K, 6.07.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Savisaare protsessi rahvarohke avavaatus sai kiire lõpu

Joosep Värk
, reporter
Savisaare protsessi rahvarohke avavaatus sai kiire lõpu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Algas kohtuprotsess Edgar Savisaare üle.
Algas kohtuprotsess Edgar Savisaare üle. Foto: Tairo Lutter

Eile kella 10.30 paiku sai Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi kohtuarst-ekspert Marika Väli ootamatu telefonikõne: «Halloo, tere! Mina olen Harju maakohtu kohtunik Anne Rebane ja helistan teile seoses Edgar Savisaare terviseekspertiisiga. Meil terve saalitäis inimesi ootab, aga me ei saa enne istungiga edasi minna, kui teie pole tunnistust andnud. Millal te tulla saaksite?»

Seda kõnet kuulas suures uudishimus pealt mitukümmend inimest: kohtualused, advokaadid, prokurörid, ajakirjanikud, kaasaelajad ja isegi telekaamera. Kohtusaalist tehtud otseblogide vahendusel said sellest osa ka tuhanded huvilised arvutiekraanide ees.

Sellest jutust sõltus sajandiprotsessi jätkumine lähipäevadel – kui Väli poleks täna või homme leidnud aega kohtusse tulla, olekski kogu protsessi avapauk jäänud 42 minuti pikkuseks, sest pärast seda nädalat on protsess augustini suvepuhkusel. Väli kaalus ja mõtles ning vastas lõpuks, et kuigi see kõik tuleb väga kiiresti, on ta valmis täna kell 10 tunnistusi andma. Paljud ohkasid kergendatult.

Märksõnad
Tagasi üles