Sisukord
Kultuur
Tänane leht
20.06.2017
Eesti Kohus võtab Sumeratelt kodu (19) «Kas minister on peast rase?» (18) Aastaid Eestis elanud kurd kardab vargsi riigist väljasaatmist (2) Miljoniline järjekord 25 aastat tagasi (3) Kahtlusalused ei tea saatuslikust noalöögist midagi (3) Venelased oskavad hästi laulda – ja mõned isegi tantsida Eesti oli sisuliselt eurotsoonis juba krooniajal (11) Majandus Miljoniline järjekord 25 aastat tagasi (3) Eesti oli sisuliselt eurotsoonis juba krooniajal (11) India IT-hiid jäi Tallinnas hätta (6) Riigikogu ratifitseeris Rail Balticu kokkuleppe Välismaa Välismaa lühiuudised 20.06.2017 Londoni ründajat ajendas tõenäoliselt usuviha Macron võitis järjekordse meistritiitli (1) Portugal lõõmas keset leina Le Pen ja Mélenchon pääsesid esimest korda parlamenti Arvamus Indrek Tarand: kui suur on nn kõva Brexiti hind? (11) Edasi 1989. aastal: selliseid tuleb häbistada! Juhtkiri: pagulaste päev Eksperdid: tõhus tagasisaatmise süsteem on rändepoliitika alustala (5) Margus Parts: nostalgia tagasilöök Kultuur Arvo Pärt: igal sõnal on mõju Kultuuri lühid Sport Eesti jalgpalliklubid said vastased Maltalt, Sloveeniast, Iirimaalt ja Fääri saartelt Võiduka võrkpallikoondise kirjeldamatult vägevad hetked (2) Eesti sport 2017: oivaliste triumfide kaskaad Eesti hokimees toob NHLi staarid Tallinnasse hokipoisse õpetama Tartu Tänavused kuldmedali saajad Tartus ja Tartumaal (1) Kalurikülas kasvab looduslähedane kunst Raadile rehvimäed kuhjanud ettevõte seisab pankroti lävel. Mis saab edasi? Müüjad ei kiirusta uuenevas turuhoones jätkama, kui kõik hinnad pole selged (1) Kaks vaidlust saadavad Maarjamõisa välja tuleviku kava (1) Maaülikool vähendas kohtade arvu, Tartu ülikoolis uued õppekavad Briti märulipolitseinik kogus rängal mudajooksul Tartu kooli heaks raha Meeste vaimse tervise teema tuleb luku tagant valla päästa Arena hall käiks linnale üle jõu (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kultuuri lühid

2 min lugemist
Tommy Cash FOTO: Kuvatõmmis

2 kirjastajat osales riigikantselei hankel, millega otsiti Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamiseks mõeldud 44 raamatust koosnevale raamatusarjale väljaandjat.

Selgus, kes läheb Veneetsia arhitektuuribiennaalile

2018. aasta Veneetsia arhitektuuribiennaalil esindab Eestit rahvusvahelise noorte kuraatorite meeskonna intrigeeriva nimega konkursitöö «Nõrk monument» (Weak Monument), mille  taga seisavad EKAs ja Hollandi Delfti Tehnikaülikoolis õppinud Laura Linsi (praktiseerib Londonis arhitektina) ja Roland Reemaa (arhitekt, praegu külalisõppejõud Delfti Tehnikaülikoolis) ning Londonis praktiseeriv, peale Delfti ka Prahas õppinud arhitekt Tadeas Riha. Eesti Arhitektuurikeskuse korraldatud rahvusvahelisele kaheetapilisele kuraatorivõistlusele esitati 13 tööd, mille seast valiti eelmisel nädalal avalikku finaalvooru viis. 

2018. aasta Veneetsia arhitektuuribiennaal toimub 25. maist 26. novembrini, mille põhinäitust kureerivad Dublinis tegutseva Grafton Architectsi büroo asutajad Yvonne Farrell ja Shelley McNamara.

Onu Bella kirjutas raamatu oma haigusest

Onu Bella esitleb teisipäeval raamatut «Tappa prostatavähk», kus legendaarne muusik ja kirjanik räägib võitlusest vähiga. Kaheosaline autobiograafiline pulpfiction on halastamatult aus käsitlus sellest, mida hakkab läbi elama seni täiesti terve mees, kes regulaarselt arsti juures käimisest hoolimata saab eesnäärmevähi diagnoosi. Ilukirjanduse ja fantaasiaelementide kõrval jookseb romaanis armastatud meelelahutustegelase enda lugu, mis on pehmelt öeldes võigas. Raamat räägib ausalt, mis ja kuidas hakkab mehe elu sellises olukorras olema. Oma keemikuharidusest lähtuvalt on autor äärmiselt süvitsi käsitlenud ka raviprotseduuride ja ravimite toimet ning spetsiifikat.

Raamatu kujundas Jan Garšnek ja selle on kirjastanud kirjastus Ema & Isa, mille taga on Juku-Kalle Raid. Toimetanud on Lauri Vanamölder.

Oluline briti leht nimetab Tommy Cashi lavasensatsiooniks

Räppar Tommy Cash möllab sel suvel mööda Euroopat ringi nii, nagu seni pole ühtki eesti popmuusikut seda tegemas nähtud. Kas me saame uue Arvo Pärdi?

Hiljuti esines Cash Barcelonas elektroonilise muusika festivalil Sonar ja tõmbas seal kuulajaid-vaatajaid nagu tolmuimejaga. Järgmisena astub ta üles kuulsal Glastonbury festivalil Suurbritannias.

Sellest ja muudest asjadest võttis Cashiga rääkida The Guardian ja avaldas artikli pealkirjaga «On see tõsi? Tutvume Tommy Cashiga, sürrealistliku postsoveti räppsensatsiooniga». Artikkel osutab, et Cash lindistab Londonis albumit, mida leitakse olevat stilistiliselt keeruline määratleda, kuna autor on liikunud trapist bassini ja sealt edasi hi-nrg eurotrance’i-mõjuliseks. Kirjeldatakse Cashi videoid, imagot ja toimepõhimõtet.

Cash ise ütleb, et šokielementide tõttu võrreldakse teda tihti küll LAVi räppari Die Antwoordiga, aga ta ise hindab palju olulisemaks huvi mehhiko filmimehe Alejandro Jodorowski vastu. Guardian kostab veel, et tegelikkuses on Cashil palju enam ühist artistidega nagu Lil Peep või Yung Lean, «kellel on eriline tunnetus, kuidas kunst töötab meie hüperühendatud digitaalses maailmas».

Lõpetuseks räägib räppar, et võrdlusmomendid mainitutega langevad ära, kui tutvutakse tema uute materjalidega. «Nagu ütles Marina Abramovic: heal kunstnikul on üks hea idee, geeniusel kaks.»

Seotud lood
    19.06.2017 21.06.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto