Sisukord
Eesti
Postimees
22.06.2017
Eesti Miks on tantsuõpetajal autos ader Mälumäng Kuidas «Postimees» tagasi tuli ja Tartust ära läks Kiiver pähe, rähn tuleb! (1) Puhas kui prillikivi (1) Rõõmu jälg paberil (1) Vildaka hanke tõttu sai Elektrilevist kana, kes muneb kuldmune (3) Jüri Luik: kui langeb poliitiline otsus, siis sõjaväelased tegutsevad (27) Majandus Puhas kui prillikivi (1) Välismaa Taas rünnaku üle elanud Brüssel võõrustab terroriarutelu Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE: Kuidas slovakid oma ajaloo ümber pöörasid Venemaa meelitab Hiinat neile esimest kiirraudteed ehitama Vabaduse sümbol (4) Raudteejaama ründaja oli politseile tuttav Arvamus Need vanad armastuskirjad Postimees 1930. aastal: kuidas kindlustada laulupidu? Kiiver pähe, rähn tuleb! (1) Vabaduse sümbol (4) Puhas kui prillikivi (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: 25 aastat tagasi sai Eesti põhiseaduse Sirje Niitra: jaaniöö ootel Ago Pajur: nii lahutas Eesti end Venemaast (2) Juhtkiri: kinnitame enesekindlust (5) Kultuur Vastutust võttev võllahuumor Kultuuri lühiuudiseid Need vanad armastuskirjad Hea laps, kellest on saanud Lauluema Leelo ja palju muudki Sport Jokker – rallikrossi kingitus autospordile Videokordused on tulnud jalgpalli, et jääda Mart Soidro: muinaslugu Eesti spordist F1-sarja pomod läksid aseritega tülli Hispaania maksusaaga lõppu ei paista Arter Sadamarestoran: basiilikujäätisest leekides grillini Elu tippklassi tsirkuse kulisside taga Folklorist Mare Kõiva: ega uskumused pea olema loogilised! (1) Horoskoop Saage tuttavaks: laulu- ja tantsupeo noored talendid Eesti vennad tulid Jukolal hõbedale Jaanipäevatajad – kes neist oled sina? Video! Koorime end paljaks: kuidas end rannas hästi tunda? Mehed Köögis grillivad Kaja Kallas: kogukond on üksinduse vastand (1) Hyundai uudismudel kannab huvitavat nime. Mida me sellest juba teame? Tartu Tartu kellamängu eest hoolitseb Eesti ainus koolitatud kariljonist Margus Kohava: lõplik otsus puidutehase osas selgub hilissügiseks (9) Näituse tänava õlireostuse koristamise arve maksab kinni linn Gümnaasiumi põhikooliks kujundanud koolidirektor paneb ameti maha Uus trepp tähistab laulupidude sünnikiriku taastamise algust Noored treenivad end sageli üle ja vajavad hädasti spordiarsti nõu (1) Juula küla suurpere tõstab kohvikuga maaelu au sisse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna saab 70-aastaseks Eesti lastekirjanduse grand old lady Leelo Tungal. Tema otsatu loometöö tunnustuseks on suur hulk auhindu ja preemiaid. Juubilar, keda on kutsutud ka Proua Mitmekülgsuseks, on kirjutanud palju kauneid laulusõnu, teiste hulgas kahe Eesti eurolaulu sõnad. Millised Tungla sõnadega laulud on kõlanud Eurovisiooni laval?

2. Vanarahvas kutsus seda ravimtaime ka ingveriks, sest taime juurikad meenutavad ingveri omi ja neidki kogusid apteekrid. See on hea meetaim, aga ka söödataim. Lehed meeldivad loomadele ja inimenegi saab neist maitsva supi või salati. Lehtede järgi ongi taime hea eristada. Lehtede tõttu on seda kutsutud ka maapihlaks. Mis taim?

3. Invaspordi isaks peetakse saksa-inglise traumatoloogi Ludwig Guttmanni, kes selle tänuväärse töö eest on saanud palju tunnustust. Just tema algatusel toimusid esimesed paraolümpiamängud 1960. aastal Roomas. Alates 1988. aastast peetakse paraolümpiaid kohe vahetult tavaolümpiamängude järel. Mis aastal ja mis riigis peeti esimesed taliparaolümpiamängud?

4. Kuidas nimetatakse valge ja mulati segaverelisi järeltulijaid?

5. Mis nime kandis 2004. aastal alguse saanud Donald John Trumpi telesaatesari, mis pani aluse tulevase presidendi laiemale, ka rahvusvahelisele tuntusele?

Vastused:

1. «Muretut meelt ja südametuld» 1993. aastal ning «Nagu merelaine» 1994. aastal.

2. Harilik näär (Pimpinella saxifraga).

3. 1976. aasta veebruaris Rootsis Örnsköldsvikis.

4. Kvarteroon.

5. «The Apprentice» («Mantlipärija»).

Seotud lood
    21.06.2017 26.06.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto