Sisukord
Arvamus
Tänane leht
13.06.2017
Eesti Linnafoorum püüab südalinna inimestele tagasi anda Avariipaigalt otsejoones tapmispaika (10) Savisaare protsessi rahvarohke avavaatus sai kiire lõpu Riigi raha eest igal pool hambaid korda ei saa (4) Majandus Tööotsijad võtavad võimu enda kätte (1) Uberi juht läheb ajutiselt ära Välismaa May loodab sõjaka pastori jüngritele Hiinlased pelgavad kodumaiseid äärmuslasi Moskva politsei kätt said tunda ka tavalised puhkajad Välismaa lühiuudised 13.06. Arvamus Juhtkiri: rivistus reitingu nimel (1) Postimees (Perno Postimees) 1862. aastal: suur hobuste näitus Toompeal Juhan Mellik: Venemaa on kõiges süüdi! (29) Piret Tamm: kuidas istuval ajastul püsti saada? Kultuur Rammstein sundis järgnema (1) «Miks on õigus midagi avalikus linnaruumis öelda ainult neil, kes suudavad selle eest maksta?» Sport ROKi otsus päästis Eesti epeenaiskonna tuleviku Märtini ja Tänaku esimeses võidus on mitmeid ühiseid jooni Tänak siirdub testile, Järveoja jääb perelisa ootama Magus võit Läti üle andis mitu olulist vastust (1) Tallinn Linnafoorum püüab südalinna inimestele tagasi anda Tarbija Said herilaselt sutsaka ja ei läinudki paiste? Kiirabiarst selgitab, miks järgmine kord võib hullemini minna (2) Tartu Riia tänava viadukti alla rajati uus sajuveetorustik. Miks seal pühapäeval ikkagi uputas? (3) Piirissaare vald annab vana velskripunkti ühe euro eest rendile (1) Kinnisvaraarendaja jäi kuuriomaniku jonnile alla (6) Luik lähtub põhimõttest «taandu või sure» sTARTUp Day kolib Eesti Rahva Muuseumist Ahhaasse Vitraažikunstnik maalib akte, maastikke, portreid ja abstrakte Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juhan Mellik: Venemaa on kõiges süüdi!

2 min lugemist
Juhan Mellik. FOTO: TAIRO LUTTER / POSTIMEES

Milles kõiges ei saaks süüdistada Venemaad, Kremlit ja selle kurikavalat-kõikvõimast juhti president Vladimir Putinit? Kõik maailma hädad on nende süü. Moskva organiseeris pagulaskriisi, et õblukese Euroopa ühtsust lõhkuda. Moskva häkkis ameeriklaste arvutitesse, et Donald Trump presidendiks aidata. Sama üritas Moskva teha Prantsusmaal Emmanuel Macroniga, aga ei läinud õnneks.

Moskva peab infosõda, Moskva peab hübriidsõda. Moskva on süüdi Katari kriisis araabia maadega. Moskva tahab lammutada lääne tsivilisatsiooni ja luua uue Vene impeeriumi! Moskva leiutas aidsi! Ja üldse on see Vladimir Putin üks hirmus mees – sööb kindlasti lapsi ja harrastab pedofiiliat!

Venemaa näol on lääneriigid saanud endale mugava patuoina, kelle kraesse lükata kõik oma ebaõnnestumised. Trump sai presidendiks? Kindlasti mitte sellepärast, et Hillary Clinton oli saamatu ning jätnud terved ühiskonnagrupid miljardäri valede meelevalda. Ei, süüdi on venelased, kes isehakanud maailma vägevaima riigi demokraatiat õõnestavad!

Euroopat vaevav rändekriis? Muidugi paistavad siitki venelaste kõrvad, kes toetavad nimelt selle eesmärgiga Süüria presidenti Bashar al-Assadit.

Mitte mingil juhul ei tohi vaadata peeglisse ja näha sealt aastakümnetepikkust ebaõnnestunud Lähis-Ida poliitikat.

Parimatele valedele iseloomulikult sisaldavad need väited ka väikest tõetera. Jah, ilmselt tungisidki Vene häkkerid demokraatliku erakonna arvutitesse. Oli see valimistulemuste seisukohalt määrav? Vaevalt küll.

Säärane mõttekäik on nõme, tüütu ja intellektuaalselt laisk. Lisaks külvab see põhjendamatut hirmu ja ebakindlust ning mängib Vene propagandale kätte täpselt sellised kaardid, nagu too soovib. Muidu täiesti targad inimesed küsivad vahel juba: kas läheb siis sõjaks?

Moskvale muidugi meeldib, kui teda kardetakse, sest see lisab lugupidamist. Venemaa tõuseb jälle põlvedelt, Venemaa suudab isegi Ühendriikide valimisi mõjutada! Iga uudisnupp, mis kirjutab Iskander-rakettide paigutamisest lääne poole või mõnest uuest Vene tankimudelist, lisab ainult hagu.

Näete, need vaesed rahvad Pribaltikas pabistavad! Kui tahaksime, oleks Tallinn ja Riia mõne minutiga maatasa. Kuid loomulikult ei taha, sest kellele neid Baltimaid ikka tegelikult vaja!

Minu isiklik lahendus asjade seisule: eirata ja irvitada. Keeldun lisamast kütust meie maal niigi vohavale Vene-maaniale ning teenimast seeläbi Moskvale propagandapunkte. Pole vaja Kremli ego paitada, papist ehitatud süsteemidel on ilma selletagi loomupärane kalduvus varem või hiljem kokku kukkuda.

Muide, Putin ütles äsja, et kui Ameerika ja Venemaa läheksid sõtta, ei jääks sestsinasest maailmast suuremat järele. Hingakem nüüd rahulikumalt.

Seotud lood
12.06.2017 14.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto