Sisukord
Majandus
Postimees
22.06.2017
Eesti Miks on tantsuõpetajal autos ader Mälumäng Kuidas «Postimees» tagasi tuli ja Tartust ära läks Kiiver pähe, rähn tuleb! (1) Puhas kui prillikivi (1) Rõõmu jälg paberil (1) Vildaka hanke tõttu sai Elektrilevist kana, kes muneb kuldmune (3) Jüri Luik: kui langeb poliitiline otsus, siis sõjaväelased tegutsevad (27) Majandus Puhas kui prillikivi (1) Välismaa Taas rünnaku üle elanud Brüssel võõrustab terroriarutelu Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE: Kuidas slovakid oma ajaloo ümber pöörasid Venemaa meelitab Hiinat neile esimest kiirraudteed ehitama Vabaduse sümbol (4) Raudteejaama ründaja oli politseile tuttav Arvamus Need vanad armastuskirjad Postimees 1930. aastal: kuidas kindlustada laulupidu? Kiiver pähe, rähn tuleb! (1) Vabaduse sümbol (4) Puhas kui prillikivi (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: 25 aastat tagasi sai Eesti põhiseaduse Sirje Niitra: jaaniöö ootel Ago Pajur: nii lahutas Eesti end Venemaast (2) Juhtkiri: kinnitame enesekindlust (5) Kultuur Vastutust võttev võllahuumor Kultuuri lühiuudiseid Need vanad armastuskirjad Hea laps, kellest on saanud Lauluema Leelo ja palju muudki Sport Jokker – rallikrossi kingitus autospordile Videokordused on tulnud jalgpalli, et jääda Mart Soidro: muinaslugu Eesti spordist F1-sarja pomod läksid aseritega tülli Hispaania maksusaaga lõppu ei paista Arter Sadamarestoran: basiilikujäätisest leekides grillini Elu tippklassi tsirkuse kulisside taga Folklorist Mare Kõiva: ega uskumused pea olema loogilised! (1) Horoskoop Saage tuttavaks: laulu- ja tantsupeo noored talendid Eesti vennad tulid Jukolal hõbedale Jaanipäevatajad – kes neist oled sina? Video! Koorime end paljaks: kuidas end rannas hästi tunda? Mehed Köögis grillivad Kaja Kallas: kogukond on üksinduse vastand (1) Hyundai uudismudel kannab huvitavat nime. Mida me sellest juba teame? Tartu Tartu kellamängu eest hoolitseb Eesti ainus koolitatud kariljonist Margus Kohava: lõplik otsus puidutehase osas selgub hilissügiseks (9) Näituse tänava õlireostuse koristamise arve maksab kinni linn Gümnaasiumi põhikooliks kujundanud koolidirektor paneb ameti maha Uus trepp tähistab laulupidude sünnikiriku taastamise algust Noored treenivad end sageli üle ja vajavad hädasti spordiarsti nõu (1) Juula küla suurpere tõstab kohvikuga maaelu au sisse Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Vildaka hanke tõttu sai Elektrilevist kana, kes muneb kuldmune

7 min lugemist
Põlvamaal Orava-Lepassaare tee ääres kulgeva elektriliini alune on võsast puhastatud osaliselt. Piirkonnas töid tegev Liinihoolduse Varad ajab näpuga järge Elektrilevi korraldustes ja lõikab võsa vaid nendel lõikudel, kus firma kontrollid on seda vajalikuks pidanud. FOTO: Margus Ansu / Postimees

Küsimused Elektrilevi uue veidra liinihoolduse praktika kohta viisid lõpuks suurema küsimuseni: kuidas on võimalik, et osa alajaamade ja nende liinide hooldamise kogumaksumusest valdava osa moodustavad kooskõlastused maaomanikega?

Tellijale

Põlvamaa Orava vallas nägi paari nädala eest kummalist vaatepilti – keskpingeliini alune on mõne postivahe jagu hooldatud, aga siis on töö justkui katkenud ja võsa lõikamata. Liini all on tihe võpsik, kaselatv nilpsab alumisi traate. Paksu võsa sisse upub ka alajaam, kust jooksevad õhukaablid lähedalasuvatesse taludesse. Seejärel, mõne aja pärast, on liinialust taas hooldatud, kuni saabub järjekordne võpsik ja järjekordne puu ulatub liinideni. Ja nii edasi.

Kõrvalasuva talu pärija Aarne Mägi ütleb, et vaatepilt on imelik: «Minu jagu on ära tehtud, aga tegemata on see osa, mis jääb teisele poole. Alajaama trafo on ka võsa sees.»

Kas meestel jäi töö pooleli ja nad tulevad tagasi? Ei, just niimoodi mullu riigihanke võitnud firma Liinihoolduse Varad oma tööd teebki, rikkumata seejuures vähimalgi määral Elektrileviga sõlmitud raamlepingut. Saemehed saabuvad siia järgmine kord kolme või nelja aasta pärast, ja ehkki on võimalik, et selle liinilõigu osas muudab lehelugu olukorda, kasvavad kased siis juba päris kindlasti liinidest läbi.

21.06.2017 26.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto