Sisukord
Maailm
Postimees
22.06.2017
Eesti Miks on tantsuõpetajal autos ader Mälumäng Kuidas «Postimees» tagasi tuli ja Tartust ära läks Kiiver pähe, rähn tuleb! (1) Puhas kui prillikivi (1) Rõõmu jälg paberil (1) Vildaka hanke tõttu sai Elektrilevist kana, kes muneb kuldmune (3) Jüri Luik: kui langeb poliitiline otsus, siis sõjaväelased tegutsevad (27) Majandus Puhas kui prillikivi (1) Välismaa Taas rünnaku üle elanud Brüssel võõrustab terroriarutelu Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE: Kuidas slovakid oma ajaloo ümber pöörasid Venemaa meelitab Hiinat neile esimest kiirraudteed ehitama Vabaduse sümbol (4) Raudteejaama ründaja oli politseile tuttav Arvamus Need vanad armastuskirjad Postimees 1930. aastal: kuidas kindlustada laulupidu? Kiiver pähe, rähn tuleb! (1) Vabaduse sümbol (4) Puhas kui prillikivi (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: 25 aastat tagasi sai Eesti põhiseaduse Sirje Niitra: jaaniöö ootel Ago Pajur: nii lahutas Eesti end Venemaast (2) Juhtkiri: kinnitame enesekindlust (5) Kultuur Vastutust võttev võllahuumor Kultuuri lühiuudiseid Need vanad armastuskirjad Hea laps, kellest on saanud Lauluema Leelo ja palju muudki Sport Jokker – rallikrossi kingitus autospordile Videokordused on tulnud jalgpalli, et jääda Mart Soidro: muinaslugu Eesti spordist F1-sarja pomod läksid aseritega tülli Hispaania maksusaaga lõppu ei paista Arter Sadamarestoran: basiilikujäätisest leekides grillini Elu tippklassi tsirkuse kulisside taga Folklorist Mare Kõiva: ega uskumused pea olema loogilised! (1) Horoskoop Saage tuttavaks: laulu- ja tantsupeo noored talendid Eesti vennad tulid Jukolal hõbedale Jaanipäevatajad – kes neist oled sina? Video! Koorime end paljaks: kuidas end rannas hästi tunda? Mehed Köögis grillivad Kaja Kallas: kogukond on üksinduse vastand (1) Hyundai uudismudel kannab huvitavat nime. Mida me sellest juba teame? Tartu Tartu kellamängu eest hoolitseb Eesti ainus koolitatud kariljonist Margus Kohava: lõplik otsus puidutehase osas selgub hilissügiseks (9) Näituse tänava õlireostuse koristamise arve maksab kinni linn Gümnaasiumi põhikooliks kujundanud koolidirektor paneb ameti maha Uus trepp tähistab laulupidude sünnikiriku taastamise algust Noored treenivad end sageli üle ja vajavad hädasti spordiarsti nõu (1) Juula küla suurpere tõstab kohvikuga maaelu au sisse Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

KOHALIK VAADE: Kuidas slovakid oma ajaloo ümber pöörasid

3 min lugemist
President Kovac aastal 1998. Pärast oma surma on ta uuesti päevakorras. FOTO: Reuters/ScanPix

Slovakkia vabanes ühest oma suurimast maineplekist ehk endise peaministri Vladimir Meciari armuandmistest. Muutuseks oli vaja kolme elementi: üks surnud president, üks hea film ning üüratu avalik surve.

Tellijale

«Riike kannavad edasi ideed, millest nad on sündinud,» on öelnud Tomáš Garrigue Masaryk, kellest sai 1918. aastal esimene Tšehhoslovakkia president. Tänapäeval tsiteeritakse neid sõnu tihti, kui on vaja seletada kõrget korruptsioonitaset või otsida seletusi riigi loiule kodanikuühiskonnale. Milline on too Slovakkia minevikust pärit märkimisväärne läbikukkumine, mis tänini negatiivset mõju avaldab?

Tavaliselt jäävad vastusevariandid kahe seisukoha vahele: viidatakse kommunismiaja totalitaarse võimu pärandile või väidetakse, et 1989. aasta sametrevolutsioon oli liiga leebe. Kuid peale selle on iseseisva Slovakkia algusest pärit üks väga selge võimu ärakasutamise ja ebaõigluse juhtum. Asi puudutab Slovakkia esimest peaministrit Vladimir Meciari, kes andis amnestia oma salateenistuse juhile ja inimestele, kes olid seotud tolleaegse presidendi Michal Kovaci poja röövimisega.

21.06.2017 26.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto