Sisukord
Eesti
Postimees
13.06.2017
Eesti Linnafoorum püüab südalinna inimestele tagasi anda Avariipaigalt otsejoones tapmispaika (10) Savisaare protsessi rahvarohke avavaatus sai kiire lõpu Riigi raha eest igal pool hambaid korda ei saa (4) Majandus Tööotsijad võtavad võimu enda kätte (1) Uberi juht läheb ajutiselt ära Välismaa May loodab sõjaka pastori jüngritele Hiinlased pelgavad kodumaiseid äärmuslasi Moskva politsei kätt said tunda ka tavalised puhkajad Välismaa lühiuudised 13.06. Arvamus Juhtkiri: rivistus reitingu nimel (1) Postimees (Perno Postimees) 1862. aastal: suur hobuste näitus Toompeal Juhan Mellik: Venemaa on kõiges süüdi! (29) Piret Tamm: kuidas istuval ajastul püsti saada? Kultuur Rammstein sundis järgnema (1) «Miks on õigus midagi avalikus linnaruumis öelda ainult neil, kes suudavad selle eest maksta?» Sport ROKi otsus päästis Eesti epeenaiskonna tuleviku Märtini ja Tänaku esimeses võidus on mitmeid ühiseid jooni Tänak siirdub testile, Järveoja jääb perelisa ootama Magus võit Läti üle andis mitu olulist vastust (1) Tallinn Linnafoorum püüab südalinna inimestele tagasi anda Tarbija Said herilaselt sutsaka ja ei läinudki paiste? Kiirabiarst selgitab, miks järgmine kord võib hullemini minna (2) Tartu Riia tänava viadukti alla rajati uus sajuveetorustik. Miks seal pühapäeval ikkagi uputas? (3) Piirissaare vald annab vana velskripunkti ühe euro eest rendile (1) Kinnisvaraarendaja jäi kuuriomaniku jonnile alla (6) Luik lähtub põhimõttest «taandu või sure» sTARTUp Day kolib Eesti Rahva Muuseumist Ahhaasse Vitraažikunstnik maalib akte, maastikke, portreid ja abstrakte Meelelahutus Koomiks Sudoku

Patareisse võib tulla uurimiskeskus

1 min lugemist

Eesti Muinsuskaitse Selts (EMS) ja SA Kalaranna Patarei toetavad justiitsminister Urmas Reinsalu ettepanekut luua Tallinna Patarei kompleksi rahvusvaheline kommunismikuritegude uurimise keskus ja kaaluda sinna ka teiste mäluasutuste koondamist.

EMS ja sihtasutus märgivad, et Patarei kompleksi olukord on viimasel aastal märkimisväärselt halvenenud ja nad peavad selle süüdlasteks kompleksi käekäigu eest vastutavaid avaliku võimu asutusi.

Möödunud aastal valisid üleeuroopaline muinsuskaitseseltside ja -ühenduste katusorganisatsioon Europa Nostra ja Euroopa Investeerimispanga Instituut Patarei kompleksi Euroopa seitsme enim ohus oleva mälestise hulka.

EMSi juhatuse liige Tarmo Elvisto ütles, et mullu sügisel Eestit külastanud ekspertide hinnangul on Eesti riigi praegune poliitika Patarei suhtes lühinägelik ja läbimõtlematu. Tema sõnul toetavad selts ja sihtasutus kahel käel Reinsalu seisukohta, mille kohaselt on Patarei kompleks parim asukoht kommunismikuritegude uurimiskeskusele, muuseumile ja teistele sobivatele organisatsioonidele.

Patarei kordategemise toetuseks on portaalis rahvaalgatus.ee avatud petitsioon «Patarei merekindlus on ohus», millele on kogunenud juba peaaegu 700 allkirja. Et riigikogu asja arutada võtaks, on vaja 1000 allkirja.

Seotud lood
12.06.2017 14.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto