Kohus võtab Sumeratelt kodu

Klaveriõpetajana töötav Kersti Sumera näitab 2000. aastal infarkti tagajärjel surnud abikaasa Lepo töötuba, kus helilooja lahkumisest palju muutunud pole. FOTO: Erik Prozes

Helilooja Lepo Sumerat enne ootamatut surma piinanud hirm oma kodust ilma jääda hakkab nüüd, 17 aastat hiljem reaalsuseks saama – ringkonnakohus otsustas, et Sumerate perekonnal pole õigust Tallinna südalinna korterile, kus nad on elanud üle 30 aasta.

Tellijale Tellijale

Ringkonnakohus otsustas möödunud nädalal, et Tallinna linn eksis 2003. aastal, kui otsustas erastada Gonsiori tänava ligi 140 ruutmeetri suuruse korteri Sumerate perele ning jättis korteri tagastamata või kompenseerimata korteri õigusjärgse omaniku järeletulijale.

See järeltulija on Briti kodanik Edgar Kurgo, kelle emalt praegu Sumerate kasutuses olev korter natsionaliseeriti. Nimelt oli Inglismaal elava Edgari ema Johanna Kurgo lahkunud Eestist ja Gonsioni tänava korterist NSV Liidu ja Saksamaa vahel 1941. aastal sõlmitud kokkuleppe alusel. Korteri oli nõukogude okupatsioonivõim jõudnud juba natsionaliseerida.

19.06.2017 21.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto