Tapmise juba paistnud lahendus jäigi püüdmatuks

Kiirabitöötajad on saabunud tänaval lamava Dmitri Ganini juurde. Kaks tundi hiljem suri mees Mustamäe haiglas sisemise verejooksu tõttu. FOTO: Kaader Kanal 2 videost

Keskkriminaalpolitsei juhtivaid jälitusametnikke Ago Leis on silmanähtavalt rahulolematu.

«Meil jäi selle pusle kokkupanemisest puudu üks väga väike tükk,» tunnistab ta pärast kümme aastat kestnud uurimist. Ta peab silmas pronksiöö skandaalseima kuritöö, Dmitri Ganini tapmise lahenduseta jäämist.

Tellijale Tellijale

Kõrvalt vaadates ei paistnud see kõige keerulisem uurimine, sest heinakuhjast nõela taga otsida ei tulnud. Ganini peksmisega seotud kahtlusaluste ring oli politseile teada ja uurijail tuli nende 14 inimese seast, kes Ganinit ööl vastu 27. aprilli 2007 ründasid, kandidaadid lihtsalt ükshaaval välistada.

Kõik algas, kui märatsejad üritasid kesköö paiku Tallinna kesklinnas Tatari tänaval asuvat Woodstocki pubi koos seal olnud eestlastega maha põletada. Eriüksus K puhastas Tatari tänava ja hetkel, kui äsja elusalt sissepõlemist kartnud inimesed pubi keldrist välja tulid, jalutasid sealt mööda Mustveelt pärit Venemaa kodanik Dmitri Ganin ja tema pealinlasest koolivend Oleg Rosenkov.

15.06.2017 17.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto