Sisukord
Uudised
Tänane leht
13.06.2017
Eesti Linnafoorum püüab südalinna inimestele tagasi anda Avariipaigalt otsejoones tapmispaika (10) Savisaare protsessi rahvarohke avavaatus sai kiire lõpu Riigi raha eest igal pool hambaid korda ei saa (4) Majandus Tööotsijad võtavad võimu enda kätte (1) Uberi juht läheb ajutiselt ära Välismaa May loodab sõjaka pastori jüngritele Hiinlased pelgavad kodumaiseid äärmuslasi Moskva politsei kätt said tunda ka tavalised puhkajad Välismaa lühiuudised 13.06. Arvamus Juhtkiri: rivistus reitingu nimel (1) Postimees (Perno Postimees) 1862. aastal: suur hobuste näitus Toompeal Juhan Mellik: Venemaa on kõiges süüdi! (29) Piret Tamm: kuidas istuval ajastul püsti saada? Kultuur Rammstein sundis järgnema (1) «Miks on õigus midagi avalikus linnaruumis öelda ainult neil, kes suudavad selle eest maksta?» Sport ROKi otsus päästis Eesti epeenaiskonna tuleviku Märtini ja Tänaku esimeses võidus on mitmeid ühiseid jooni Tänak siirdub testile, Järveoja jääb perelisa ootama Magus võit Läti üle andis mitu olulist vastust (1) Tallinn Linnafoorum püüab südalinna inimestele tagasi anda Tarbija Said herilaselt sutsaka ja ei läinudki paiste? Kiirabiarst selgitab, miks järgmine kord võib hullemini minna (2) Tartu Riia tänava viadukti alla rajati uus sajuveetorustik. Miks seal pühapäeval ikkagi uputas? (3) Piirissaare vald annab vana velskripunkti ühe euro eest rendile (1) Kinnisvaraarendaja jäi kuuriomaniku jonnile alla (6) Luik lähtub põhimõttest «taandu või sure» sTARTUp Day kolib Eesti Rahva Muuseumist Ahhaasse Vitraažikunstnik maalib akte, maastikke, portreid ja abstrakte Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kinnisvaraarendaja jäi kuuriomaniku jonnile alla

2 min lugemist
Olgugi et uusarendaja pakkus Jaak Põdrale tema kõrval asuva abi­hoone lammutamist ja uue ehitamist, ei lubanud majaomanik ehitajail enda kätetöö kallale asuda. FOTO: Eili Arula

Veebruari lõpus ilmus Tartu Postimehes artikkel, et Pikk 49 elanik Jaak Põder veab naabruses asuva kolme uue kortermaja arendajaga vägikaigast. 

Nimelt selgus pärast uute korterelamute projekteerimist ja ehituslubade väljastamist, et Jaak Põdra krundil asuva kuuri sein ja katus ei vasta tuleohutusnõuetele ning juba selle aasta lõpus valmiv Kolme Venna nime kandev uusarendus ei saa seetõttu kasutusluba.

Ei taha uut kuuri

Kortermajade arendaja Avaare Kinnisvara juht Kalev Kase pakkus Jaak Põdrale välja omalt poolt lammutada nõuetele mittevastav kuur ning ehitada talle uus abihoone krundi piirist veidi eemale. «Oleme selle nõus valmistama omaniku soovide järgi,» märkis Kase paar kuud tagasi. Põder selle pakkumisega ei nõustunud.

Olgugi et arendaja ja projektijuht käisid mitu korda Põdraga vestlemas, keeldus majaomanik nende pakkumistest. «Meie projektijuht käis veel mõni nädal tagasi temaga rääkimas, aga nii kui jutt kuuri peale läks, keeras mees otsa ringi ja läks tuppa,» lisas Kase.

Ma ei saa ju lasta endast üle sõita, lisas Jaak Põder rahulolevalt.

Krundiomanik ise jäi kogu see aeg endale kindlaks. 

«Tehke oma arendusi nii, et see ei tungiks minu krundile,» sõnas Põder. «Mina oma kinnistut lõhkuda ei lase, kui tahate, ostke mult kogu krunt, mitte ärge lõhkuge seda tükkideks.»

Tulekindel sein ja aknad

Arendaja pidi mõru pilli alla neelama ning leppima Jaak Põdra kindlameelsusega. «Vastu tema tahtmist me muidugi ei saa talle uut kuuri ehitada,» märkis Kase.

Nüüd tuleb maja sein, mis jääb vastu Jaak Põdra kuuriseina, ehitada tulekindlast materjalist ning sinna tuleb paigaldada ka tulekindlad aknad. «Selline lahendus on vähemalt poolteise, kui mitte kahe kuuri võrra kallim,» kommenteeris Kalev Kase.

Et seetõttu tuli projekti muuta, peab ehitaja taotlema linnalt ka uue ehitusloa. Päästeamet on projektimuudatuse juba heaks kiitnud.

Jaak Põder on selliste sündmuste käiguga varjamatult rahul. «Ma ei saa ju lasta endast üle sõita,» lisas ta.

Seotud lood
12.06.2017 14.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto