Sisukord
Arter
Postimees
22.06.2017
Eesti Miks on tantsuõpetajal autos ader Mälumäng Kuidas «Postimees» tagasi tuli ja Tartust ära läks Kiiver pähe, rähn tuleb! (1) Puhas kui prillikivi (1) Rõõmu jälg paberil (1) Vildaka hanke tõttu sai Elektrilevist kana, kes muneb kuldmune (3) Jüri Luik: kui langeb poliitiline otsus, siis sõjaväelased tegutsevad (27) Majandus Puhas kui prillikivi (1) Välismaa Taas rünnaku üle elanud Brüssel võõrustab terroriarutelu Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE: Kuidas slovakid oma ajaloo ümber pöörasid Venemaa meelitab Hiinat neile esimest kiirraudteed ehitama Vabaduse sümbol (4) Raudteejaama ründaja oli politseile tuttav Arvamus Need vanad armastuskirjad Postimees 1930. aastal: kuidas kindlustada laulupidu? Kiiver pähe, rähn tuleb! (1) Vabaduse sümbol (4) Puhas kui prillikivi (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: 25 aastat tagasi sai Eesti põhiseaduse Sirje Niitra: jaaniöö ootel Ago Pajur: nii lahutas Eesti end Venemaast (2) Juhtkiri: kinnitame enesekindlust (5) Kultuur Vastutust võttev võllahuumor Kultuuri lühiuudiseid Need vanad armastuskirjad Hea laps, kellest on saanud Lauluema Leelo ja palju muudki Sport Jokker – rallikrossi kingitus autospordile Videokordused on tulnud jalgpalli, et jääda Mart Soidro: muinaslugu Eesti spordist F1-sarja pomod läksid aseritega tülli Hispaania maksusaaga lõppu ei paista Arter Sadamarestoran: basiilikujäätisest leekides grillini Elu tippklassi tsirkuse kulisside taga Folklorist Mare Kõiva: ega uskumused pea olema loogilised! (1) Horoskoop Saage tuttavaks: laulu- ja tantsupeo noored talendid Eesti vennad tulid Jukolal hõbedale Jaanipäevatajad – kes neist oled sina? Video! Koorime end paljaks: kuidas end rannas hästi tunda? Mehed Köögis grillivad Kaja Kallas: kogukond on üksinduse vastand (1) Hyundai uudismudel kannab huvitavat nime. Mida me sellest juba teame? Tartu Tartu kellamängu eest hoolitseb Eesti ainus koolitatud kariljonist Margus Kohava: lõplik otsus puidutehase osas selgub hilissügiseks (9) Näituse tänava õlireostuse koristamise arve maksab kinni linn Gümnaasiumi põhikooliks kujundanud koolidirektor paneb ameti maha Uus trepp tähistab laulupidude sünnikiriku taastamise algust Noored treenivad end sageli üle ja vajavad hädasti spordiarsti nõu (1) Juula küla suurpere tõstab kohvikuga maaelu au sisse Meelelahutus Koomiks Sudoku
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Teeme ise virtuaalreaalsust!

4 min lugemist
  • 360 kraadi kaamerad maksavad paarisajast eurost pisikese korteri hinnani.
  • Mobiiliga saab ka. Võta Google’i mobiiliäpp Street View ja lase käia!
Veel huvitavaid projektsioone: 360 kraadi panoraam Kadriorust nn peegelkuulina. Kõik on ühe pildi peal. FOTO: Kaido Einama

360 kraadi piltide tegemine ja nende vaatamine on jõukohane igaühele.

Tellijale

Käes on suvi ja ümberringi toimub nii palju põnevat, et selle peab kuidagi jäädvustama. Just nimelt ümberringi: ees, taga, kõrval, üleval ja isegi all. Panoraampildid, mullipildid, 360 kraadi pildid või kuidas neid nimetataksegi – need on jäädvustused, mis salvestavadki kõik igas suunas toimuva ühele pildile. Neid pilte saab igaüks ise teha ning vaadata.

360 kraadi kaamerad maksavad paarisajast eurost keskmise korteri hinnani. Kuid ka mobiiliga võib panoraampilte teha. Põhiline, et nn mull ehk sfäär saaks hiljem nii kokku pandud, et liitekohti poleks näha. Selle teeb ära tarkvara. Kui varem vaadati sfääre arvutist ja mobiilist vasakule-paremale ja üles-alla kerides, siis nüüd on kuum moesõna virtuaalreaalsus – jällegi on olemas odavamaid, lausa papist virtuaalprille. Loomulikult võite soetada ka tuhandete eurodeni küündiva hinnalipikuga tõsiseid profiriistu, millega saab tehismaailma enda ümber igas suunas vaadata.

21.06.2017 26.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto