Sisukord
Eesti
Postimees
12.06.2017
Eesti Algab kohus Edgar Savisaare üle Puhast narkourgast pole olemas Majandus Sõõrumaa võttis Paruski Tederilt üle Kaupmehed loevad napsumüügi kahjusid kokku Alibaba kasv jätkub hoogsalt (3) Välismaa AJA PEEGEL. Saksamaa katsed džihadistide armee loomisel kukkusid haledalt läbi Kirik, mida ümbritseb okastraat (1) Prantslased otsustavad president Macroni saatuse Briti valimisrulett tõi küsimärgi lahutuskõneluste kohale (1) Serbia ja Kosovo lõputud erimeelsused Põlissoomlaste juhivahetus kõigutab valitsust Arvamus Margus Mihkels: võõrasse kloostrisse oma seadustega ei ronita (33) Edasi 1981. aastal: ENSV Ülemnõukogu kümnenda koosseisu kolmas istungjärk Raivo Vetik: eestlased ja eestivenelased on lõimumise põhiküsimustes üksmeelsed (40) Juhtkiri: Ott Tänaku tähesõit Maarja Vaino: liialdamine viib lameduseni (4) Kultuur Sergei Lebedev: venelased ei taha ajalugu endale tunnistada (1) Keegi ei tea, millal temast saab põgenik… Sport Mõlder, Sikk, Vatanen ja Gross – kõik rõkkasid! Fotod: Tänaku ja Järveoja kohustuslik suplus Sardiinia vetes Kommentaar: Tänaku MM-tiitel pole võimatu, aga ees ootavad kaks üliolulist rallit Šoki äärelt Mehhikosse raskelt välja teenitud tasu järele (1) Kommentaar: Reimi plaani potentsiaal jäi rumala punase kaardi tõttu nägemata Ostapenko vaimustas tervet Lätit Tartu Kassiuputus: omanikud mõistavad oma terved lemmikud surma (1) Rattafännid tegid ise südalinna laenutuse (1) Lõuna-Eestis maasikad valmis. Marjad leiavad ostja soolasest hinnast hoolimata (2) Vaata milliseid lahendusi arhitektid Atlantise ümbruse taashoonestuseks pakuvad (5) Arvustus: segadused Jõmmuga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Algab kohus Edgar Savisaare üle

4 min lugemist
FOTO: graafika: Alari Paluots

Täna algab Harju maakohtus protsess ametist kõrvaldatud Tallinna linnapea Edgar Savisaare üle. Legendaarne poliitik, endine peaminister ja Keskerakonna esimees peab suutma usutavalt ümber lükata talle esitatud süüdistuse, et ta saaks kohtust välja tulla sõnadega, millega ta protsessile vastu läks: «Olen puhas nagu prillikivi.»

Tellijale Tellijale

Sajandi protsessiks nimetatud kohtulahingu esimeste päevade peaküsimus on aga, mida teeb pistisevõtja Villu Reiljan. Nimelt on asjaosalistelt viimastel päevadel olnud kuulda kahtlusi, et endine maadevahetaja, Rahvaliidu esimees ja keskkonnaminister võib minna riigiprokuratuuriga kokkuleppele, et oma saatus kiirkorras vastu võtta ja pääseda vanglakaristusest.

Nimelt pääses Reiljan ka pistisevõtmise eest vangi minekust ja sai karistuseks tingimisi vangistuse katseajaga. Kohus põhjendas otsust sellega, et Reiljanit pole mõtet vangi panna, sest 60-aastase inimese väärtushinnangud on juba välja kujunenud ja vangla neid ei muuda. «Kohtukolleegium loodab, et süüdistatav on elukogemuse ja hariduse pinnalt võimeline süütegude toimepanemisest hoiduma,» põhjendas kohus tingimisi karistust.

10.06.2017 13.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto