Sisukord
Kultuur
Postimees
16.06.2017
Eesti Ossinovski: Reformierakonna ja EKRE käehoidmine tekitab muret (2) Õpetaja viib Ruubeni koos Nelega tantsupeole Kas Keskerakonna vene leeri eraldumine või reklaamitrikk? (6) Tapmise juba paistnud lahendus jäigi püüdmatuks (3) Valitsus astus libedale rajale (3) Majandus USA keskpank hakkab bilanssi kokku tõmbama Saksa minister: põllumajandustoetused peavad jääma samaks (1) Välismaa Ülevaade ja fotod: Vene protestid jäid Putini otseliinisaates tavalise inimese murede varju KOHALIK VAADE. Moskva tahab Balti riikidelt okupatsiooni eest võlga sisse nõuda (27) Britid otsivad Londoni õuduste öö eest vastutajat Maailma rikkaim riik osutab naabritele visa vastupanu (1) Fotod: Londoni põlengus kannatanutele ulatasid abikäe ka Lily Allen ja Jamie Oliver (1) Arvamus Jüri Saar: Tartu põhiküsimus: kuhu ehitada suur maja? Andrius Kubilius: Ukraina vajab Marshalli plaani (8) Vastukaja: veel kord gluteenist ja selle talumatusest Juhtkiri: ebaõigluse mõru hõng (3) Postimees 1928. aastal: Nõukogude majandus hädas, Stalin teab lahendusi Sport Mayweatheri ja McGregori poksimatš tulebki! Vollemeeste reis Mehhikosse: üks magas sisse, teine kardab lennata, kolmas sai sissesõidukeelu (1) Ott Tänak, M-Sport ja Grossi helikopter panid Mäe-Suhka küla kihama Eesti vehklemise medalijuubel Tartu Suur õlireostus kortermaja õuel toob üüratu arve Raatuse koolipere pakib viimaseid asju Peipsi järve ääres leiab aset verepulm (3) Muusikut ja poetessi sõidutab ratastel purjekaslava õuest õue Mart Reiniku kool saab üle linna staadioni Aastane Kvartal on oma koha leidnud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Muusikut ja poetessi sõidutab ratastel purjekaslava õuest õue

2 min lugemist
Kristiina Ehin ja Silver Sepp alustasid ühist tuuri kolmapäeval Viljandist Muksi tamme juurest. FOTO: Marko Saarm / Sakala

Tartus mõni aeg tagasi elama asunud muusik Silver Sepp on just nüüdsama valmis saanud oma teise sooloplaadi «Rohtumised». Tema abikaasa, samuti tartlase Kristiina Ehini luulekogu «Kohtumised» on ka üsna värske. Mis siis muud kui üheskoos esitlema! «Meie looming ripsab teineteist nagu ka tuuri nimi «Rohtumised ja kohtumised»,» ütles Silver Sepp.

Ühise tuuri esimene kontsert kolmapäeva õhtul läks Viljandis Muksi tamme all tänu taevale väga hästi. Vihma pilvedest kaela ei tilkunud ning vana puu ja roheline ümbrus tekitasid lumma, milles luuletused ja muusika tulid imeliselt esile. Ka lava mängis luuletaja ja helivõluriga kaasa.

Seppade töö Tõrvandis

Erakordse esinemisaluse on Silver Sepp koos isa Ilmari ja vend Meelisega (nemadki on Sepad, aga sealjuures sepad) putitanud just selleks tuuriks vanast helesinisest kastiautost. Sellel on ka puri. Tavatu lava valmis lõplikult Tõrvandis ööl vastu kolmapäeva kella kahe paiku.

Kui auto on sõitnud esinemispaika, kerkib kastis puri, ja lava ongi sama hästi kui valmis. Samas kastis on helisüsteemid ja muusikariistad.

Pille on kaasas Silver Sepa sõnul lugematu arv, täpsemalt kümneid. «Aga kui rääkida plaadi põhipillidest, siis on neid kaks: üks on võrguhargist naelapill ja teine on pirnipuust pakk, naelad sees,» lisas ta. «Kastis on ka Kristiina eritellimusel Itaalias tehtud karmoška, mis mängib nüüd esimesi kontserte.»

Meeleergutust unes

Mõnigi Viljandisse Muksi tamme juurde kontserdile läinud muusika- ja luulehuviline heitis murule selili. Ei ole teada, kas nende hulgas leidus keegi selline, kes helilummuses suigatas ja üürikese aja pärast ärkas virgena, nagu oleks vahepeal unest jõudu ammutanud. 

Plaadi «Rohtumised» laulude hulgas on «Oma powersliipi kannan kaasas», mis niisugusest loomulikust meeleergutusest kõnelebki. Silver Sepa seletuse kohaselt on väeuni ehk powersliip tema laulu pealkirja tulnud noorte kõnepruugist, talurahvas tarvitas selle kohta väljendit leiba luusse laskma.

Poetessi sõnul on «Rohtumised ja kohtumised» muusika ja kirjanduse ringreis, kohtumispaik kõigile, kes naudivad ebatavalistel ja iseleiutatud pillidel loodud laule, jutuvestmist ja luulelist sõnajõudu.

«Pärast kontserti lõkke ääres kakaod rüübates võib külaline koos esinejatega tõdeda, et selle suve lilled on end lõpuks õitsele võidelnud ja rohtunud rajad võivad viia müstiliste kohtumisteni,» lisas Kristiina Ehin.

Kolmapäevast kolmapäevani

  • Silver Sepp ja Kristiina Ehin alustasid kontserdireisi kolmapäeval Viljandis.
  • Täna kell 20 on esinemine Ehini pere koduaias Raplas (Viljandi 36).
  • Tartus on kontsert 18. juunil kell 20 lodjakojas (Ujula 98).
  • Tuuri seitsmes ja viimane kontsert on kolmapäeval, 21. juunil kell 20 Silver Sepa kodus ehk Lepa-Ansi talus Treimanis Pärnumaal.
  • Tuurile on kaasa võetud heliplaat «Rohtumised» ja luulekogu «Kohtumised» (mõlemad pildil).
FOTO: Marko Saarm / Sakala
Seotud lood
15.06.2017 17.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto