inimesi, kes poleks kunagi unistanud suurtest võitudest ja kordaminekutest. Elu koosnebki tegelikult ju suurematest ja väiksematest võitudest ja lüüasaamistest. Spordi-, sealhulgas rallimaailmas saavad tõeliselt suuri võite maitsta vaid vähesed. Triumfi saavutamiseks läheb tarvis palju julgust ja otsustavust. Suur edu koosneb peale selle ka paljudest ettenägelikult ja hästi läbi mõeldud pisiasjadest.

Kuid nagu ütles ralli endine maailmameister Ari Vatanen intervjuus Postimehe Arterile (10.06), ei õpi inimene mitte võitudest, vaid tagasilöökidest. Nii võib ka kaotus – kui sellest õppust võetakse – tulevikuperspektiivis pöörduda võiduks. Tänakule on ebaõnne ja tagasilööke viimasel kolmel hooajal korduvalt osaks saanud, näiteks möödunud aastal libises Poola MM-ralli võit käest eelviimasel katsel purunenud rehvi tõttu.

Vaatamata ka halvematele päevadele on alati leidunud neid, kes temasse usuvad. Kui Vatanenilt küsiti, kas Tänakul on eeldusi maailmameistriks tulla, vastas vanameister jaatavalt. Tänakusse ja tema võimetesse usub ka teine rallimaailma legend, M-Spordi juht Malcolm Wilson, kes on oma eratiimiga visaduse ja südikuse sümbol. Britt ühes oma meeskonnaga, mis varem Fordi nime kandis, pole juba pikki aastaid midagi võitnud ning viimastel hooaegadel on mõnikord jäänud mulje, et starti tullakse vaid selleks, et saada Citröeni või Volkswageni tehasemeeskondadelt kibedalt lüüa.

2017. aasta hooaeg on täpselt poole peal ja kõik on võimalik nii M-Spordi kui ka Ott Tänaku jaoks, kes hoiab üldarvestuses oma tiimikaaslase, neljakordse maailmameistri Sebastien Ogier’ ja Hyundai piloodi, Thierry Neuville’i järel kolmandat kohta. Kõik on loomulikult Tänaku enda kätes. Võidavad ainult need, kes selle nimel võitlevad.

Seotud lood
10.06.2017 13.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto