Sisukord
Arvamus
Postimees
13.06.2017
Eesti Linnafoorum püüab südalinna inimestele tagasi anda Avariipaigalt otsejoones tapmispaika (10) Savisaare protsessi rahvarohke avavaatus sai kiire lõpu Riigi raha eest igal pool hambaid korda ei saa (4) Majandus Tööotsijad võtavad võimu enda kätte (1) Uberi juht läheb ajutiselt ära Välismaa May loodab sõjaka pastori jüngritele Hiinlased pelgavad kodumaiseid äärmuslasi Moskva politsei kätt said tunda ka tavalised puhkajad Välismaa lühiuudised 13.06. Arvamus Juhtkiri: rivistus reitingu nimel (1) Postimees (Perno Postimees) 1862. aastal: suur hobuste näitus Toompeal Juhan Mellik: Venemaa on kõiges süüdi! (29) Piret Tamm: kuidas istuval ajastul püsti saada? Kultuur Rammstein sundis järgnema (1) «Miks on õigus midagi avalikus linnaruumis öelda ainult neil, kes suudavad selle eest maksta?» Sport ROKi otsus päästis Eesti epeenaiskonna tuleviku Märtini ja Tänaku esimeses võidus on mitmeid ühiseid jooni Tänak siirdub testile, Järveoja jääb perelisa ootama Magus võit Läti üle andis mitu olulist vastust (1) Tallinn Linnafoorum püüab südalinna inimestele tagasi anda Tarbija Said herilaselt sutsaka ja ei läinudki paiste? Kiirabiarst selgitab, miks järgmine kord võib hullemini minna (2) Tartu Riia tänava viadukti alla rajati uus sajuveetorustik. Miks seal pühapäeval ikkagi uputas? (3) Piirissaare vald annab vana velskripunkti ühe euro eest rendile (1) Kinnisvaraarendaja jäi kuuriomaniku jonnile alla (6) Luik lähtub põhimõttest «taandu või sure» sTARTUp Day kolib Eesti Rahva Muuseumist Ahhaasse Vitraažikunstnik maalib akte, maastikke, portreid ja abstrakte Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees (Perno Postimees) 1862. aastal: suur hobuste näitus Toompeal

1 min lugemist
Hobused FOTO: Reuters / Scanpix

Johann Voldemar Jannseni toimetatav Perno Postimees ehk Näddalileht avaldab sõnumi, et Tallinnas Toompea lossi hoovis leiab lähiajal aset suur hobuste näitus ja võistlus.

Teadaandmised. Tallinna kubbermango tallorahwale (mitte muile) antakse teada, et 27. Junil (keskäddal pärast Janipäewa) Tallinnas tallo hobbustenäitust petakse, kus nende kehha illo ja jõudo läbbikatsutakse ning parrema loma perremeestele aupalka antakse. Kennel sähhärdusi lomi on, mingo nimmetatud päewal, hommiko kello 9, Tallinna Dombäe lossi howi neid näitama.

Näitusele todod hubbused ei tohhi mitte noremad kui 4 ja wannemad kui 6 aastat olla. Runad ei maksa, waid peawad keik märrad ja täkkud olema ning näitaja mõisawallitsuse polest tunnistust kasa toma, et ta hobbune ka tõeste Tallinna kubbermangus ning temma ennese jures sündinud ja kaswatatud on.

Selsammal päwal kello 5 pärrast lõunat saab hubbuste rammokatsumine Lasna mäe al Katrintalis petud, kus ka runad wasto ei wõeta, waid üks märrad ja täkkud 5 kunni 7 aastat wannad. Tallinna lossi peal 7. Junil 1862.

13.06.1862

Seotud lood
12.06.2017 14.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto