Sisukord
Arvamus
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (1) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edasi 1952. aastal: edukas ettevalmistus

1 min lugemist
Aleksandrovi kantaadi esmaettekanne oli 1937. aastal FOTO: Internet

Vaatamata sellele, et käimas on pingerikas eksamiperiood, valmistuvad Tartu VI keskkooli meeskoori liikmed energilise muusikaõpetaja Sulev Kaldi juhtimisel hoolikalt laulupäevaks.

Laulupäeva repertuaarist on juba esinemiküpsed A.Aleksandrovi «Kantaat Stalinist», S.Tulikovi «Nõukogude noorsoo marss, V.Muradeli «Hümn Moskvale» ning G.Ernesaksa «Töölaul». Suuri raskusi valmistas Gustav Ernesaksa «Näärisoku» õppimine, kuid vaatamata sellele lauldi hästi.

Suure töö laulupäeva ettevalmistamisel on ära teinud ka Tartu VI ja II keskkooli ühendatud segakoor sm. Kaldi juhtimisel. Segakoor on täielikult omandanud laulupäeva repertuaari ning on võimeline esinema edukalt.

Laulupäeva repertuaari on rahuldavalt omandanud ka Tartu VI keskkooli 25-liikmeline puhkpilliorkester. Orkestri harjutused toimuvad regulaarselt 2-3 korda nädalas sm. Kaldi juhtimisel.

17.06.1952

Seotud lood
17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto