Sisukord
Kommentaar
Tänane leht
15.06.2017
Eesti Kolmel vaalal «Edasi» Mõttetust Tartu lehest riigi parimaks (1) Uus luurekoordinaator tuleb leida nädalatega (16) Majandus USA on hiinlaste pärast hirmul (13) Eesti majanduse lühiuudised Ülepeakaela tehtud maksupakett loob ebakindla riigi kuvandi (2) Välismaa AJA PEEGEL Kuidas britid argentiinlased mutta surusid Sessionsi kuulamine hägustas vett veelgi KOHALIK VAADE: Kellele esitada arve terrorihirmu eest? Trump andis Pentagonile Afganistani suhtes vabad käed Londonit tabas järjekordne tragöödia (1) Arvamus Siim Maivel: maksetega venitamine tuleneb kiirest majanduskasvust Ott Järvela: Eesti tippsport õitseb (1) Juhtkiri: koalitsioon mängib maha Eesti eelise (29) Postimees 1938. aastal: 1600 km pikkune terasvöö Tsehhoslovakkia ümber Avo-Rein Tereping: millest Eesti inimarengu aruanne ei räägi (12) Olev Remsu: Eestit halvavad parteilised ja rahvuslikud valikud (13) Karmo Tüür: kuusteist Hiinat (3) Kultuur David Lynch ehk ära vaata kardina taha Sport Tramburai võrkpallurite saamata jäänud raha üle jätkus täistuuridel Ogier esitas M-Spordile ultimaatumi Kirt võtab hoo maha Tänak ja M-Sport vallutavad Võrumaa Helenius jättis kaotuse järel ülbitsemise Superstaadion – Venemaa korruptsiooni sümbol (10) Võrkpallikoondis siirdub tundmatusse Tartu Veeteede amet ootab uhiuuele kontrollkaatrile nime Tartu turismi turgutab eestlane Kolm kilo baktereid inimese kehas ei ole lihtsalt ruumitäide (1) Kaineks juhiks registreeris end ka Sloveenia politseidirektor Endine kirikuõpetaja: Noored Kooli annab parima ettevalmistuse õpetajaametiks Spordikuulsuse mälestusmärk kerkib jalutajate kohale (1) Imre Mürk: valimisliidud pole edu toonud (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ott Järvela: Eesti tippsport õitseb

2 min lugemist
Ott Järvela FOTO: Tairo Lutter

Eesti tippspordi olukord on hea ja tervis tugev. Muud pole tänavuste saavutuste hiilgavat jada vaadates võimalik järeldada. Freestyle-suusataja Kelly Sildaru võitis teist aastat järjest X-mängude pargisõidu ja kaks juunioride MM-tiitlit sinna otsa, Anett Kontaveit seljatas maailma esireketi ja rühib kindlalt maailma esikahekümne poole.

Jalgpallur Ragnar Klavan sai jalgpalli Inglismaa kõrgliigas Liverpooli mängijana neljanda koha, pühapäeval võitis rallimees Ott Tänak karjääri esimese MM-etapi ning Eesti meeste võrkpallikoondis ei väsi serveerimast vahvaid võite. Lisaks Tanel Kangert, Ksenija Balta, Epp Mäe, Konstantin Vassiljev, Rasmus Mägi, Rein Taaramäe, sõudjad, (loodetavasti täna jälle medalirõõmu pakkuvad) vehklejad.

Ja see pole kaugeltki ammendav nimekiri sportlastest ja võistkondadest, kelle üle on saanud viimase paari aasta jooksul siiralt ja põhjalikult rõõmustada. Eesti tippsport õitseb!

Mis muudab arusaamatuks jutu, nagu vajaks Eesti jõulist spordireformi ja/või -süsteemi. Meie süsteem toimib kenasti: sportlased, kelle tegemised ja tulemused inimestele korda lähevad, leiavad andunud publiku, kelle seast kerkivad esile ka vajalikud toetajad. Sildaru, Kontaveit ja Tänak tõestavad, et heatahtlikele, vastutustundlikele ja ettevõtlikele kaasteelistele toetuv tippspordimudel toimib, mis on hea märk Eesti riigi ja tema kodanikuühiskonna tugevuse kohta.

Just riigis, kus tippsport on ühiskonna orgaaniline osa, tahan ma elada! Mitte jõhkras tippspordikombinaadis, arulagedalt raha põletavas riigis, mille jaoks pole tippsport rõõmu-, vaid mureallikas. Või mis veel hullem – õigustus valitseva režiimi kuritegelikkusele. Näiteks Valgevenes on tippsportlane riiklikult tähtis elukutse küll, aga see riik laseb ka oma kodanikele püssikuule kuklasse.

Muidugi pole asjad Eesti tippspordis ideaalselt korras, nagu tõestas eelmiste päevade tramburai võrkpalli rahastamise teemal. On üdini arusaamatu, miks võrkpalliliit ametliku taotluse esitamisega väga kaua viivitas, aga kui vastab tõele võrkpalliliidu presidendi Hanno Pevkuri väide ühe valitsuserakonna kiusust, on see muidugi arusaamatu ja kahetsusväärne.

Ent ikkagi ei õigusta võrkpallirahva hinge sööbinud pettumus kuidagi alaliidu kodulehel  kolmapäeva hommikul avaldatud arvamusartiklit, kus peaminister Jüri Ratasele heidetakse ette, et ta ei käitunud nagu toonane esikommunist Johannes Käbin, kes olevat 1968. aastal Kalevi võrkpallurite hüvanguks telefoniõigust ja muid totalitaarsele režiimile omaseid võtteid kasutanud. Säärane mõttekõik oli labane, väiklane ja jälk. Eriti veel juuniküüditamise aastapäeval.

Ihalus telefoniõiguse järele on alati ohumärk, sest Eesti Vabariigis maksab seadus ja seaduslikkus. Tippsport pole ega tohigi olla erand.

Seotud lood
    14.06.2017 16.06.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto