Sisukord
Kultuur
Postimees
22.06.2017
Eesti Miks on tantsuõpetajal autos ader Mälumäng Kuidas «Postimees» tagasi tuli ja Tartust ära läks Kiiver pähe, rähn tuleb! (1) Puhas kui prillikivi (1) Rõõmu jälg paberil (1) Vildaka hanke tõttu sai Elektrilevist kana, kes muneb kuldmune (3) Jüri Luik: kui langeb poliitiline otsus, siis sõjaväelased tegutsevad (27) Majandus Puhas kui prillikivi (1) Välismaa Taas rünnaku üle elanud Brüssel võõrustab terroriarutelu Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE: Kuidas slovakid oma ajaloo ümber pöörasid Venemaa meelitab Hiinat neile esimest kiirraudteed ehitama Vabaduse sümbol (4) Raudteejaama ründaja oli politseile tuttav Arvamus Need vanad armastuskirjad Postimees 1930. aastal: kuidas kindlustada laulupidu? Kiiver pähe, rähn tuleb! (1) Vabaduse sümbol (4) Puhas kui prillikivi (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: 25 aastat tagasi sai Eesti põhiseaduse Sirje Niitra: jaaniöö ootel Ago Pajur: nii lahutas Eesti end Venemaast (2) Juhtkiri: kinnitame enesekindlust (5) Kultuur Vastutust võttev võllahuumor Kultuuri lühiuudiseid Need vanad armastuskirjad Hea laps, kellest on saanud Lauluema Leelo ja palju muudki Sport Jokker – rallikrossi kingitus autospordile Videokordused on tulnud jalgpalli, et jääda Mart Soidro: muinaslugu Eesti spordist F1-sarja pomod läksid aseritega tülli Hispaania maksusaaga lõppu ei paista Arter Sadamarestoran: basiilikujäätisest leekides grillini Elu tippklassi tsirkuse kulisside taga Folklorist Mare Kõiva: ega uskumused pea olema loogilised! (1) Horoskoop Saage tuttavaks: laulu- ja tantsupeo noored talendid Eesti vennad tulid Jukolal hõbedale Jaanipäevatajad – kes neist oled sina? Video! Koorime end paljaks: kuidas end rannas hästi tunda? Mehed Köögis grillivad Kaja Kallas: kogukond on üksinduse vastand (1) Hyundai uudismudel kannab huvitavat nime. Mida me sellest juba teame? Tartu Tartu kellamängu eest hoolitseb Eesti ainus koolitatud kariljonist Margus Kohava: lõplik otsus puidutehase osas selgub hilissügiseks (9) Näituse tänava õlireostuse koristamise arve maksab kinni linn Gümnaasiumi põhikooliks kujundanud koolidirektor paneb ameti maha Uus trepp tähistab laulupidude sünnikiriku taastamise algust Noored treenivad end sageli üle ja vajavad hädasti spordiarsti nõu (1) Juula küla suurpere tõstab kohvikuga maaelu au sisse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kultuuri lühiuudiseid

2 min lugemist

Suri tuntud räppmuusik

Mobb Deepi Prodigy on surnud. 42-aastane räppar leiti surnuna pärast teisipäeval Las Vegases toimunud kontserti. Surma põhjusena märgitakse aneemiat.

Mobb Deep oli USA räppduo, mille liikmed olid Prodigy ja Havoc. Nende plaate müüdi karjääri jooksul üle kolme miljoni. Suuremat edu saavutati 1990ndatel plaatidega «Infamous» ja «Hell on Earth».

2012. aastal läksid nad laiali, kuid peagi tuldi kokku tagasi.

Nädalavahetusel esines duo Las Vegases Art of Rap turnee käigus, kaaslasteks Ghostface Killah, Onyx ja Ice-T.

Katja Novitskova teeb New Yorgis parginäituse

Tänavu Eestit Veneetsia biennaalil esindav Katja Novitskova viis oma tehislikkuse ja looduslikkuse suhteid käsitlevad installatsioonid tehisliku ja loodusliku suhteid käsitlevasse keskkonda ehk parki, täpsemalt New Yorgis asuvasse City Hall Parki. Näitus nimega «Earth Potential» eksponeerib kujutisi olenditest nagu ümarussid, hüdrad ja kalmaarid, mis on kinnitatud suurtele alumiiniumist plaatidele. Näitus jääb avatuks 9. novembrini.

Kaks aastat tagasi jõudsid Berliinis ja Amsterdamis elava ja töötava Novitskova tööd ka New Yorgi moodsa kunsti muuseumisse Momasse. Tema väljapanekut Veneetsia biennaalil pealkirjaga «Kui sa vaid näeksid, mida ma su silmadega olen näinud» (kuraator Kati Ilves) näeb novembri lõpuni.

Hiiumaal tuleb festival, kus ei esine ühtegi ebahuvitavat artisti

Festivali nimi on Kalana Saund 2017 ja toimub see 28.–30. juulini Hiiumaal Kalana külas Paradiisirannas.

«Kalana Saund toimub sel aastal Paradiisirannas, see on jalutuskäigu kaugusel sadamast, kus olime eelmine aasta. Seekord siis veel kaugemal tsivilisatsioonist, maailma kõige ilusama Eesti ranna kõrval küngaste vahel,» kirjutatakse vastavas teadeandes. Festivali korraldab plaadifirma Pudru Kuul. Küsisime selle asjamehelt Raul Saaremetsalt, mis festival see on ja miks nad seda peavad.

«Me oleme Siim Nestoriga aastaid festivalidel käies ohkinud, et tahaks ikka ise ka festivali teha. Aga et festival peaks olema hästi mugav, kus ei peaks järjekorras seisma, ega esineks ühtegi ebahuvitavat artisti ja et see toimuks megahuvitavas kohas. Ma siin puhun nüüd oma trompetit, aga just selline festival Kalana Saund ongi,» selgitas ta.

Esinejaid on festivalile juba kinnitatud ja neid on veel ka kinnitamisel. Mõned neist, keda kindlasti näha-kuulda saab on Ratkiller, Mart Avi, Nikolajev, San Hani, Hypnosaurus, Ajukaja & Andrevski, Hunt, Joel Tammik jne.

ERMis avatakse Eesti kõigi aegade suurim rahvarõivanäitus

22. juunil avatakse ERMis Eesti läbi aegade suurim rahvarõivanäitus, kuhu on koondatud saja aasta jooksul kogutud rõivad.

Sajand tagasi kogus Eesti Rahva Muuseum talurahva rõivastuse värvide, mustrite, tavade ja moodide rikkuse kokku. Alles nüüd, muuseumi uues majas saab seda kogu täies ulatuses eksponeerida.

Näitusel eksponeeritud 150 rahvarõivakomplekti pärinevad kõigist Eesti kihelkondadest ja peegeldavad rahvarõivaste mitmekesisust geograafiliselt ja aasta ringi. Näitus on jaotatud aastaaegade järgi neljaks teemaruumiks, kus jutustatakse rahvarõivastest ja näidatakse neid suvel ja talvel, kevadel ja sügisel.

Näituse kõrvale pakutakse teavet rahvarõivaste ja nende kandmiskultuuri kohta arvukate raamatute, kataloogide, juhendmaterjalide ja õpitubade kujul.

Seotud lood
21.06.2017 26.06.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto