Sisukord
Laulupidu
Tänane leht
20.06.2017
Eesti Kohus võtab Sumeratelt kodu (19) «Kas minister on peast rase?» (18) Aastaid Eestis elanud kurd kardab vargsi riigist väljasaatmist (2) Miljoniline järjekord 25 aastat tagasi (3) Kahtlusalused ei tea saatuslikust noalöögist midagi (3) Venelased oskavad hästi laulda – ja mõned isegi tantsida Eesti oli sisuliselt eurotsoonis juba krooniajal (11) Majandus Miljoniline järjekord 25 aastat tagasi (3) Eesti oli sisuliselt eurotsoonis juba krooniajal (11) India IT-hiid jäi Tallinnas hätta (6) Riigikogu ratifitseeris Rail Balticu kokkuleppe Välismaa Välismaa lühiuudised 20.06.2017 Londoni ründajat ajendas tõenäoliselt usuviha Macron võitis järjekordse meistritiitli (1) Portugal lõõmas keset leina Le Pen ja Mélenchon pääsesid esimest korda parlamenti Arvamus Indrek Tarand: kui suur on nn kõva Brexiti hind? (11) Edasi 1989. aastal: selliseid tuleb häbistada! Juhtkiri: pagulaste päev Eksperdid: tõhus tagasisaatmise süsteem on rändepoliitika alustala (5) Margus Parts: nostalgia tagasilöök Kultuur Arvo Pärt: igal sõnal on mõju Kultuuri lühid Sport Eesti jalgpalliklubid said vastased Maltalt, Sloveeniast, Iirimaalt ja Fääri saartelt Võiduka võrkpallikoondise kirjeldamatult vägevad hetked (2) Eesti sport 2017: oivaliste triumfide kaskaad Eesti hokimees toob NHLi staarid Tallinnasse hokipoisse õpetama Tartu Tänavused kuldmedali saajad Tartus ja Tartumaal (1) Kalurikülas kasvab looduslähedane kunst Raadile rehvimäed kuhjanud ettevõte seisab pankroti lävel. Mis saab edasi? Müüjad ei kiirusta uuenevas turuhoones jätkama, kui kõik hinnad pole selged (1) Kaks vaidlust saadavad Maarjamõisa välja tuleviku kava (1) Maaülikool vähendas kohtade arvu, Tartu ülikoolis uued õppekavad Briti märulipolitseinik kogus rängal mudajooksul Tartu kooli heaks raha Meeste vaimse tervise teema tuleb luku tagant valla päästa Arena hall käiks linnale üle jõu (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Venelased oskavad hästi laulda – ja mõned isegi tantsida

5 min lugemist
Sillamäe neiud Uljana Safiullina ja Katja Tšernõšova sõidavad laulupeole juba mitmendat korda. «Venelased ja eestlased on laulukaare all ühtsed, me laulame kõik koos ühtesid ja samu laule,» ütlevad tüdrukud. FOTO: Ilja Smirnov

Levinud on arvamus, nagu harrastaks Ida-Virumaal rahvatantsu peamiselt eestlased, koorilauluga tegeleks aga eelkõige venekeelsed eestimaalased. Selle väitega pole aga nõus kaugeltki mitte kõik.

Tellijale Tellijale

Arvamust rahvuste erineva suhtumise kohta tantsimisse ja laulmisse peab äärmiselt pealiskaudseks ja ebatõeseks Helju Veedam, rahvakultuuri põhjalik tundja Kiviõlist, kellega läheneva noorte laulu- ja tantsupeo eel vestles venekeelne Postimees. «See sõltub ainuüksi juhendajast ja kui tema on venekeelne ning töötab vene koolis, siis on ka lapsed, keda ta juhendab, samast keskkonnast,» ütleb ta igati õigustatult.

Veedam kinnitab, et suuremalt jaolt venekeelses Narvas on tõepoolest väga tugev koorikool, aga linnas on siiski olemas ka igati heal tasemel tantsurühmad. Põlevkivikeemialinnas, kus ta ise elab, võib naise sõnul julgelt rääkida kakskeelsetest kollektiividest: koos õpivad ning tegelevad laulmise ja tantsimisega nii eesti kui ka vene lapsed.

19.06.2017 21.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto