Sisukord
Arter
Postimees
15.07.2017
Eesti Peko närviline, aga jummala õnnelik päev Siberis (1) Selgus Admiraliteedi basseini silla ideekonkursi võitja (3) Välismaa Mosulist naasnud Eesti rindeoperaator: kõikjal rusud, laibad ja kohutav hais (8) Kriitikat tõrjuv Türgi tähistab võitu riigipöörajate üle Iraagi rahu võti on sunniitide ja šiiitide suhted Saksamaa teenib Kreeka aitamiselt miljoneid (8) Soros versus Orbán (6) Arvamus Ene Pajula veste: mammi eelistaks eestimaist Ülbusel oli alust (2) Edasi 1989. aastal: laupäevaküsimus: kuidas on sisse astuda? Nutisead rukkis Pardon my Estonglish (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: tuumadesarmeerijad Tallinnas Juhan Mellik: Hiina versus internet (1) Juhtkiri: kirvega maksusüsteemi kallal (9) Sport Tokyo suveolümpia edestab eelmisi spordipidusid Mis ometi toimub Eesti korvpallis? (5) Joosep Susi: kas videokordused on saatanast? Videomäng toob taskusse kuuekordse keskmise palga (3) Ragbikoondis sihib uut taset Tallinn Selgus Admiraliteedi basseini silla ideekonkursi võitja (3) Tarbija Suur hinnavõrdlus: juuli ostukorvi hinda tõstab kallinenud alkohol (4) Arter Meisterdamine virgutab loovust. Vaata, kuidas teha ise üks armas rõdulaud! Riigiametnikust ettevõtjaks: eales pole hilja elus pööret teha (1) Lastemood: mini-mina on suurim trend Hea asukoht ja mõistlik hinnatase uues rannarestoranis Hingesugulased 70. abieluaasta künnisel: teineteiseta ei saa (1) Golf aitab iseennast mõista Tee värske kartuli kaaslaseks heeringakaaviari Tiina Park: Armastuse keetmine (1) Piret Krumm: nali pole naise sünnipagasis Hõissa rikkuripulmad! Horoskoop Kuhu minna? Kastiratas Babboe viib lapsed lasteaeda ja kooli (3) Eesti käsitööratas Viks = topeltraam + topeltdisain (2) Vibulaskja naeratus. Kuidas sõidab Mazda MX-5? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riigiametnikust ettevõtjaks: eales pole hilja elus pööret teha

5 min lugemist
  • Tagatipuks on elu talle õpetanud, mis on siin ilmas tegelikult kõige tähtsam.
  • Elumuutusest ei tuleks midagi välja, kui poleks perekonna tuge.
Varem pikki aastaid ministeeriumis kontoritööd teinud Reelika Kask peab sellest kevadest Itaalia toidu poodi. «Tahtsin teha midagi, millel on selgem väärtus,» põhjendab ta. FOTO: Eero Vabamägi

Rohkem kui poolteist kümnendit töötas Reelika Kask ministeeriumis. Siis, pärast teise lapse sündi, kolmekümnendate eluaastate lõpus leidis, et aitab küll – teeks midagi uut, täiesti teistsugust. Ja tegigi.

Tellijale Tellijale

Lapse sünd, öeldakse, muudab elu. Reelika Kase (40) elu oli püsinud muutumatuna, vähemalt töö mõttes, juba poolteist kümnendit. Peaaegu sama palju aastaid, nagu ta vanemal tütrel vanust, oli ta astunud iga tööpäeva hommikul Tallinna kesklinnas sisse kultuuriminiseeriumi, et tegelda sellega, millega referendid ikka tegelevad: alates taotluste menetlemisest ja dokumentide haldamisest kuni lepingute koostamiseni. Kui ta lapsepuhkusele läks, polnud esimese korruse kolleegide seas kedagi, kes olnuks seal temast kauem töötanud.

Ega kontoritööl iseenesest viga olnud. Aga pisipoeg Joosepiga koju jäädes oli viimaks aega – nagu Reelika Kask ütleb – ratta pealt maha astuda ja sügavamalt endasse vaadata: mis tegelikult meeldib ja õnnelikuks teeb. Et siis, kui laps lasteaeda läheb, otsustada, kas astuda käidud rajale tagasi või suunduda kusagile mujale.

14.07.2017 17.07.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto