T, 9.08.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kahtlusalused ei tea saatuslikust noalöögist midagi

Oliver Kund
, reporter
Kahtlusalused ei tea saatuslikust noalöögist midagi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Kiirabitöötajad on tõstnud Tatari tänaval kokku kukkunud Ganini kanderaamile, et sõidutada ta Mustamäe haiglasse, kus ta sureb. Pilt on tehtud saatuslikul ööl naabermajast.
Kiirabitöötajad on tõstnud Tatari tänaval kokku kukkunud Ganini kanderaamile, et sõidutada ta Mustamäe haiglasse, kus ta sureb. Pilt on tehtud saatuslikul ööl naabermajast. Foto: Kohtutoimik

Neli sõelale jäänud Dmitri Ganini tapmise kahtlusalust vandusid ülekuulamisprotokollides, et kuigi Woodstocki baari kaitsmisel jagati tõepoolest välja kööginuge, ei pussitanud noormeest neist keegi.

Kohtutoimiku materjalidest ilmneb, et 2007. aasta 26. aprilli õhtu saatuslikud sündmused algasid Mustveest pärit Vene kodaniku Dmitri Ganini jaoks kell 23.30. Just siis kohtus ta Tallinna südalinnas Söögiplatsi juures pealinlasest koolivenna Oleg Rosenkovi ning tema sõbraga.

Linnas käis parasjagu rüüstamine. Kõrgendatud meeleolus kolmik käis järgemööda Kosmose kino juures ja Vabaduse platsil. Ganin salvestas toimuvat telefoniga. Ühel hetkel pöörasid Rosenkov ja Ganin suitsu ja klaasikilde täis Tatari tänavale. Paika, kus Woodstocki baari kaitsnud seltskond oli mitu rünnakut vastu võtnud ja üsna ärritunud meeleolus. Osa rahvast oli varjunud keldrisse, köögist haarati enesekaitseks nuge ja muid vahendeid.

Tagasi üles