Sisukord
Arvamus
Postimees
21.06.2017
Eesti IRL loodab toetajad tagasi võita (2) Polkasammul «Ojakese» äärde Vanaisa märk läheb lapselapsega tantsupeole Tammsaare park muutub läbijooksuaiast ajaveetmiskohaks (1) Savisaare ja Sõõrumaa nimekirjad õõnestavad Keskerakonda (13) Urmas Sõõrumaa – uus Vana Toomas (6) Majandus Macron unistab idufirmadest Maksuameti uus juht: jõuvõtteid pole vaja (4) Urmas Sõõrumaa – uus Vana Toomas (6) Välismaa Trump kritiseeris Põhja-Korea režiimi (2) USA ei ole pärast Lahesõda kunagi Iraaki jätnud Bagdadis teeniva Eesti koloneli sõnul lääs enam riigiehitust tegema ei hakka Põhja-Koread süüdistatakse USA tudengi tapmises (1) Arvamus Martin Kutti: kaitsevägi pole joomaurgas (3) Juhtkiri: kaardipaki segamine Tallinna valimiste eel Postimees 1936. aastal: bridzhikuninga kuulsuse ja rikkuse salavõti Marleen Allemann: parempoolsetes pettunud noored vaatavad vasakule, aga mitte Eestis (28) Läti literaat: kas vene lapsed õpivad piisavalt läti keelt? Mart Raudsaar: kas Eesti aitab Euroopa tagasi sõnavabaduse rajale? (4) Kultuur Lihtsate vahenditega mõjuv ja ilus teater Tõsised kõnelused aatriumis Sport Peatreener Pijpers: FC Flora 15 järjestikuse võidu alus on head mängijad Metalli täis Kangert: purustasin liiklusmärgi ja jätsin asfaldile kriimu Gheorghe Cretu: austuse teenimisest ja Eestiga jäämisest Mayweather vs McGregor – kas suurim rööv ja pettumus profispordi ajaloos? Tallinn Tammsaare park muutub läbijooksuaiast ajaveetmiskohaks (1) Tartu Kiire internet liigub tasapisi metsatalude poole (1) ERMis avatakse kõigi aegade suurim rahvarõivanäitus Tartu linnapea valimiseelne diskoridebüüt jätab konkurendid rahulikuks Bussifirma kaalub, kas Tartu hankel kohtuvaidlust jätkata Tartumaa jaanidel näeb tanke, rammumehi ja rannapiigasid (1) Teadlane: linnupeletite mõju tuleb veel uurida Koidula kaugvaates Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1936. aastal: bridzhikuninga kuulsuse ja rikkuse salavõti

1 min lugemist
Ely Culbertson FOTO: TopFoto.co.uk

Ely Culbertson on bridzhimängijate ebajumal. Mitte meil üksi, vaid kogu maailmas. Kümme miljonit ameeriklast harrastab tema kontrakt-bridzhi. Viieteistkümne aastaga on see fantastiline mees võlunud välja pakist mängukaartidest hulk dollarimiljoneid.

Tema aastast sissetulekut hinnatakse 500 000 dollarile, s.o. umbes kahele miljonile kroonile, mille ta kokku kraabib sama ükskõiksusega nagu Monte Carlo krupjee. Nüüd on mõne ameerika ajakirja artikli põhjal võimalik heita pilku selle edu telgitagustesse, milline peaks jahutama ka meie bridzhihaigeid.

Selle suurmeistri võidukäigus on kahtlane ainult üks asjaolu: Culbertsoni kuulsus on rajatud eeldusele, nagu oleks Ely maailma parim bridzhimängija. Sellist tagajärge pole ta aga kunagi saavutanud. Isegi Ameerika Ühendriikides ei kuulu ta esimese kümne hulka. Miks lähevad tema bridzhiraamatud kakskümmend korda paremini kui ükski teine teos bridzhi üle? See tuleb kõik ennenägemata reklaamioskusest, mis koguni Ameerikas ebatavaline. /…/

Oma meetodite kohta kirjutab ta kusagil: «Olen loonud suurima kuulutamise ja kirjastamise käitise maailmas. Olen müünud bridzhi, rakendades selleks sugu- ja hirmu instinkti. Algul pöördusin naiste poole, koputades nende alaväärtuse tundele. Bridzh andis neile võimaluse vaimselt jõuda oma abikaasadega ühele tasemele. Siis töötasin abikaasa hirmu instinktil. Meie tegime otse naeruväärseks isikuid, kes ei osanud mängida bridzhi, nagu oleksid nad vanamoelised ja rumalad. Lõpeks piitsutasime üles ka nende mõlema mängukire.»

21.06.1936

Seotud lood
    20.06.2017 22.06.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto