Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kaheksast miljonist võib väheks jääda

4 min lugemist
Läänemaa tervisetee ehk Haapsalu raudtee koridor. FOTO: EAS / Jane Möll

Valitsuse lubadus avada järgmisel aastal raudtee Riisiperest Turbasse võib osutuda õhulossiks, sest kui lõik rajada vastavalt kõikidele kehtivatele ohutusnõuetele, läheks see maksma kaugelt rohkem kui seni kõneldud kaheksa miljonit eurot.

Tellijale

Kehtiv raudtee tehnokasutuseeskiri paneb Turba ja Haapsalu projekti valiku ette: sulgeda kohalike seas populaarsed teed või ehitada alevikesse kallid viaduktid. Kuna kumbki variant hästi ei sobi, tuleb ilmselt teha järelandmisi hoopis ohutuskaalutlustel kehtestatud nõuetes.

«Kui näpuga järge ajada, siis tuleks Riisipere-Nissi vaheline teelõik kinni panna,» tõi näite Haapsalu raudtee taastamisest huvituva ASi Lääne Raudtee juhatuse liige Rein Riisalu. Nissi teest pisut rohkem kui kilomeetri kaugusel asub juba Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla maantee ülesõit. Kehtivate eeskirjade järgi uut samatasandilist ülesõitu Nissi teele seega rajada ei tohi.

17.06.2017 20.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto