Sisukord
Haridus
Tänane leht
16.06.2017
Eesti Ossinovski: Reformierakonna ja EKRE käehoidmine tekitab muret (2) Õpetaja viib Ruubeni koos Nelega tantsupeole Kas Keskerakonna vene leeri eraldumine või reklaamitrikk? (6) Tapmise juba paistnud lahendus jäigi püüdmatuks (3) Valitsus astus libedale rajale (3) Majandus USA keskpank hakkab bilanssi kokku tõmbama Saksa minister: põllumajandustoetused peavad jääma samaks (1) Välismaa Ülevaade ja fotod: Vene protestid jäid Putini otseliinisaates tavalise inimese murede varju KOHALIK VAADE. Moskva tahab Balti riikidelt okupatsiooni eest võlga sisse nõuda (27) Britid otsivad Londoni õuduste öö eest vastutajat Maailma rikkaim riik osutab naabritele visa vastupanu (1) Fotod: Londoni põlengus kannatanutele ulatasid abikäe ka Lily Allen ja Jamie Oliver (1) Arvamus Jüri Saar: Tartu põhiküsimus: kuhu ehitada suur maja? Andrius Kubilius: Ukraina vajab Marshalli plaani (8) Vastukaja: veel kord gluteenist ja selle talumatusest Juhtkiri: ebaõigluse mõru hõng (3) Postimees 1928. aastal: Nõukogude majandus hädas, Stalin teab lahendusi Sport Mayweatheri ja McGregori poksimatš tulebki! Vollemeeste reis Mehhikosse: üks magas sisse, teine kardab lennata, kolmas sai sissesõidukeelu (1) Ott Tänak, M-Sport ja Grossi helikopter panid Mäe-Suhka küla kihama Eesti vehklemise medalijuubel Tartu Suur õlireostus kortermaja õuel toob üüratu arve Raatuse koolipere pakib viimaseid asju Peipsi järve ääres leiab aset verepulm (3) Muusikut ja poetessi sõidutab ratastel purjekaslava õuest õue Mart Reiniku kool saab üle linna staadioni Aastane Kvartal on oma koha leidnud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Raatuse koolipere pakib viimaseid asju

2 min lugemist

​Tartu Raatuse kooli enamikus klassiruumides haigutab tühjus. Siin-seal võib veel vedelemas märgata pappkaste, millel kirjas «Ploomi». Mõnes koridoris seisavad vanad toolid ja lauad, mida enam kellelegi vaja ei lähe. Seintelt kooruva värvi ja kulunud põrandaga võimla nurgas ootab kokkupakitud pallide ja reketite kõrval oma saatust kurvalt seisev ostukäru.

Raatuse koolis pakitakse viimaseid asju, sest juuli alguseks peab koolipere maja tühjaks tegema ning ehituseks üle andma. Praegusest, 1973. aastal ehitatud hoonest jäävad alles vaid seinad.

Kuigi suurem osa ruume on tühjad, võis eile bioloogiaklassi põrandalt leida veel näiteks nõukogudeaegseid mikroskoope, gloobuseid, väikeste loomade skelette, Eesti NSV kaardi ning seitsmekümnendate aastate lõpust pärit palli, mida kasutati õhu kaalumisel.

Puitpõranda krigina saatel hoones ringi uidates võib näha õpilaste poolt seintele joonistatud värvilisi pilte ja sõnumeid, milleks kooli juhtkond andis viimastel koolinädalatel vaba voli.

Sotsiaalpedagoog Merle Saar näitas oma kabineti nurgas seisnud vana raudseifi, kus nõukogude ajal hoiti luku taga õpilaste isikuandmeid, näiteks tunnistusi ja hinnetelehti. Saare sõnul kolimine teda ei kurvasta. «Ei tohi olla kahju asjadest, mis lähevad paremaks. Koolipere jääb ju alles ja see on tähtis,» sõnas ta.

Muusikaõpetaja Anu Tubli, kes on kooli üks vanemaid töötajaid, oli aga veidi nukker, sest tema on selles koolimajas tegutsenud sama kaua, kui see hoone on püsti seisnud – järgmisel aastal täitunuks tal 45 aastat. Tubli läheb koos vana majaga pensionile ja uude majja enam tarkusi jagama ei tule. Küll aga jääb talle vana koolihoonet meenutama muusikaklassist õepoja maakodusse viidud poole sajandi vanune kabinetklaver Zimmermann, mida ta ei raatsinud lasta ära visata.

Kolimisest puutumata on jäänud veel vaid aula, kus toimub täna põhikooli lõpuaktus. Pärast seda on kooliperel Raatuse kooli asja alles järgmise aasta sügisel, mil alustatakse uut õppeaastat täiesti uutmoodi hoones. Seni tegutsevad 5.–9. klassid Ploomikese lasteaia hoones ning algklassid hakkavad õppima Eerika tänaval.

Rekonstrueeritud neljakorruselisse majja ei tule enam tavalist suletud klasside süsteemi, vaid kahele korrusele luuakse avatud õpiruum, kus puuduvad klassidevahelised seinad sootuks. 

Seotud lood
15.06.2017 17.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto