Sisukord
Maailm
Postimees
16.06.2017
Eesti Ossinovski: Reformierakonna ja EKRE käehoidmine tekitab muret (2) Õpetaja viib Ruubeni koos Nelega tantsupeole Kas Keskerakonna vene leeri eraldumine või reklaamitrikk? (6) Tapmise juba paistnud lahendus jäigi püüdmatuks (3) Valitsus astus libedale rajale (3) Majandus USA keskpank hakkab bilanssi kokku tõmbama Saksa minister: põllumajandustoetused peavad jääma samaks (1) Välismaa Ülevaade ja fotod: Vene protestid jäid Putini otseliinisaates tavalise inimese murede varju KOHALIK VAADE. Moskva tahab Balti riikidelt okupatsiooni eest võlga sisse nõuda (27) Britid otsivad Londoni õuduste öö eest vastutajat Maailma rikkaim riik osutab naabritele visa vastupanu (1) Fotod: Londoni põlengus kannatanutele ulatasid abikäe ka Lily Allen ja Jamie Oliver (1) Arvamus Jüri Saar: Tartu põhiküsimus: kuhu ehitada suur maja? Andrius Kubilius: Ukraina vajab Marshalli plaani (8) Vastukaja: veel kord gluteenist ja selle talumatusest Juhtkiri: ebaõigluse mõru hõng (3) Postimees 1928. aastal: Nõukogude majandus hädas, Stalin teab lahendusi Sport Mayweatheri ja McGregori poksimatš tulebki! Vollemeeste reis Mehhikosse: üks magas sisse, teine kardab lennata, kolmas sai sissesõidukeelu (1) Ott Tänak, M-Sport ja Grossi helikopter panid Mäe-Suhka küla kihama Eesti vehklemise medalijuubel Tartu Suur õlireostus kortermaja õuel toob üüratu arve Raatuse koolipere pakib viimaseid asju Peipsi järve ääres leiab aset verepulm (3) Muusikut ja poetessi sõidutab ratastel purjekaslava õuest õue Mart Reiniku kool saab üle linna staadioni Aastane Kvartal on oma koha leidnud Meelelahutus Koomiks Sudoku

KOHALIK VAADE. Moskva tahab Balti riikidelt okupatsiooni eest võlga sisse nõuda

3 min lugemist
Georgi lite ja Nõukogude sõjaväevorme kandvad inimesed tänavu 9. mail Vilniuses Antakalnise kalmistul. FOTO: MINDAUGAS KULBIS/AP/Scanpix

Kujutage ette kohtusaali, kus kedagi süüdistatakse ründamises, vägistamises, mõrvas, sunnitööle sundimises ja muudes kuritegudes. Tõestusmaterjal on enam kui piisav. Aga süüdistatav väidab, et on süütu. See on ohvri süü, väidab ta. Pealegi on ta mulle uute riiete eest raha võlgu.

Tellijale Tellijale

Olukord võib näida küünilise ja absurdsena, kuid tegu ei ole pelgalt mõtteharjutusega. Eespool kirjeldatu on äravahetamiseni sarnane positsiooniga, mida Venemaa on hakanud Leedu ja teiste Balti riikide suhtes võtma.

1941. aastal 14. juunil, aasta pärast seda, kui Nõukogude sõdurid olid Leedu okupeerinud, äratati tuhandeid inimesi keset ööd ustele prõmmimisega. Loomavagunites veeti nad Siberi tühjusesse, kust paljud enam tagasi ei tulnudki. Pilt sellest on jäänud rahva mällu igaveseks.

15.06.2017 17.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto