Sisukord
Sport
Tänane leht
13.06.2017
Eesti Linnafoorum püüab südalinna inimestele tagasi anda Avariipaigalt otsejoones tapmispaika (10) Savisaare protsessi rahvarohke avavaatus sai kiire lõpu Riigi raha eest igal pool hambaid korda ei saa (4) Majandus Tööotsijad võtavad võimu enda kätte (1) Uberi juht läheb ajutiselt ära Välismaa May loodab sõjaka pastori jüngritele Hiinlased pelgavad kodumaiseid äärmuslasi Moskva politsei kätt said tunda ka tavalised puhkajad Välismaa lühiuudised 13.06. Arvamus Juhtkiri: rivistus reitingu nimel (1) Postimees (Perno Postimees) 1862. aastal: suur hobuste näitus Toompeal Juhan Mellik: Venemaa on kõiges süüdi! (29) Piret Tamm: kuidas istuval ajastul püsti saada? Kultuur Rammstein sundis järgnema (1) «Miks on õigus midagi avalikus linnaruumis öelda ainult neil, kes suudavad selle eest maksta?» Sport ROKi otsus päästis Eesti epeenaiskonna tuleviku Märtini ja Tänaku esimeses võidus on mitmeid ühiseid jooni Tänak siirdub testile, Järveoja jääb perelisa ootama Magus võit Läti üle andis mitu olulist vastust (1) Tallinn Linnafoorum püüab südalinna inimestele tagasi anda Tarbija Said herilaselt sutsaka ja ei läinudki paiste? Kiirabiarst selgitab, miks järgmine kord võib hullemini minna (2) Tartu Riia tänava viadukti alla rajati uus sajuveetorustik. Miks seal pühapäeval ikkagi uputas? (3) Piirissaare vald annab vana velskripunkti ühe euro eest rendile (1) Kinnisvaraarendaja jäi kuuriomaniku jonnile alla (6) Luik lähtub põhimõttest «taandu või sure» sTARTUp Day kolib Eesti Rahva Muuseumist Ahhaasse Vitraažikunstnik maalib akte, maastikke, portreid ja abstrakte Meelelahutus Koomiks Sudoku

ROKi otsus päästis Eesti epeenaiskonna tuleviku

3 min lugemist
Epeenaiskond jõudis eelmisel olümpial pronksimatšini. Nüüd on võimalused olemas, et ka Tokyo mängudele pürgida. FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

EPEEVEHKLEMINE. Eesti epeenaiskonna liider Irina Embrich ja ülejäänud naisvehklejad saavad kergendunult hingata. Rahapuuduse tõttu keegi karjääri lõpetama ei pea. Vähemalt praeguse seisuga. Sest Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) otsustas hiljuti 2020. aasta Tokyo suveolümpiamängude võistlusprogrammi teiste seas lisada ka naiste võistkondliku epee. Ja rohkelt tituleeritud Embrich saab võimaluse jahtida puuduvat olümpiamedalit.

Tellijale Tellijale

Seni pidid igal olümpial kuuest vehklemisalast kaks piirduma ainult individuaalvõistlusega ja Eestile medaleid toonud naiste epee pidi olema üks kahest, kes 2020. aastal pausi peab. See tähendas omakorda, et selle perioodi vältel pole see Eesti Olümpiakomitee (EOK) silmis enam olümpiaala. Mis omakorda tähendas, et kui epeenaiskond sel suvel MMilt medali võitnuks, siis EOK toetust poleks see kaasa ei toonud. Ka EMi medal kaotanuks selles mõttes oma väärtuse.

Eesti naiskond (Irina Embrich, Julia Beljajeva, Kristina Kuusk ja Erika Kirpu) on teatavasti valitsev võistkondlik Euroopa meister. Epeenaiskonna liider Irina Embrich ja peatreener Kaido Kaaberma tõdesid sel nädalal Tbilisis algavate Euroopa meistrivõistluste eel, et uudis andis motivatsiooni jätkamiseks. Nüüd saavad Eesti naisvehklejad aga Tokyos medaleid püüda kahel rindel – nii individuaalselt kui ka võistkondlikult.

12.06.2017 14.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto