Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
21.06.2017
Eesti IRL loodab toetajad tagasi võita (2) Polkasammul «Ojakese» äärde Vanaisa märk läheb lapselapsega tantsupeole Tammsaare park muutub läbijooksuaiast ajaveetmiskohaks (1) Savisaare ja Sõõrumaa nimekirjad õõnestavad Keskerakonda (13) Urmas Sõõrumaa – uus Vana Toomas (6) Majandus Macron unistab idufirmadest Maksuameti uus juht: jõuvõtteid pole vaja (4) Urmas Sõõrumaa – uus Vana Toomas (6) Välismaa Trump kritiseeris Põhja-Korea režiimi (2) USA ei ole pärast Lahesõda kunagi Iraaki jätnud Bagdadis teeniva Eesti koloneli sõnul lääs enam riigiehitust tegema ei hakka Põhja-Koread süüdistatakse USA tudengi tapmises (1) Arvamus Martin Kutti: kaitsevägi pole joomaurgas (3) Juhtkiri: kaardipaki segamine Tallinna valimiste eel Postimees 1936. aastal: bridzhikuninga kuulsuse ja rikkuse salavõti Marleen Allemann: parempoolsetes pettunud noored vaatavad vasakule, aga mitte Eestis (28) Läti literaat: kas vene lapsed õpivad piisavalt läti keelt? Mart Raudsaar: kas Eesti aitab Euroopa tagasi sõnavabaduse rajale? (4) Kultuur Lihtsate vahenditega mõjuv ja ilus teater Tõsised kõnelused aatriumis Sport Peatreener Pijpers: FC Flora 15 järjestikuse võidu alus on head mängijad Metalli täis Kangert: purustasin liiklusmärgi ja jätsin asfaldile kriimu Gheorghe Cretu: austuse teenimisest ja Eestiga jäämisest Mayweather vs McGregor – kas suurim rööv ja pettumus profispordi ajaloos? Tallinn Tammsaare park muutub läbijooksuaiast ajaveetmiskohaks (1) Tartu Kiire internet liigub tasapisi metsatalude poole (1) ERMis avatakse kõigi aegade suurim rahvarõivanäitus Tartu linnapea valimiseelne diskoridebüüt jätab konkurendid rahulikuks Bussifirma kaalub, kas Tartu hankel kohtuvaidlust jätkata Tartumaa jaanidel näeb tanke, rammumehi ja rannapiigasid (1) Teadlane: linnupeletite mõju tuleb veel uurida Koidula kaugvaates Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu linnapea valimiseelne diskoridebüüt jätab konkurendid rahulikuks

2 min lugemist
Seda pole veel nähtud. Urmas Klaas pole linnapeana seni rahva ette plaate keerutama tikkunud. Küll aga on ta lubanud DJ-na kaasa lüüa järgmisel nädalal turuhoones peetaval peol. FOTO: Mihkel Maripuu

Järgmisel nädalal tähistatakse suurejooneliselt Tartu linna päeva. Ilmselt kõige erilisem kontserdi- ja peopaik on peagi remonti minev turuhoone, kus 29. juuni keskpäeval astuvad üles Vanemuise ooperisolistid, 30. juuni õhtul peetakse aga samas Tartu päeva jätkupidu. 

Ilmselt on aga nii mõnegi linlase kulmud pannud kerkima jätkupeo plakat, kus antakse teada, et DJ-puldis valib tantsumuusikat Tartu linnapea Urmas Klaas. 

Et sügisel toimuvad kohalike omavalitsuste valimised, võib see tekitada küsimuse, ehk tahab linnapea üritust propagandistlikel eesmärkidel ära kasutada.

Linn kinni ei maksa

Järelpeo üks korraldajatest Ragnar Kekkonen kinnitas, et kui linnapea plaate keerutama kutsuti, siis valimiste peale küll ei mõeldud. «Et tegemist on linna päeva järelpeoga, siis tundus loogiline, et teeme linnapeale sellise ettepaneku,» ütles Kekkonen.

Ühtlasi rõhutas Kekkonen, et linnalt järelpeo korraldamiseks raha ei saada, umbes 5000 euro suurune eelarve tuleb kokku sponsoritelt ja piletimüügist. 

Lisaks Klaasile pakuvad sel õhtul muusikaelamusi Brigita Murutar ja Paul Neitsov, Piret Krumm ja tema ansambel Vibra ning folkrokkbänd Svjata Vatra.

Urmas Klaas nentis teemat kommenteerides, et nii võib lõpuks igale tema esinemisele või tegemisele valimiste märgi külge panna. 

Me ei saa ju linnapead valimiste ajaks keldrisse peita, ütles Tõnis Lukas

«Samamoodi võiks küsida, miks ma koolilõpetajaid medalitega autasustan või miks Tartu päeval linlastega kohtun. Mis ma siis teen? Valimiste pärast ei saa ju elu seisma jääda,» ütles Urmas Klaas. 

Ühtlasi kinnitas ta, et kui näiteks abilinnapead Artjom Suvorov (Keskerakond) või Jarno Laur (SDE) sooviks teda peol assisteerida, oleks ta sellega heal meelel nõus.

Linnapead ei kiirustanud hukka mõistma ka küsitletud linnavolikogu liikmed. Keskerakondlane Olev Raju tõdes, et valimiste aastal on oluline pildil olla – opositsioon saab seda teha rusikatega vehkides, koalitsioon aga tegutsedes – ja mistahes tegevus jääb ju ka pildile.

Pole probleemi

«Linnapea kohtub Tartu päeval kuldpulmapaaridega, kaudselt võiks sedagi pidada valimispropagandaks. Ja linna päeva avab ju ka tema – aga kui ei avaks, siis oleks jälle pahandus, et miks ei ava,» arutles Raju.

Tõnis Lukas (Isamaaline Tartu Kodanik) ütles, et seni kuni üritust ei kasutata haleda propaganda tegemiseks, on kõik hästi. «Mul pole selle vastu midagi, kui inimesed linnapead näevad. Me ei saa ju teda valimiste ajaks keldrisse peita,» ütles Lukas.

Tõnu Ints (SDE) möönis, et valimiste eel tehakse ikka igasuguseid asju ning samas pole Urmas Klaas ju peo ainus esineja. «Kindlasti astub Klaasi kõrval üles ka linnakodanik Jaan Muna, ju nad kõrvuti tegutsevad,» naeris Ints.

Trad.Attackist Artur Rinneni

Urmas Klaas märkis Tartu Postimehe järelepärimise peale, et esialgu pole ta veel jõudnud 30. juunil esitamisele tulevat playlist’i kokku panna. Kuid kuna turuhoone tähistab järgmisel aastal 80. sünnipäeva, kavatseb ta mängida lugusid, mis iseloomustavad ajastuid, läbi mille on see ehitis linlasi teenindanud. 

«Midagi kõlab kindlasti Valgre, Rinne ja Tennosaare repertuaarist, kuid ka Curly Stringsilt ja Trad.Attackilt!,» avaldas Klaas. Palade valikul lubab ta lähtuda sellest, et esitajad või lood oleks mingil viisil Tartuga seotud.

Turuhoones lõpetatakse sel nädalal kauplemine ja suur müügisaal tehakse inventarist tühjaks. Maja ootab ees põhjalik remont. Esialgsete plaanide kohaselt pääsevad kauplejad oma ajaloolisesse paika tagasi septembri lõpus. TPM

Seotud lood
20.06.2017 22.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto