Laulupeo teevad muusikud, mitte Facebook

FOTO: Artur Sadovski

Laulupeo laulud on rahva südameasi. Nende valimisel on aga raske kaasa rääkida, sest peo kunstiline toimkond koguneb kaks ja pool aastat enne pidu, et leida need õiged, ideega sobivad laulud. Vahetult enne pidu internetis lahvatavatel arutlustel ei ole seega suurt mõju.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Laulupidu on rahva oma,» ütleb suvise laulupeo «Mina jään» peadirigent Heli Jürgenson. Rahvas soovib oma peo repertuaari osas kaasa rääkida ja tänapäeval kasutatakse selleks pea iga laulupeo eel ka Facebooki pakutavaid võimalusi.

Kui sel korral lahvatas väitlus Mihhail Kõlvarti ettepaneku ümber lisada kavva venekeelne laul, siis eelmisel üldlaulupeol võeti vaatluse alla Erki-Sven Tüüri «Taandujad». Kõlasid arvamused, et iseseisvas ja tugevas riigis ei peaks laulukaare all laulma taandumisest. Helilooja reageeris sellele avaliku kirjaga, milles palus oma teos repertuaarist eemaldada. Kuid Jürgenson «Taandujate» dirigendina nägi, et muusikalisest keerukusest hoolimata see pala lauljatele meeldib, ning tõi helilooja proovi kuulama. Looja tundlik natuur rahunes seal maha ja laul jäi siiski kavasse.

16.06.2017 19.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto