K, 18.05.2022

Esikas

Postimees
Esikas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Neljapäev, 15. juuni 2017

Nr 138 (8039)

Luurejuht

Riigisekretäril on jäänud vaid kaks nädalat, et leida riigikantseleile uus koordinatsioonidirektor.

Eesti lk 4

Ports uusi makse

Ekspertide ja ettevõtjate hinnang valitsuse maksuplaanidele on ikka hukkamõistev: see on ülepeakaela tehtud pakett, mida tuleb peagi parandama hakata.

Majandus lk 8

Pehmel kruusal

M-Spordi meeskond, kus sõidavad ka Ott Tänak ja neljakordne maailmameister Sébastien Ogier, alustas Võrumaal Poola ralli eelseid teste.

Sport lk 29

Alūksne metsades

Põhja-Lätis üsna Eesti piiri ääres olevas väikeses rohelises linnas on eestlased suuruselt teine turistide grupp peale lõunanaabreid endid.

Reis lk 30–31

Tsitaat

SDE esimees Jevgeni Ossinovski:

Kui peaminister välja jätta, siis olen stabiilselt kõige tsiteeritum Eesti poliitik.

Eesti lk 6–7

Süsteem toimib

Õitsev tippsport

Just riigis, kus tippsport on ühiskonna orgaaniline osa, tahan ma elada! Mitte jõhkras tippspordikombinaadis, arulagedalt raha põletavas riigis, mille jaoks pole sport rõõmu-, vaid mureallikas, kirjutab sporditoimetuse juht Ott Järvela.

Lk 2

Uus Siiditee

Kuusteist Hiinat

Samal ajal kui Eestis ollakse vastu uutele rajatistele ja projektidele, on meile lähenemas midagi väga suurt – Hiina, kes huvitub oma kaupade toimetamisest tarbimishimulisesse Euroopasse. Vahe-Euroopal on selles mängus palju võita, leiab kolumnist Karmo Tüür.

Lk 21

Ports uusi makse

Ekspertide ja ettevõtjate tauniv hinnang valitsuse maksuplaanidele, millele riigikogu andis eile heakskiidu, pole muutunud: see on ülepeakaela tehtud pakett, mida tuleb peagi parandama hakata ja mis annab suure hoobi Eesti ettevõtluskeskkonnale.

Et leida katteallikad oma kulukale lubadusele – tõsta tulumaksuvaba miinimum praeguselt 180 eurolt 500 euroni –, tuli valitsusel ja riigikogul paketiga kiirustada, kuna kõik maksumuudatused peavad olema vastu võetud kuus kuud enne nende jõustumist.

Juhtkiri lk 2, majandus lk 8

FB

Londoni kõrghoones puhkes suurpõleng

Viimastel kuudel mitu suurt katastroofi üle elanud Suurbritannia pealinna tabas ööl vastu eilset kohaliku aja järgi kell 00.54 järjekordne tragöödia, kui Lääne-Londonis puhkes tulekahju Grenfell Toweri tornmajas.

Teadete kohaselt sai tulekahju alguse ühest neljanda korruse korterist, kus süttis lühise tagajärjel põlema külmkapp. 15 minuti jooksul levis tuli üle kogu kõrghoone. Paljud ülemiste korruste elanikud jäid korteritesse lõksu, sest suurte leekide ja suitsu tõttu polnud neil võimalik majast välja pääseda.

Juba eile varahommikul levisid jutud, et 24-korruseline tornmaja variseb kohe-kohe kokku, kuna tuli oli tekitanud karkassile sedavõrd suurt kahju. Eile õhtul Postimehe trükkimineku ajal seisis hoone veel püsti.

Eilse õhtu seisuga oli Grenfell Toweri põlengus kaotanud elu vähemalt 12 inimest, haiglasse oli toimetatud ligi 70 inimest, kellest paljud on raskes seisundis. PM

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles