Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
16.06.2017
Eesti Ossinovski: Reformierakonna ja EKRE käehoidmine tekitab muret (2) Õpetaja viib Ruubeni koos Nelega tantsupeole Kas Keskerakonna vene leeri eraldumine või reklaamitrikk? (6) Tapmise juba paistnud lahendus jäigi püüdmatuks (3) Valitsus astus libedale rajale (3) Majandus USA keskpank hakkab bilanssi kokku tõmbama Saksa minister: põllumajandustoetused peavad jääma samaks (1) Välismaa Ülevaade ja fotod: Vene protestid jäid Putini otseliinisaates tavalise inimese murede varju KOHALIK VAADE. Moskva tahab Balti riikidelt okupatsiooni eest võlga sisse nõuda (27) Britid otsivad Londoni õuduste öö eest vastutajat Maailma rikkaim riik osutab naabritele visa vastupanu (1) Fotod: Londoni põlengus kannatanutele ulatasid abikäe ka Lily Allen ja Jamie Oliver (1) Arvamus Jüri Saar: Tartu põhiküsimus: kuhu ehitada suur maja? Andrius Kubilius: Ukraina vajab Marshalli plaani (8) Vastukaja: veel kord gluteenist ja selle talumatusest Juhtkiri: ebaõigluse mõru hõng (3) Postimees 1928. aastal: Nõukogude majandus hädas, Stalin teab lahendusi Sport Mayweatheri ja McGregori poksimatš tulebki! Vollemeeste reis Mehhikosse: üks magas sisse, teine kardab lennata, kolmas sai sissesõidukeelu (1) Ott Tänak, M-Sport ja Grossi helikopter panid Mäe-Suhka küla kihama Eesti vehklemise medalijuubel Tartu Suur õlireostus kortermaja õuel toob üüratu arve Raatuse koolipere pakib viimaseid asju Peipsi järve ääres leiab aset verepulm (3) Muusikut ja poetessi sõidutab ratastel purjekaslava õuest õue Mart Reiniku kool saab üle linna staadioni Aastane Kvartal on oma koha leidnud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Fotod: Londoni põlengus kannatanutele ulatasid abikäe ka Lily Allen ja Jamie Oliver

1 min lugemist

Britid on korduvalt näidanud, et rasketel hetkedel hoitakse kokku, ja seda demonstreeriti taas pärast Grenfell Toweri põlengut.

Kohe, kui mõisteti põlengu tõsidust, hakati sotsiaalmeedia kaudu pakkuma abi kodutuks jäänutele. Inimesed avasid võõrastele oma koduuksed, tõid riideid, toitu ja muud vajalikku. Päeva jooksul laekus sedavõrd palju annetusi, et Briti Punane Rist palus inimestel rohkem asju mitte tuua, kuna neid ei suudeta vastu võtta.

Põhja-Kensingtoni tänavatel jagasid lahked inimesed tulekahjupäeval kodu kaotanud Grenwell Toweri elanikele ning lähedusest evakueeritutele toitu ning vett.

Muuhulgas pakkus oma abi mitu kuulsust, näiteks käis lauljanna Adele lohutamas neid, keda õnnetus lähedalt puudutas. Tippkokk Jamie Oliver kutsus kodutuks jäänud inimesi oma sealkandis asuvasse restorani, et neile süüa ja juua pakkuda. Lauljanna Lily Allen pakkus öömaja ning samas piirkonnas kasvanud lauljanna Rita Ora aitas annetatud esmatarbekaupasid sorteerida.

Kensingtoni ja Chelsea linnaosavalitsus seadis spordihallidesse ning kirikutesse üles  majutuskeskused, et pakkuda kodutuks jäänutele kohta, kus öö mööda saata.

Üleeile õhtul teatati, et 44 kodutuks jäänud perekonda paigutati elama ka kohalikesse hotellidesse. Nüüd on linnaosavalitsus hakanud koostama nimekirja vabadest korteritest, kuhu oleks võimalik suurpõlengus kodu kaotanud inimesed ajutiselt majutada.

Kardetakse, et kodutuks jäänud inimesed paigutatakse tulevikus suurepärase asukohaga Kensingtoni ja Chelsea linnajaost ümber Londoni äärelinna või sootuks linnast välja. Seda vaatamata asjaolule, et Independenti teatel asub Grenfell Toweri lähedal 1399 tühja luksuskorterit ja maja, mille koguväärtus on 644 miljonit naela (umbes 758 miljonit eurot). Omanikud on majad ostnud ning tühjalt seisma jätnud, et need mõne aasta pärast Londoni hullumeelsel kinnisvaraturul suure kasumiga maha müüa.

Kahtlemata ootavad Londoni linna ning Kensingtoni ja Chelsea omavalitsust rasked küsimused: kuhu asuvad elama 400–550 kodu kaotanud inimest ning kuidas see protsess võimalikult valutult korraldada?

Seotud lood
15.06.2017 17.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto